Рециклиране на турбо

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 3.06.2015

Рециклиране на турбо

Мнение от Bobi312 » 13 Апр 2017, 22:09

Здравейте, мисля да се захвана сам да си рециклирам турбото.
1. Понеже виждам че рециклажа се състои от смяна на ядрото на турбото(така да го кажа) и тази част се продава в ebay, мисля че работата е разглабяш-сменяш-сглабяш. Та въпроса ми е дали ще трябва да се прави баланс после ? Чета че това ядро си е балансирано и мисля че не би трябвало да се прави баланс но все пак питам за мнение ?
2. Лесно ли се сваля турбото ? Дали трябва отгоре и отдоло да се разглабя, или може само отгоре да се работи ?
3. Какво е вашето мнение като цяло ?
Колата е 320D 136HP.
Благодаря предварително!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Рециклиране на турбо

Мнение от zvetiko » 14 Апр 2017, 9:41

Нещо като операция на апандисит в домашни условия- отваряш корема, режеш ненужното и хвърляш настрани, зашиваш и си готов.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Рециклиране на турбо

Мнение от krasi2bmw » 14 Апр 2017, 15:40

zvetiko написа:Нещо като операция на апандисит в домашни условия- отваряш корема, режеш ненужното и хвърляш настрани, зашиваш и си готов.

+ 1 , ефтиното в повечето случаи излиза през носа , от това което си написал разбирам , че си нямаш на идея какво да правиш . Съвета ми е дай го на майстор , за да нямаш после ядове . Когато боядисвах колата , можеше да си купя боята за 300 лв , но предпочетох да дам 1200 за да стане както трябва :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 3.06.2015

Re: Рециклиране на турбо

Мнение от Bobi312 » 14 Апр 2017, 21:17

zvetiko написа:Нещо като операция на апандисит в домашни условия- отваряш корема, режеш ненужното и хвърляш настрани, зашиваш и си готов.

извинявай но много нелепо сравнение даваш, ако реша да си правя операция на апандисит в домашни условия и нещо се обърка си застрашавам живота; с турбото развивам , завивам гайки и пак ли си застрашавам живота ?
айде моля без такива които ги мързи и ги е страх да си оцапат нежните ръчички с които цъкат копчетата на компютъра ..............

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 27.09.2013
Пол: Мъж
Кара: e46 320d '03

Re: Рециклиране на турбо

Мнение от petaruz » 16 Апр 2017, 10:06

Баланс няма да е необходим но все пак зависи от качеството на производство.Свалянето е отдолу и отгоре.И при самостоятелен ремонт и в турбосервиз са възможни проблеми читавите сервизи дават гаранция и съответно цената е висока сам си решаваш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 713
Регистриран на: 14.03.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 LCI 530xd / E46 330xda M57N
Мечтае да кара: по-малко на пътна помощ
Детайли за колата: +VRPerformance+eco-tuning auto+ново BMW X5 турбо

Re: Рециклиране на турбо

Мнение от virtualchild » 18 Апр 2017, 15:19

Внимаваи да не заоблиш резбата на болтовете, които държат турбината преди да си я свалил.. :wave:

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook