Компресора на климатика изпуска.

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 28.11.2008

Компресора на климатика изпуска.

Мнение от abracadabra » 23 Мар 2017, 21:39

Колеги, да питам, понеже не работи климатика и отидох при познат и той видя че няма фреон. Решихме да пусне въздух под налягане в системата за да видим дали е добре. И не знам дали е нужно толкова, но този познат ми нади системата с около 16-17ф атмосфери и при 16 някъде почна да изпуска(гледахме наляганито на един вързан манометър). Каза ми че трябва ново уплътнение на оста на компресора ми, и после ще напълни с фреон. Искам да знам как се сменя това уплътнение, и "О"-пръстен ли е? И ако го прави майстор скъпо ли е? Сложно?
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 21.07.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 и е39
Мечтае да кара: всичко сьс задно
Детайли за колата: да има V12 под капака

Re: Компресора на климатика изпуска.

Мнение от BLUE_999 » 23 Мар 2017, 22:36

Колега по добре си намери читав компресор втора употреба :bchug:
колата с предно е като жена с малки цици вьрши работа но не доставя удоволствие :mhihi:

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.09.2015
Пол: Мъж

Re: Компресора на климатика изпуска.

Мнение от navseal » 24 Мар 2017, 10:42

Зависи с кой тип компресор си - бутален или лопатков. При буталните освен осевото уплътнение трябва да сменяш и допълнителни гарнитури и уплътнения. С лопатков за смяна ще ти излезе единствено самото уплътнение.
За мен с компресор втора употреба ще поемеш по-голям риск. По-добре отиди на майстор да ти смени уплътнението, не би трябвало да ти излезе повече от 100-120лв.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 28.11.2008

Re: Компресора на климатика изпуска.

Мнение от abracadabra » 24 Мар 2017, 11:10

не е ли все пак по-лесно да се смени това уплътнение(което не го знам къде и какво е),
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Компресора на климатика изпуска.

Мнение от KPETEH » 24 Мар 2017, 15:05

има някои компресори дето просто се пръскат... свали го и пробвай да го отремонтират, ако ли не друг. Виж дали е възможно да караш колата без компресор...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.09.2015
Пол: Мъж

Re: Компресора на климатика изпуска.

Мнение от navseal » 24 Мар 2017, 15:14

Проблемът ти може да е от различно естество. При евентуална смяна на семеринг на компресора, за смяна може да се окаже и дехидратора или друга някоя тънкост. Затова по-добре отиди на майстор автоклиматици, аз не бих се захванал да го ровя сам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 28.11.2008

Re: Компресора на климатика изпуска.

Мнение от abracadabra » 15 Май 2017, 17:51

Колеги, днес с един приятел пак прегледахме и надухме компресора. Няма изпускане този път(без нищо да правим...).
Но, приятели ми препоръчаха да потърся Стефан (Сумиста), който има сервиз на ул. "Суходолска", на кръстовището срещу сервиза Киров. Има ли някой телефон за де обадя и да си запазя час? Да не ходя само така без уговорка.
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook