Странно бучене след смяна на зимни гуми с летни!!!

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 21.02.2016
Пол: Мъж
Кара: Bmw 318i e46
Мечтае да кара: Bmw V8

Странно бучене след смяна на зимни гуми с летни!!!

Мнение от Alyoo » 17 Мар 2017, 19:45

Здравейте колеги един бърз въпрос ,моля помагайте ...?!Днес си купих едни летни гуми с джанти 16 цола ,като ги смених чух да шуми отзад отдясно при скорост от 30 до 80 км. някъде .Излязох на магистралата и над 110км не се чуваше нищо....Гумите не са балансирани мисля (Мишелин примаси 3 205/55/16 скоростен индекс до:270км.)Треперене на волана няма ,само като че ли колата бяга на дясно и това бучене,да гумите с джантите бяха по тежки от моите зимни 15 цола 195/65/15 ,но съм разтревожен .Купих ги от немец ,който каза ,че ги е търкалял 2 сезона и е нямал проблеми ......?!?!Може ли баланса да им е заминал ...или не знам ,дайте мнения моля?!?!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Странно бучене след смяна на зимни гуми с летни!!!

Мнение от NGneer4eto » 18 Мар 2017, 19:21

Alyoo написа:Здравейте колеги един бърз въпрос ,моля помагайте ...?!Днес си купих едни летни гуми с джанти 16 цола ,като ги смених чух да шуми отзад отдясно при скорост от 30 до 80 км. някъде .Излязох на магистралата и над 110км не се чуваше нищо....Гумите не са балансирани мисля (Мишелин примаси 3 205/55/16 скоростен индекс до:270км.)Треперене на волана няма ,само като че ли колата бяга на дясно и това бучене,да гумите с джантите бяха по тежки от моите зимни 15 цола 195/65/15 ,но съм разтревожен .Купих ги от немец ,който каза ,че ги е търкалял 2 сезона и е нямал проблеми ......?!?!Може ли баланса да им е заминал ...или не знам ,дайте мнения моля?!?!


Колега, много странно, че го споменаваш, защото аз имах същото явление, само че с чисто нови Michelin PS4 17". Само че при мен се появи странен шум отзад при над 110км/ч. СЛед като минах 100-на-150км изчезна напълно и сега си карам нормално. При теб лесно можеш да разбереш дали е от гумите, като размениш предни със задни.
Относно тегленето надясно, за нашата магистрала ли говориш или за Аутобан? На магистралата пътят има лек наклон надясно, за да се изтича водата. Забелязал съм, че като обуя летни гуми, всичките започват да теглят настрани повече при наклон на пътя. При зимните по-не се усеща. Ако тегли леко е нормално, ако държиш с напрежение волана, за да удържиш колата в пътя, тогава е проблем. Всички коли, които съм карал на магистралата теглят леко надясно, като тези с по-нисък профил гума са по-чувствителни.
Гледа ли хубаво гумите отвътре, преди да ги купиш? Повечето имат лепенки или фитили, които не са проблем, но малко или много променят шума. Миналата година, след като ми беше спаднала задна гума от забито металче, сложиха лепенка, но после осезаемо се увеличи шумът при извън градско.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1665
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Кукерландия
Пол: Мъж
Кара: Тъпата кака да маа с черпака
Мечтае да кара: Кадилакът на Долън
Детайли за колата: да има джам таван, кожни седалки, музика сватба, 320спринцофка, барнеш копче джам пада....

Re: Странно бучене след смяна на зимни гуми с летни!!!

Мнение от saleen » 19 Мар 2017, 5:53

Такова бучене понякога се явява и при шофиране на по грапава настилка. Заминал баланс би трябвало да води до вибрации, но не и до бучене :dunno:
Никой не мое ма връне на селу!

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 21.02.2016
Пол: Мъж
Кара: Bmw 318i e46
Мечтае да кара: Bmw V8

Re: Странно бучене след смяна на зимни гуми с летни!!!

Мнение от Alyoo » 20 Мар 2017, 17:25

Здравейте колеги,след смяната на местата на тези Мишелинки които са били ХП-ЗП рунфлат Дот 2013 и помпането им до 2.2 атмосфери ,като че ли нещата се пооправиха.На "аутобана 160-180км.ч. и не мърда ,но в града от 50км до 80-90км си бучат.Гледах за децибелите които им дава компанията Мишелин 71дб малко по-шумни са в сравнение с много други модели ,освен това за разхода на гориво са "Ф" което ги класира на предпоследно място в шоуто. :bowdown: Накрая също усетих ,че тегленето не е само на дясно но и в двете посоки ,но със пръст се обладава колата -доволен :clap: Мисля си ,че съм свикнал на зимните които са меки и по-тесни в сравнение с тези и сега ми е странно.

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 21.02.2016
Пол: Мъж
Кара: Bmw 318i e46
Мечтае да кара: Bmw V8

Re: Странно бучене след смяна на зимни гуми с летни!!!

Мнение от Alyoo » 12 Май 2017, 22:04

Проблем решен!!!Криви гуми или неравномерно износени....Нови гуми и колата заспа! :driving: :driving:

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook