Ксенон на халогените?!

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Ксенон на халогените?!

Мнение от iNfoster` » 21 Мар 2017, 20:36

Здравейте колеги, понеже не намерих подобна тема реших да пусна една да дискутираме мнението ви по-въпроса.
Чудя се дали да си сложа ксенон на халогените и дали ще свети хубаво? Какво ще ме посъветвате?
В мъглата ще е най-скапано от цялата работа. Иначе според мен ще свети доста по-добре от обикновените халогенни крушки.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 3.10.2010
Местоположение: паралел 42 на голямата вода
Пол: Мъж
Кара: предимно служебни кошници
Мечтае да кара: без да се ядосва
Детайли за колата: M47N

Re: Ксенон на халогените?!

Мнение от MORSKIa » 21 Мар 2017, 20:47

Коментирано е и друг път и в интерес на истината сток халогените не са кой знае какво като функция.
Но да се сложи KIT само заради визуалния ефект....смятам, за ненужно (и без това имаме недобра репутация точно от такива доработки).

A и винаги е препоръчително предварително да се помисли за ефекта у срещоположно движещите се,

иначе гъзарията е масова
Не понасям тарикатите на пътя във всичките им проявления пък били те и с нашта марка

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Ксенон на халогените?!

Мнение от cmdkick » 21 Мар 2017, 21:48

Записвам се, че и на мен ми се върти такова в главата, някак си там едно такова жълто ме дразни...

А иначе точно такива "газарии" които биха пречели на отсрещно движещите се ги мразя много, но не виждам как това би било проблем при халогените - те или се пускат когато видимоста е много ниска, тогава колкото по-силна и по-ниско до земята е крушката толкова по добре, или за онези специалните случеи когато не пречиш на никого. :mhihi: :mhihi:
Tires are evil - destroy them all ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 1.07.2012
Местоположение: София

Re: Ксенон на халогените?!

Мнение от 4iko » 22 Мар 2017, 0:27

iNfoster` написа:Здравейте колеги, понеже не намерих подобна тема реших да пусна една да дискутираме мнението ви по-въпроса.
Чудя се дали да си сложа ксенон на халогените и дали ще свети хубаво? Какво ще ме посъветвате?
В мъглата ще е най-скапано от цялата работа. Иначе според мен ще свети доста по-добре от обикновените халогенни крушки.


Практичност или стил се търси? Ако е практичност - не, ако е стил - и лед крушки ще свършат работа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Ксенон на халогените?!

Мнение от iNfoster` » 22 Мар 2017, 0:36

Не тук не говорим да пречим на останалите участници в движението. Общо взето "гъзария" се търси, но и за това питам защото с ксенона като свети по-силно се предполага, че ще осветява по-голяма част от пътя..
А колкото до тези LED крушки някой има ли наблюдение към тях, защото те принципно са и по-евтин вариант.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 721
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Ксенон на халогените?!

Мнение от Don_Diego » 22 Мар 2017, 0:44

По-силната светлина означава и повече разсеяна такава. Халогените масово нямат лупа, която да концентрира светлината и ефекта ще е обратен - огромно бяло петно пред колата.
Иначе имам приятел с S3 и ксенон на халогените....и влак ще му завиди как "вади" очите на тия срещу него :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 8.03.2017
Пол: Мъж

Re: Ксенон на халогените?!

Мнение от oldirtydog » 22 Мар 2017, 6:25

аз реших да не избързвам с ксенони и си сложих osram cool blue intense 4200k на дългите и късите и съм много доволен :) сега търся габарити бели които да не дават грешка на таблото и ангелските ми очи(бели) да пристигнат

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 3.10.2010
Местоположение: паралел 42 на голямата вода
Пол: Мъж
Кара: предимно служебни кошници
Мечтае да кара: без да се ядосва
Детайли за колата: M47N

Re: Ксенон на халогените?!

Мнение от MORSKIa » 22 Мар 2017, 8:34

Don_Diego написа:....и влак ще му завиди как "вади" очите на тия срещу него :mhihi:


e те това точно имах предвид.......
Не понасям тарикатите на пътя във всичките им проявления пък били те и с нашта марка

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: Ксенон на халогените?!

Мнение от Stanimir330 » 22 Мар 2017, 8:37

Xenon на халогени, в мъгла, дъжд, сняг, нищо не се вижда, по добре LED крушки от тия по - хубавите с вентилаторче отзад и те като Xenon-а светят само на сухо, ама колкото за ефекта става. Аз си търся жълти крушки за халогените H11, 3000К мисля че бяха, но все не мога да намеря. Поне в по тежки условия да се вижда нещо, а и ми харесва как свети жълтата светлина.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Ксенон на халогените?!

Мнение от cmdkick » 22 Мар 2017, 10:56

Слагал съм си без вентилаторче на халогените и все едно нямах халогени. На дългите съм с вентилаторче и филма е много голям наистина.
Tires are evil - destroy them all ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Ксенон на халогените?!

Мнение от pimpo » 22 Мар 2017, 12:46

Заради гъзарията ще си прецакаш видимоста в мъгла!
Халогените трябва да са жълти за да виждаш. Едно време фаровете за мъгла бяха със жълти стъкла дори. Ако ще слагаш ксенон, той трябва да е максимум 4300к. Има и по-ниски температури но трудно се намират. Това е за видимост. За гъзария... от мен съвет не чакайте :)
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Ксенон на халогените?!

Мнение от iNfoster` » 22 Мар 2017, 20:05

За сега няма да слагам аз. Поръчах си нова крушка Hella, че едната ми беше изгоряла и за това се чудех дали да сложа ксенон.
Иначе за мъгла съм съгласен. Аз както съм и с оригинален Ксенон в мъгла нищо не се вижда, ако монтирам и ксенон на халогените всичко е загубено.
А за Лед крушките изобщо нямам идея какви са тези с вентилаторче и прочие? Нека някой сподели от които е доволен да ги видим.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Ксенон на халогените?!

Мнение от Denmark » 22 Мар 2017, 20:50

може би аз съм единствен, но според мен ксенон на фаровете за мъгла не е гъзарско, ами race..

А някой да има мнение за супер ярките светлини за задно виждане? Аз в това виждам практичност при паркиране на тъмно място, особено ако се паркира само по огледала.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Ксенон на халогените?!

Мнение от iNfoster` » 22 Мар 2017, 21:11

Denmark написа:може би аз съм единствен, но според мен ксенон на фаровете за мъгла не е гъзарско, ами race..

А някой да има мнение за супер ярките светлини за задно виждане? Аз в това виждам практичност при паркиране на тъмно място, особено ако се паркира само по огледала.

И при мен светлините за задна са доста мижави, почти никакъв ефект след включването им. Мислил съм всичките крушки в стоповете да ги сменя с диодни за по-красиво и по-практично евентуално, но до колкото знам ще излиза грешка за изгоряла крушка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Ксенон на халогените?!

Мнение от cmdkick » 22 Мар 2017, 21:46

iNfoster` написа:
Denmark написа:може би аз съм единствен, но според мен ксенон на фаровете за мъгла не е гъзарско, ами race..

А някой да има мнение за супер ярките светлини за задно виждане? Аз в това виждам практичност при паркиране на тъмно място, особено ако се паркира само по огледала.

И при мен светлините за задна са доста мижави, почти никакъв ефект след включването им. Мислил съм всичките крушки в стоповете да ги сменя с диодни за по-красиво и по-практично евентуално, но до колкото знам ще излиза грешка за изгоряла крушка.


Ще излиза ако не се спре софтуерно, аз също съм си го мисля това, но една свястна лед крушка която да става за стопове/задна/габарити/ и тнт, струва към 30 лв, демек едно 150-200 лева за двата стопа...
Tires are evil - destroy them all ...

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Grun4

Последни теми
Facebook