загуба на мощност (турбо)

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 22.01.2017
Пол: Мъж

загуба на мощност (турбо)

Мнение от mafix » 06 Апр 2017, 20:59

здравейте
порових, но не открих нищо конкретно (но не ме и бива много в ровенете)
от скоро имам 320д 150к.с вс беше ок докато наскоро не почна да губи мощност (ако може да се каже)
все едно изчезва турбото и го няма ритника при натискане на газта
случвало ми се е на всякакви скорости и ситуации и не мога да кажа конкретно кога и при какво се случва
ще се опитам да опиша какво се случва.
При тръгване ритник на 1 скорост почти няма реве мотора, но все едно чист дизел или ако се има ритник то е на мн високи обороти
и вече при 2-ра се усеща някакво дърпане, както и на по-високите предавки, но понякога на всички скорости е мъртвец
днес както си карах по магистралата на няколко пъти се случи както съм си на 5 -та и си я понастъпвам да се случи това
колата веднага губи мощност и стрелката за моментния разход както си е по към края 18-20 пада на 10 и няма ускорение .
Днес я закачих на диагностика и показа ''клапан за регулирането на налягането на турбото ''
Искам да питам това клапана с два вакума до казанчето за течност на чистачките ли е?
Забравих да кажа, че като се случи това и самия звук на двигателя е друг, както и че съм с избити катализатори (ако има значение ) и като гледам маркучите за вакумете са нови
Това не го прави винаги, но последно време все по-часто, а и отдавна съм нямал хубаво потегляне на 1 скорост
колата няма никакъв пушек и нищо не свети

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 16.12.2011
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: 320тд Компакт Е46
Мечтае да кара: 330хд Седан Е46

Re: загуба на мощност (турбо)

Мнение от sofkata » 07 Апр 2017, 8:43

Колега,провери по-обстойно вакуумите или клапана до казанчето за чистачките е заминал.Поздави!

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 22.01.2017
Пол: Мъж

Re: загуба на мощност (турбо)

Мнение от mafix » 14 Апр 2017, 11:37

здравейте
сега смених клапана проверих вакумите, но колата пак не я бива
при потегляне турбото го няма и вече на втора се усеща
на моменти заработва както трябва.
Забелязах, че при продължително спускане (като не я настъпвам) при подаване на газ пак го няма
трябва да я натисна няколко пъти за да тръгне
същото така и при по агресивно караме все едно се отпушва и заработва както трябва
пробвах със затапен егр пак си е същото

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: M550d

Re: загуба на мощност (турбо)

Мнение от bobreti » 16 Апр 2017, 11:05

mafix написа:здравейте
сега смених клапана проверих вакумите, но колата пак не я бива
при потегляне турбото го няма и вече на втора се усеща
на моменти заработва както трябва.
Забелязах, че при продължително спускане (като не я настъпвам) при подаване на газ пак го няма
трябва да я натисна няколко пъти за да тръгне
същото така и при по агресивно караме все едно се отпушва и заработва както трябва
пробвах със затапен егр пак си е същото

Може да имаш неработещ МАП сензор който командва турбината или зацапана геометрия.При мене МАП сензора работеше,но не както трябва,нямаше натрупани грешки.След смяната му колата се пооправи и едно отиване до Пловдивското Хепи всичко си дойде на място.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 22.01.2017
Пол: Мъж

Re: загуба на мощност (турбо)

Мнение от mafix » 22 Юли 2017, 12:38

здравейте
да допълня какво съм правил
значи на колата и смених МАП сензора, рециклирах и дюзите и пак е няма трябва да е пържа известно време (като казвам пържене става въпрос за каране 3-4 000 оборота ) и се отпушва и тръгва да върви до момента в който не покарам 5-10 мин спокойно и пак се почва пушене и мъртвец. за 5 месеца колата както е в мен съм усетил турбото (ритника) на първа скорост 4-5 пъти вече на по-високите предавки се усеща една идея по-добре, но не е както трябва (както е когато съм я пържил и се е "отпушила")
последната седмица турбото го чувам доста по-добре, дори се чува едно виене днес откчвах дебитомера и не усетих разлика с него и без него
вече нз да продължавам ли да набивам пари тази кола ме отказа и от марката и от дизела
дайте ми идей къде да се хвърля дебитомер ли турбо ли вече. не записва никакви грешки. Вече се замислям да е махам тази кочина

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 1.10.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW e46 330 xi
Мечтае да кара: BMW F82 M4

Re: загуба на мощност (турбо)

Мнение от -={WHO}=- » 23 Юли 2017, 17:41

Пробва ли да видиш дали турбото надува маркучите ? И друго мени ли оборотите когато е на празен ход и равномерно ли работи тогава колата?
БМВ - Радостта от дрифта :d

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 22.01.2017
Пол: Мъж

Re: загуба на мощност (турбо)

Мнение от mafix » 23 Юли 2017, 18:02

надува маркучите не мени оборотите
на живи данни в движение надува до 2600 мбар т.е 1,6 бара днес забелязах, че докато външната темперетура е до към 20 С колата е коренно различна

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: M550d

Re: загуба на мощност (турбо)

Мнение от bobreti » 13 Авг 2017, 9:27

mafix написа:надува маркучите не мени оборотите
на живи данни в движение надува до 2600 мбар т.е 1,6 бара днес забелязах, че докато външната темперетура е до към 20 С колата е коренно различна

Изчисти си соленоида на турбото,ако няма разлика зацапана или затворена геометрия на турбината

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: загуба на мощност (турбо)

Мнение от Z3Ro* » 16 Авг 2017, 20:45

mafix написа:надува маркучите не мени оборотите
на живи данни в движение надува до 2600 мбар т.е 1,6 бара днес забелязах, че докато външната темперетура е до към 20 С колата е коренно различна


Това налягане е високо за този мотор - или турбината пребадува, или проблемът е в МАП, или дебиомер. МАП-а си го сменил. Казваш, че вакуума е ок и си сменил и клапана на турбото. Остава дебитомер - виж го на живи данни. При товар трябва да достига над 1000мг/такт и да няма пропадания при движение с плавно ускорение на трета предавка например. Може и геометрията да е зацапана, актуаторът също може да не работи коректно - поради последните две може да пренадува и да влиза в сервизен режим...

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 22.01.2017
Пол: Мъж

Re: загуба на мощност (турбо)

Мнение от mafix » 16 Авг 2017, 21:03

https://youtu.be/VCLfM9lHrOs
малко е гадно клипчето, правено е на място, колата не р в движение
а в авариен режим не влиза, не записва грешка

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: M550d

Re: загуба на мощност (турбо)

Мнение от bobreti » 18 Авг 2017, 10:59

Трябва и товар в движение.При задръстена геометрия колата пренадува и гаси турбината

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 2.03.2016
Пол: Мъж

Re: загуба на мощност (турбо)

Мнение от Georgi.Ivanov056 » 25 Авг 2017, 18:59

Здравейте,
имам подобен проблем скоро взех колата и вече два пъти ми се случва да губи мощност на магистралата все едно се изключва турбината и давам газ до долу а тя не ускорява когато спра изгася я и запаля пак се оправя, беше в сервиз гледаха ми турбото наред е гледаха и всички маркучи по системата нямаше спукан.От какво може да е някой има ли си идея

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 22.01.2017
Пол: Мъж

Re: загуба на мощност (турбо)

Мнение от mafix » 17 Мар 2018, 20:19

колега при мен се оказа турбина
в движение си изтържи, и ако трябва да съм честен това ме зарадва до някаква степен, защото го поне той щеше да отпадне, като причина.
След рециклирането :lalala: :lalala: :lalala:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: M550d

Re: загуба на мощност (турбо)

Мнение от bobreti » 23 Мар 2018, 10:22

Georgi.Ivanov056 написа:Здравейте,
имам подобен проблем скоро взех колата и вече два пъти ми се случва да губи мощност на магистралата все едно се изключва турбината и давам газ до долу а тя не ускорява когато спра изгася я и запаля пак се оправя, беше в сервиз гледаха ми турбото наред е гледаха и всички маркучи по системата нямаше спукан.От какво може да е някой има ли си идея

MAP sensor

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook