Проблем със спирачки - дърпа наляво

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Проблем със спирачки - дърпа наляво

Мнение от efren » 14 Мар 2017, 15:30

virtualchild написа:Четох, че е необходим специален инструмент за обезвъздушаването ако попадне въздух в системата. BMW дилърите могат да помогнат.
Ще погледна статията довечера. :)


Специалния инструмент е ключ звезда 9 с прорязано :mhihi: и някой, който може да работи с него.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 713
Регистриран на: 14.03.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 LCI 530xd / E46 330xda M57N
Мечтае да кара: по-малко на пътна помощ
Детайли за колата: +VRPerformance+eco-tuning auto+ново BMW X5 турбо

Re: Проблем със спирачки - дърпа наляво

Мнение от virtualchild » 17 Мар 2017, 11:26

Ето го специалния инструмент:

brake traped air.jpg

:wave:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Проблем със спирачки - дърпа наляво

Мнение от cmdkick » 17 Мар 2017, 12:14

Ааааааааааааа той специалня инструмент бил софтуер :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Tires are evil - destroy them all ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 419
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: VW T-Roc Sport 2.0 TFSI
Мечтае да кара: Всичко що започва с М

Re: Проблем със спирачки - дърпа наляво

Мнение от insane_v » 18 Мар 2017, 0:26

Ако отида в М-кар Варна с 15-годишна е46-ца за обезвъздушаване на спирачки сигурно ще ме гледат като извънземен :smoke:
Нещо не мога да си представя каква работа върши този "специален инструмент - В" от тази инструкция. От схемата виждам, че този инструмент се слага между накладките при свален апарат, но не мога да проумея какъв е смисъла, след като и диска върши същата работа.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Проблем със спирачки - дърпа наляво

Мнение от Dirty M5 driveR » 18 Мар 2017, 6:46

Ако нямаш течове и не са сменяни маркучи/апарати/абс няма от къде да влезе въздух... Апаратите и водачите им провери ли ги дали са ок?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 419
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: VW T-Roc Sport 2.0 TFSI
Мечтае да кара: Всичко що започва с М

Re: Проблем със спирачки - дърпа наляво

Мнение от insane_v » 18 Мар 2017, 8:12

Да, всичко изглежда наред. Няма напукани маркучи, няма течове, няма ръжди по апаратите... Всичко изглежда нормално. Спирачките също се държат нормално и от понеделник насам не съм усещал да носят наляво. Днес следобед ще огледам пак и ще сменя сензорите да видим дали някой от тях не е дефектирал и затова да ми свети лампата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Проблем със спирачки - дърпа наляво

Мнение от NGneer4eto » 18 Мар 2017, 11:51

insane_v написа:Здравейте, колеги,
Вчера на връщане от София ми се появи странен проблем - Светна ми лампата за спирачките и при натискане на спирачките по-силно от висока скорост колата започна да дърпа силно наляво. Дърпа толкова силно, че се налага да компенсирам с леко завъртане на волана надясно, за да държа колата в пътя. Най-странното е, че не винаги го прави. Сякаш го правеше когато спирачките са загрели, а като спра да заредя на бензиностанция и като поизстинат малко сякаш спираха нормално за първите няколко спирания и после пак почваха да дърпат наляво. Днес като карах из града проблема го нямаше и лампата отначало не светеше, а след няколко километра пак светна, но не усетих да дърпа наляво.

Спирачната ми течност е сменяна преди 3г и е на максимума, всички дискове и накладки са ми чисто нови, гумите също! Прегледах ходовата част в сервиз и всичко и е наред.

Имате ли идея от какво може да е и как мога да проверя дали там е проблема? Мисля си за спирачна помпа и/или АБС. Сега ще ходя до един сервиз за ГТП и ще ги помоля да ми замерят спирачките. Някакви други предположения и съвети относно диагностициране на проблема?


Колега, след като сложи новите гуми, ходи ли на преден и заден мост? Старите гуми са се напаснали, ако има кофти сходимост, но на новите им трябва време. При разлика в сцеплението е напълно възможно да ти дърпа на една страна при висока скорост. Вярно е, че трябва да усещаш и без спирачка, ако ти дърпа настрани, но не е задължително. Проблемът не е задължително да е отпред, може и в задните гуми/дискове/накладки да е.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 419
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: VW T-Roc Sport 2.0 TFSI
Мечтае да кара: Всичко що започва с М

Re: Проблем със спирачки - дърпа наляво

Мнение от insane_v » 18 Мар 2017, 12:15

Не се бях сещал за това. Вярно е, че не съм ходил на реглаж от повече от година, а въртя джанти с гуми всеки сезон. Като се замисля проблема го усетих за пръв път малко след като сложих чисто нови зимни гуми. Тия дни ще отида на реглаж и ще пиша какъв е резултата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Проблем със спирачки - дърпа наляво

Мнение от Dirty M5 driveR » 18 Мар 2017, 16:17

insane_v написа:Не се бях сещал за това. Вярно е, че не съм ходил на реглаж от повече от година, а въртя джанти с гуми всеки сезон. Като се замисля проблема го усетих за пръв път малко след като сложих чисто нови зимни гуми. Тия дни ще отида на реглаж и ще пиша какъв е резултата.


Е... под "ходовата част е ок" мислех, че е проверен и реглажа. :) Там, където ходите на диагностика не ви ли споменават, че освен да са на място всички шарнири и тампони трябва и геометрия да има?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 419
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: VW T-Roc Sport 2.0 TFSI
Мечтае да кара: Всичко що започва с М

Re: Проблем със спирачки - дърпа наляво

Мнение от insane_v » 18 Мар 2017, 21:02

Аз изхождам от това, че след последната смяна на детайл по ходовата част съм ходил на реглаж и до момента нямам абсолютно никакви луфтове и гумите ми се износват равномерно. Факт е обаче, че съм удрял доста дупки с висока скорост и наскоро дори изкривих леко едната джанта. Възможно е тогава нещо да е мръднало и геометрията да се е променила.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1665
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Кукерландия
Пол: Мъж
Кара: Тъпата кака да маа с черпака
Мечтае да кара: Кадилакът на Долън
Детайли за колата: да има джам таван, кожни седалки, музика сватба, 320спринцофка, барнеш копче джам пада....

Re: Проблем със спирачки - дърпа наляво

Мнение от saleen » 19 Мар 2017, 5:48

Смятам, че е възможно, макар, че ако се е изменила геометрията на предницата от удар, би трябвало да ти дърпа настрани и воланът да не е в нормална позиция при каране в права посока.
Правиш си една обстойна проверка на предницата - ъгли, сходимости, шарнири, амортисьори, носачи и прочие, гуми - износване, налягане, ; правиш си една проверка в пункт на ГТП за това как спират предните и съответно задните спирачки и то ще си покаже - ходова част ли е проблемна, или спирачната система.
Никой не мое ма връне на селу!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 419
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: VW T-Roc Sport 2.0 TFSI
Мечтае да кара: Всичко що започва с М

Re: Проблем със спирачки - дърпа наляво

Мнение от insane_v » 03 Апр 2017, 11:40

Да ъпдейтна темата:
Смених предните полуоски и отидох на реглаж. За моя изненада се оказа, че предния мост не е зле, но на една от задните гуми единия болт е бил мръднал с 2мм, което си е много. Вече седмица от реглажа и досега нито веднъж не съм усетил да носи наляво.

А светенето на лампата се оказа, че е в следствие на дефектирал сензор и е просто съвпадение, че се появи сега.

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook