Въпрос за габарит

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 4.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 320i а вече и 320d с пакет ;)
Мечтае да кара: M3

Въпрос за габарит

Мнение от govedarov » 18 Мар 2017, 21:21

Сега сложно е за обяснение но ще се опитам да го обесня максимално добре.

Колата е с автоматични фарове. На позицията на габарит ми се палят ринговете които ползвам за дневни светлини. На позицията на фарове се палят лупите заводски ксенон. Днес докато пътувах за Русе и обратно забелязах нещо много странно. По едно време ми светна лампата на таблото , че ми е изгорял габарит. Слизам гледам крушката на мигача дето ми показва на таблото свети в оранжево , при подаване на мигач същата крушка започва да си мига. От това съдя , че крушката за габарита е същата и за мигача. Имам друга e46 ца която не е с лупи и ксенон и там габарита си е на отделна крушка. След известно време каране лампата за изгорелия габарит на таблото изгасва , спирам гледам крушката не свети , мигача си работи. След няколко километра пак светне на таблото , че крушката е заминала.

Някаква идея къде се крие проблема ? Ако крушката е изгоряла как тогава ще ми работи мигача и защо свети постоянно ? Един вид като ми светне на таблото крушката свети постоянно в оранжево , като изгасне лампата на таблото крушката не свети ? Надявам се го обясних по най-добрия начин за да ме разбере.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Въпрос за габарит

Мнение от VladiE » 18 Мар 2017, 21:46

Мигача свети за да замести функцията на габаритна светлина зашото според компютъра е изгоряла.

Изпратено от моят SHV-E250K с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Въпрос за габарит

Мнение от NGneer4eto » 18 Мар 2017, 21:56

Ако ангелските очи са вързани заедно с крушките на габарита, значи ти е изгоряла някоя от крушките на габаритите. Обикновено ги оставят да светят зад фаровете. Намери изгорелия габарит и го смени. При мен правеше подобни номера и като излезна от колата и я заключа, ринговете откъм изгорелия габарит оставаха да светят много слабо. Така до пълното спиране на тоците след 16 минути.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 4.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 320i а вече и 320d с пакет ;)
Мечтае да кара: M3

Re: Въпрос за габарит

Мнение от govedarov » 18 Мар 2017, 22:23

Проблема е , че аз крушка за габарит не виждам. Има крушка на лупата за къси , до нея една за дълги и това е ?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Въпрос за габарит

Мнение от NGneer4eto » 19 Мар 2017, 11:44

С какви рингове си? Диодни или от другите - жълтите?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 4.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 320i а вече и 320d с пакет ;)
Мечтае да кара: M3

Re: Въпрос за габарит

Мнение от govedarov » 19 Мар 2017, 15:18

Диодни колега.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Въпрос за габарит

Мнение от NGneer4eto » 19 Мар 2017, 17:00

Значи най-вероятно са вързани паралелно с крушките за габарита. През дупката, където трябва да седи габарита минават кабелите за ангелските очи. Търси някъде по тези кабели трябва да са свързани крушките! Иначе ще свети, че са ти изгорели габаритите. Може и да са вързани по друг начин, но за това трябва да питаш човека, който го е правил.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 285
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: Въпрос за габарит

Мнение от AlonsoBest » 20 Мар 2017, 17:16

Щом си със диодни ангелски най вероятно имаш вързано някакво съпротивление, за да не ти свети чека за изгоряла крушка. Единия вариант е да има прекъснат кабел на това съпротивление и и от време на време да прави проблем или просто си заминава. И аз съм със диодни ангелски, но съм ги вързал през реле и светят постоянно когато съм на контакт, а на габарита съм сложил диодни крушки. Така и полицаите няма какво да ти кажат, защото ако искат да се заядат могат да ти поискат отделно габарит и дневни светлини.
Изображение

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook