Ксенон на халогените?!

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Ксенон на халогените?!

Мнение от iNfoster` » 22 Мар 2017, 22:27

По 30 лв за крушка не бих дал. Общо за всичките може. :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 1.07.2012
Местоположение: София

Re: Ксенон на халогените?!

Мнение от 4iko » 22 Мар 2017, 22:56

Отделих известно време за всички, ноооооо форума ме разлогна (времето е било повече от необходимото) :( Съответно, не ми се занимава да изпиша всичко отново. Историята и бекването не помогнаха, така че набързо..

За визия (изглед отвън) - ксенон или лед. Заслепяването е отделен въпрос.
За практичност при халогените/дългите - AllSeason и/или Fog Braker на Осрам или производните на Филипс. (ОсраНите са китайци и не знам колко са качествени).
За лед-а в стопа - имам опит с COB-лед на светло. Свети повече, но на тъмно е под въпрос. Нямам проблем с обикновените, но ме влече към ЛЕД-а.

Всичко изписано е след достатъчно тестове и малко теория, колата е е34. Липсва момента с canbus-а, но се схваща идеята.

Ако имате въпроси - тук или на лично. Ще се радвам, да съм от полза :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Ксенон на халогените?!

Мнение от Denmark » 23 Мар 2017, 23:25

cmdkick написа:
iNfoster` написа:
Denmark написа:може би аз съм единствен, но според мен ксенон на фаровете за мъгла не е гъзарско, ами race..

А някой да има мнение за супер ярките светлини за задно виждане? Аз в това виждам практичност при паркиране на тъмно място, особено ако се паркира само по огледала.

И при мен светлините за задна са доста мижави, почти никакъв ефект след включването им. Мислил съм всичките крушки в стоповете да ги сменя с диодни за по-красиво и по-практично евентуално, но до колкото знам ще излиза грешка за изгоряла крушка.


Ще излиза ако не се спре софтуерно, аз също съм си го мисля това, но една свястна лед крушка която да става за стопове/задна/габарити/ и тнт, струва към 30 лв, демек едно 150-200 лева за двата стопа...


На мен са ми сравнително нови стоповете на около 6 месеца, че единия имаше лека пукнатина и ги смених, съответно и крушките са нови, но вечерно време не се вижда много много. Смисъл не е по-различно от другите коли, но преди няколко месеца видях една кола с такива ultra bright светлини за задна и осветеността зад колата беше значително повече.

http://www.ebay.de/itm/BMW-2-x-1156-P21 ... vhxNqLTXLw

тия дали ще изкарват грешки?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Ксенон на халогените?!

Мнение от cmdkick » 23 Мар 2017, 23:51

Denmark написа:http://www.ebay.de/itm/BMW-2-x-1156-P21 ... vhxNqLTXLw

тия дали ще изкарват грешки?


Most probably :)
Tires are evil - destroy them all ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 1.07.2012
Местоположение: София

Re: Ксенон на халогените?!

Мнение от 4iko » 24 Мар 2017, 22:10

cmdkick написа:
Denmark написа:http://www.ebay.de/itm/BMW-2-x-1156-P21 ... vhxNqLTXLw

тия дали ще изкарват грешки?


Все тая дали или. Няма да осветяват достатъчно. https://www.amazon.com/OPT7-1156-BA15S- ... B00KAMMJ6Q - търси такъв тип крушка (с повече посоки на светене). Тези с една посока на светене ги забрави. Имат визия като ги гледаш отвън, но нямат практичност - светлината е недостатъчна като диапазон. Лупата не компенсира липсата на диоди, въпреки че е плюс. За canbus-ите не мога да помогна, нямам такъв проблем :lalala:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Ксенон на халогените?!

Мнение от cmdkick » 25 Мар 2017, 0:01

4iko написа:

Не съм много съглесен, ЛЕД светлината няма нищо общо със обикновенната със нажежаема жичка. Докато обикновенните разчитат на рефлектора за да осветяват, ЛЕД крушките не. ЛЕД-а прави лъч светлина а не я разсейва толкова много като другите. Колите които заводски са със ЛЕД фарове, нямат рефлектори дори нямат и лупи! Все пак за тях са са погрижили хора които са специализирани в това, но все пак ЛЕД крушката трябва да е насочена директно към обекта който осветява и понеже е много малко вероятно фасунката на стопа да е под такъв ъгъл че директно да свети където трябва се слага лупа която да разсее лъча.
Tires are evil - destroy them all ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 1.07.2012
Местоположение: София

Re: Ксенон на халогените?!

Мнение от 4iko » 25 Мар 2017, 20:38

Имаш право, но тук се вгражда ЛЕД в непригодена кола. Съответно когато снопа светлина зависи само от малка лупа (вътре има до 4 диода, зависи от типа им), ако се паркира на огледала ми се струва, че ще е недостатъчно разсеяна светлината. Затова и много хора казват, че не светят както трябва. Ако имаш камера ще са перфектни, защото ще осветяват точното пространство. С тези, които посочих и тествах става win-win ситуация. Хем се възползваш от лупата, хем от допълнителните потоци. Ако ми изпаднат крушки за тест, ще щракна снимки, за да сравня разликата. :bchug:



ПС: След малко търсене в нета за снимки попаднах на видео. Визирах точно този дЕФЕКТ https://www.youtube.com/watch?v=ctccKiF9FoE . Това, че крушките са с т10 (май се води т15) цокъл, не е от голямо значение. Все пак технологията е еднаква, лупата е с няколко милиметра по-голяма при посочените от нас варианти, а разстоянието е минимално в случая. И още малко допълнение "по рускаму" https://www.youtube.com/watch?v=inm0byIMqUw :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Ксенон на халогените?!

Мнение от iNfoster` » 29 Мар 2017, 21:47

Реших да заложа на сигурното и да оставя "гъзарията" на заден план :!:
Монтирах си новите крушки и да се надяваме по-рядко да горят.

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook