Въпрос за волан

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 29.06.2016
Кара: N52B25

Въпрос за волан

Мнение от stoqnov23 » 25 Мар 2017, 0:47

Здравейте колеги.

Чудех се много,дали волана със сцепения лъч, ще стане на моята машинка.Притеснява ме само,че е Януари 99-та правена,а бях чел един пост,където колегата казва,че става на всички,но след 3-ти месец 99-та.Ако е така наистина кофти моята е със четирилъчовия,който е позахабен,и искам да го сменям,но поне да си струва.Много го искам този волан просто прави визията вътре в колата много по-добра.Има ли някой колега,който е със него на по стара количка,и дали има някаква разлика в кабелите отзад?Колата е 316i прегледах всички обяви в карс, и нямаше нито една със такъв волан,което ме попритеснява.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Въпрос за волан

Мнение от boris » 25 Мар 2017, 8:27

Става на всички Е46, независимо от датата на пройзводтсво.
Изображение

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Въпрос за волан

Мнение от Bavarcho » 25 Мар 2017, 8:29

Слагай смело :yes: Това което си чел с разликата преди и след 03.99г. е при е39, при е46 няма такова разделение и всички волани предлагани за модела стават за всички години от производството ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 8.03.2017
Пол: Мъж

Re: Въпрос за волан

Мнение от oldirtydog » 25 Мар 2017, 8:44

Аз имам друго запитване ,със 316i съм бензинка 2003та комби,волана мие сцепеният лъч но без мултифункциите.някъде бях мярнал че мога да си слож мултифункцията та дори и да подкарам темпомата без много ремонти ? всмисъл май трябвало педала на газта да е електронен в случая моята е май такава ? някой ще разясни ли малко ? ето го и вина на колата WBAAX31000PG28017

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Въпрос за волан

Мнение от Denmark » 25 Мар 2017, 10:27

Bavarcho написа:Слагай смело :yes: Това което си чел с разликата преди и след 03.99г. е при е39, при е46 няма такова разделение и всички волани предлагани за модела стават за всички години от производството ;)


Сигурен ли си? Бях чел, че на фейслифтовите airbag-a е double stage: http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=655912

С други думи не се знае ако трябва да се отвори airbag-а какво ще стане.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Въпрос за волан

Мнение от boris » 25 Мар 2017, 12:03

Кодира се да е само stage 1,а и това не пречи на монтажа.
Изображение

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Въпрос за волан

Мнение от Bavarcho » 25 Мар 2017, 12:14

boris написа:Кодира се да е само stage 1,а и това не пречи на монтажа.

Изпреварваш ме днес за втори път докато пиша мнение вече си написал, съвпадение :lol: :yes:
Кодира се аербег централата, ако вземеш волан с аербег дето е двустепенен може и за такъв да се кодира. (лентовия кабел си е един и същ)

Към другия колега има тема за мулти воланите, чети или пиши там.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Въпрос за волан

Мнение от Denmark » 25 Мар 2017, 22:10

интересна работа, май пак ще харча пари по колата :mhihi:

само с NCS ли става кодирането?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Въпрос за волан

Мнение от VladiE » 26 Мар 2017, 14:37

Може да кодираш и със скенер.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 29.06.2016
Кара: N52B25

Re: Въпрос за волан

Мнение от stoqnov23 » 31 Мар 2017, 13:17

Днес ходих да монтират волана,и казаха че лентовия кабел е различен; нямало къде да се сложат кабелите за мултифункциите,затова го сложиха без него.И бега леко излиза нещо не може да се намести ли какво незнам.И лампата за бега светна казаха ми,че било заради различния лентов кабел.От Варна съм ако има някой кандидат колега да удари едно рамо ще съм благодарен :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Въпрос за волан

Мнение от boris » 31 Мар 2017, 15:50

Ако твоя волан не е бил с мултифункция и да има къде да сложат буксата файда няма да има. За да тръгне,трябва да се пуснат още два кабела. А за да ти тръгне и автопилота, ще ти трябва и модул за автопилот, машинка, окабеляване и евентуално дросел, че е възможно твоя да няма место за второ жило.
Досега не съм виждал лентов кабел без пинове за мулти, но може и да си изключение, гледам и в друга тема си писал по тоя повод, та продавача на волана ти да не се прави на добрия самарянин.
"ще ми го изпрати със лентовия кабел иначе другите не правили така,и гледали да те набутат"
Лентов кабел за Е46 не се продава с волан, най-малкото поради простата причина, че не е на самия волан, а на кормилния прът, а и в повечето случай дори и не е нужен за подкарване на копчетата на волана. Та в тоя ред на мисли, едва ли някой гледа да те набута...а и както виждаме това, което уж трябвало да ти го изпрати така или иначе май го няма, щом няма къде да се включат. :mhihi:

Лампата ти е светнала щот мастера дет ти го е монтирал, не е направил това, което сме ти написали тук.
Айрбега седи накриво,защото монтажника не го е монтирал както трябва.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 8.03.2017
Пол: Мъж

Re: Въпрос за волан

Мнение от oldirtydog » 31 Мар 2017, 16:04

boris написа:Ако твоя волан не е бил с мултифункция и да има къде да сложат буксата файда няма да има. За да тръгне,трябва да се пуснат още два кабела. А за да ти тръгне и автопилота, ще ти трябва и модул за автопилот, машинка, окабеляване и евентуално дросел, че е възможно твоя да няма место за второ жило.
Досега не съм виждал лентов кабел без пинове за мулти, но може и да си изключение, гледам и в друга тема си писал по тоя повод, та продавача на волана ти да не се прави на добрия самарянин.
"ще ми го изпрати със лентовия кабел иначе другите не правили така,и гледали да те набутат"
Лентов кабел за Е46 не се продава с волан, най-малкото поради простата причина, че не е на самия волан, а на кормилния прът, а и в повечето случай дори и не е нужен за подкарване на копчетата на волана. Та в тоя ред на мисли, едва ли някой гледа да те набута...а и както виждаме това, което уж трябвало да ти го изпрати така или иначе май го няма, щом няма къде да се включат. :mhihi:

Лампата ти е светнала щот мастера дет ти го е монтирал, не е направил това, което сме ти написали тук.
Айрбега седи накриво,защото монтажника не го е монтирал както трябва.


братле виждам че си в час ,аз съм със трилъчевият сцепен но без мултифункцията,ще купя мулти функция ще купя лентовия и другите 2 кабела и след това въпроса е следният ? аз съм със е46 2003 комби валтроник n42, и докато четох той е с елекронен педал за газта и няма да ми се наложи други механики да прилагам ? така ли е или аз се бъркам нещо ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Въпрос за волан

Мнение от boris » 31 Мар 2017, 18:10

Лентов кабел най-вероятно не ти трябва, не бързай да го купуваш.
При теб ще са три кабела,осветление на копчетата,К-бус и един към ЕКУ-то на мотора, няма да ти се налага да правиш друго.
Като си купуваш мултифункцията, гледай да има кабелите,които свързват левите и десните копчета, и кабелите, които отиват към лентовия кабел.


Всички тези неща са писани многократно из форума, просто трябва да четете и да търсите, а не да чакате на готово всеки път.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 8.03.2017
Пол: Мъж

Re: Въпрос за волан

Мнение от oldirtydog » 31 Мар 2017, 18:37

boris написа:Лентов кабел най-вероятно не ти трябва, не бързай да го купуваш.
При теб ще са три кабела,осветление на копчетата,К-бус и един към ЕКУ-то на мотора, няма да ти се налага да правиш друго.
Като си купуваш мултифункцията, гледай да има кабелите,които свързват левите и десните копчета, и кабелите, които отиват към лентовия кабел.


Всички тези неща са писани многократно из форума, просто трябва да четете и да търсите, а не да чакате на готово всеки път.


Описани са да 20 страници с милион мнения и неща от които пак не ми става ясно кое какво е....ето и ти сега ми казваш кабел към еку то, осветление на копчета и к - бус което и трите неща не ми говорят абсолютно нищо... благодаря за точният отговор но и малко линкове с точно тези неща ще са също от огромна полза... освен тези 3 кабела трябва и да взема мултифункцията с кабелите така ли ? супер объркано е това

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Въпрос за волан

Мнение от Bavarcho » 31 Мар 2017, 18:40

Мисля че няма лентов кабел на Е46 който да няма писти за мултифункцията.
Кабелите дето се прокарват не се продават, е продават се в Дару Кар/Ауто Бавария и както следва за другите градове на цена над 100 лева май, а то са три кабелчета - до лайт модула, бушоните и моторния компютър
Изображение

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook