Проверка на airbag-ове

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Проверка на airbag-ове

Мнение от Kurtov » 18 Апр 2017, 18:10

Здравейте.
Преди около месец изгубих секрета за секретните болтове на моето е46.
Звънях в Дару, Мкар, Ауто Бавария и Бова Кар и се оказа, че могат да ми свалят секретните болтове по културния начин, защото имат всичките 40 секрета за е46. В Дару ми обявиха цена от 20 лв. за сваляне на болтовете, но понеже уча в Пловдив реших да отида в МКАР и там ми обявиха скромната цена за сваляне на секрети от 31 лв.
Аз казах на момчето, че имам само три секрета, а не четири и той ми вика няма значение това е цената.
Казаха ми, че имало акция за моята кола и безплатно ми смениха еърбега на волана и май този над жабката.
Всичко супер, днес ми звънят от МКАР и ме канят да отида при тях, за да проверят, дали съм имал някоя част по шасито(дефектна може би), за да ми я подменят отново безплатно.
След като прочетох темата за официалните сервизи доста се зачудих и искам да попитам знае ли някой, дали има подобна акция за е46 в момента ?
Поздрави.
Последна промяна Kurtov на 19 Апр 2017, 15:33, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Безплатна смяна на елемент от шаси

Мнение от NGneer4eto » 18 Апр 2017, 21:07

Ходих преди година и половина в МКар на преглед и ми казаха за акция по смяна на пасажерския Еърбег. Викам: Добре, поръчвай. Приемчикът ми вика, поръчваме го и след 2-3 седмици ще се обадим да го инсталираме. Естествено никой не ми се обади. И не е като да са ми загубили телефона, защото 2 девойки ми звъняха междувременно да ме питат дали съм доволен от обслужването. И аз им казах, че не съм обслужен все още и не мога да дам мнение. Едната беше от МКар, другата някъде от София, май централата на БМВ за България. Така и никой друг не ме потърси. Предполагам са направили някаква далавера с моя еърбег и е инсталиран на някое лично МПС. Няма да е зле да звънна да проверя дали случайно по документи вече не съм си получил еърбега. Та това ми е допирът с МКар-Пловдив и въпреки любезното държание докато бях там, се оказаха изключително несериозни. Чух за акцията за шофьорския Ербег. Мисля да пробвам БоваКар - Бургас, защото оттам чувам единствено положителни отзиви за коректно и адекватно поведение.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Безплатна смяна на елемент от шаси

Мнение от Kurtov » 18 Апр 2017, 21:21

Аз без да съм питал ми казаха, че има акция за двата еърбега, единия е на волана, а другия само ми казаха, че не се вижда, не знам точно кои е.
Провериха, дали имат в наличност и ми ги смениха още същия ден, на волана се вижда, че е нов. :)
Това преди три седмици май беше.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 24.08.2014
Местоположение: София
Кара: e46 320d 150hp

Re: Безплатна смяна на елемент от шаси

Мнение от Simbazz » 19 Апр 2017, 7:33

Това се случва за 13+ годишните ни Е46-ци?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Безплатна смяна на елемент от шаси

Мнение от Kurtov » 19 Апр 2017, 9:17

Моята е46-ца е произведена 07.2002 :)
Въпреки страха ми от официалните сервизи, днес ще отида до Мкар и ще споделя какво е станало. :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 18.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 и Колело
Мечтае да кара: ZЗ, Dodge Charger 1970
Детайли за колата: БМВ Е46 318i 1998

Re: Безплатна смяна на елемент от шаси

Мнение от mitio8 » 19 Апр 2017, 10:44

Има голяма тема по въпроса с бега.
viewtopic.php?f=34&t=374052

За шасито не съм чувал :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Проверка на airbag-ове

Мнение от Kurtov » 19 Апр 2017, 15:35

Здравейте, днес ходих в Мкар Пловдив и се оказа, че явно не съм разбрал момчето по телефона, но са ме викнали, за да проверят някакъв модул на airbag-a, оказало се, че моя е бил сменен преди. :)
Затова смених и името на темата.
Аз си мисля, че са ме викнали да проверят, дали не са оплескали нещо при смяната на беговете :lol: , но може и да греша.
Поздрави.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Проверка на airbag-ове

Мнение от VladiE » 19 Апр 2017, 16:02

Имаше голям скандал с японските TAKATA бегове. Явно е заради това.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook