Въпрос за волан

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 4.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 320i а вече и 320d с пакет ;)
Мечтае да кара: M3

Въпрос за волан

Мнение от govedarov » 16 Мар 2017, 20:45

Здравейте колеги ,

Някой има ли идея защо като тръгна да увеличавам или намалявам музиката от копчетата на волана като задържа повече направо ми сменя станцията на радиото ? Колата е е46 с оригинален М волан и голямата навигация ?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 700
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Въпрос за волан

Мнение от DoesNot » 17 Мар 2017, 16:18

govedarov написа:Здравейте колеги ,

Някой има ли идея защо като тръгна да увеличавам или намалявам музиката от копчетата на волана като задържа повече направо ми сменя станцията на радиото ? Колата е е46 с оригинален М волан и голямата навигация ?

Тва е някакъв бъг и при мен се получава понякога с Business RDS

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 7.11.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M4 Competition

Re: Въпрос за волан

Мнение от pivanov » 17 Мар 2017, 18:04

И при мен го прави, мисля че е нещо от кабелите във волана, защото го прави точно в дадено положение и то не винаги.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: Въпрос за волан

Мнение от stefan_suny » 17 Мар 2017, 21:45

Най-вероятно това се получава от влошено контактно съпротивление на съответния бутон. Ако е възможно трябва да се разглобят и почистят бутоните, но за сега не съм опрял до това. При мен ефекта се наблюдава когато бутона не го натискам толкова силно, а само колкото да хване и понякога прескачат станциите така, ако го натискам хубаво до долу то няма проблем. За колегата по горе - възможно е и влошения контакт да е по лентовия кабел, но там не знам дали има вариант за ремонт или направо друг

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 12.02.2007

Re: Въпрос за волан

Мнение от sk8 » 18 Мар 2017, 10:13

Извинявам се че пиша в тази тема, не исках да пускам нова за подобен въпрос.

Как мога да настроя бутоните за сменяне на радиото на волана ?

Когато купих колата, натисках горното копче и сменяше честотите нагоре докато намери следващо радио. (И обратното с долния бутон).

Сега когато натисна някои от двата бутона - започва да сменя запаметените радиа (1 до 6).


Мерси!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 7.11.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M4 Competition

Re: Въпрос за волан

Мнение от pivanov » 19 Мар 2017, 18:19

sk8 написа:Извинявам се че пиша в тази тема, не исках да пускам нова за подобен въпрос.

Как мога да настроя бутоните за сменяне на радиото на волана ?

Когато купих колата, натисках горното копче и сменяше честотите нагоре докато намери следващо радио. (И обратното с долния бутон).

Сега когато натисна някои от двата бутона - започва да сменя запаметените радиа (1 до 6).


Мерси!

При мен като натисна бутоните за смяна ра станцията от волана, сменя запаметените от 1 до 6, но когато задържа бутона търси следващата станция, което много ме дразни защото искам да е обратното.

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.09.2015
Пол: Мъж

Re: Въпрос за волан

Мнение от navseal » 19 Мар 2017, 18:56

^ Пробвай с почистването на бутоните, както е описал stefan_suny. Свали Aribag-а и ги погледни отзад. Наскоро имаше случай, в който бутоните на волана бяха угаснали и се оказа спукана спойка, та.. може да има подобна аналогия и в твоя случай.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Въпрос за волан

Мнение от iNfoster` » 26 Мар 2017, 21:09

govedarov написа:Здравейте колеги ,

Някой има ли идея защо като тръгна да увеличавам или намалявам музиката от копчетата на волана като задържа повече направо ми сменя станцията на радиото ? Колата е е46 с оригинален М волан и голямата навигация ?

Същия проблем и при мен само, че само когато намалявам и не съм натиснал копчето до края. Натиснал ли съм го не прави проблем.
sk8 написа:Извинявам се че пиша в тази тема, не исках да пускам нова за подобен въпрос.

Как мога да настроя бутоните за сменяне на радиото на волана ?

Когато купих колата, натисках горното копче и сменяше честотите нагоре докато намери следващо радио. (И обратното с долния бутон).

Сега когато натисна някои от двата бутона - започва да сменя запаметените радиа (1 до 6).


Мерси!


Колега като задържиш копчето ти търси следваща станция. Не може да се настроят по друг начин. А и според мен това е по-добрият вариант. След като си запаметил 6 станции които ти харесват на теб, защо от волана да ти върти други?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 29.06.2016
Кара: N52B25

Re: Въпрос за волан

Мнение от stoqnov23 » 29 Мар 2017, 12:23

Колеги да попитам още нещо; Харесах си вече един волан (със сцепения лъч както казах и мултифункциите) Говорих с човека,който ще ми го сложи понеже не ми се занимава на мене, и ми каза,че трябва лентов кабел,и още нещо за мултифункциите.Та мисълта ми е както попитах има ли някаква разлика в окабеляването отзад, и дали трябва да взимам нещо допълнително, или всичко си е както при другите 46-ци т.е да поръчам само волана без да търся нищо другo?

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.09.2015
Пол: Мъж

Re: Въпрос за волан

Мнение от navseal » 29 Мар 2017, 20:04

По принцип единственото нещо, което ти трябва е това 61120016012, което можеш да си вземеш както от представителство на BMW, така и от някоя морга - което не ти препоръчвам.
Последна промяна navseal на 31 Мар 2017, 17:22, променена общо 2 пъти

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Въпрос за волан

Мнение от iNfoster` » 29 Мар 2017, 21:39

stoqnov23 написа:Колеги да попитам още нещо; Харесах си вече един волан (със сцепения лъч както казах и мултифункциите) Говорих с човека,който ще ми го сложи понеже не ми се занимава на мене, и ми каза,че трябва лентов кабел,и още нещо за мултифункциите.Та мисълта ми е както попитах има ли някаква разлика в окабеляването отзад, и дали трябва да взимам нещо допълнително, или всичко си е както при другите 46-ци т.е да поръчам само волана без да търся нищо другo?

Да трябва ти единствено лентовия кабел за връзване на темпомата и другите копчета. Колега ти е споделил каталожния номер на кабела който ти трябва. :) Принципно няма нищо сложно и ти може да си го монтираш сам без никакви проблеми.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 29.06.2016
Кара: N52B25

Re: Въпрос за волан

Мнение от stoqnov23 » 29 Мар 2017, 22:06

За щастие продавача излезе пич,и 1 час,след като го поръчах се обади обратно,и каза,че ще ми го изпрати със лентовия кабел иначе другите не правили така,и гледали да те набутат :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Въпрос за волан

Мнение от boris » 31 Мар 2017, 16:02

iNfoster` написа:Да трябва ти единствено лентовия кабел за връзване на темпомата и другите копчета. Колега ти е споделил каталожния номер на кабела който ти трябва. :) Принципно няма нищо сложно и ти може да си го монтираш сам без никакви проблеми.


Не всички автомобили са като вашия собствен, преди да давате категорични съвети, питайте или потърсете питащия с каква кола е...А и като чета, дори лентов кабел не знаете какво е, а давате съвети...
Доста повече неща му трябват, окабеляване,модул,машинка автопилот с жило,ключе на съединителя, и евентуално дросел.
Изображение

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook