Проблем със спирачки - дърпа наляво

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 419
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: VW T-Roc Sport 2.0 TFSI
Мечтае да кара: Всичко що започва с М

Проблем със спирачки - дърпа наляво

Мнение от insane_v » 13 Мар 2017, 16:19

Здравейте, колеги,
Вчера на връщане от София ми се появи странен проблем - Светна ми лампата за спирачките и при натискане на спирачките по-силно от висока скорост колата започна да дърпа силно наляво. Дърпа толкова силно, че се налага да компенсирам с леко завъртане на волана надясно, за да държа колата в пътя. Най-странното е, че не винаги го прави. Сякаш го правеше когато спирачките са загрели, а като спра да заредя на бензиностанция и като поизстинат малко сякаш спираха нормално за първите няколко спирания и после пак почваха да дърпат наляво. Днес като карах из града проблема го нямаше и лампата отначало не светеше, а след няколко километра пак светна, но не усетих да дърпа наляво.

Спирачната ми течност е сменяна преди 3г и е на максимума, всички дискове и накладки са ми чисто нови, гумите също! Прегледах ходовата част в сервиз и всичко и е наред.

Имате ли идея от какво може да е и как мога да проверя дали там е проблема? Мисля си за спирачна помпа и/или АБС. Сега ще ходя до един сервиз за ГТП и ще ги помоля да ми замерят спирачките. Някакви други предположения и съвети относно диагностициране на проблема?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Проблем със спирачки - дърпа наляво

Мнение от KPETEH » 13 Мар 2017, 16:25

"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Проблем със спирачки - дърпа наляво

Мнение от dr.peshev » 13 Мар 2017, 17:26

KPETEH написа:http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=112&t=418040

Дълбоко се съмнявам
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Проблем със спирачки - дърпа наляво

Мнение от KPETEH » 13 Мар 2017, 17:39

направо се потрисам при мисълта, че може да е случайно...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 419
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: VW T-Roc Sport 2.0 TFSI
Мечтае да кара: Всичко що започва с М

Re: Проблем със спирачки - дърпа наляво

Мнение от insane_v » 13 Мар 2017, 18:45

Ходих в пункт за ГТП да ми замерят спирачките и всичко е в нормите, дори задно ляво колело е малко по-слабо, от което би следвало колата да дърпа надясно, а тя дърпа наляво. Не е ясно защо свети лампата за спирачките, и най-вече защо ту свети, ту не свети?
Някой сеща ли се за друга причина освен активиран/дефектен сензор за накладки или ниско ниво на спирачната течност.

1489423359962-2092567963.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 419
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: VW T-Roc Sport 2.0 TFSI
Мечтае да кара: Всичко що започва с М

Re: Проблем със спирачки - дърпа наляво

Мнение от insane_v » 13 Мар 2017, 18:56

Относно това, че всички били така - не го вярвам, защото я имам от 3,5 години и досега никога не го е правила. Едва ли е съвпадение, че проблема се появи заедно със "безпричинното" светване на лампата при положение, че всички дискове и накладки са нови и течността е на мах. Сигурен съм, че тая лампа показва че има някакъв проблем, но какъв?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 6.02.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е38 3.5 V8
Мечтае да кара: 328 с колектор от 325
Детайли за колата: Без задни гърнета

Re: Проблем със спирачки - дърпа наляво

Мнение от Дидо ди » 13 Мар 2017, 19:34

това че са сменяни накладки и дискове не означава че са раздвижени водачите на спирачните апарати ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Проблем със спирачки - дърпа наляво

Мнение от cmdkick » 13 Мар 2017, 19:41

Дидо ди написа:това че са сменяни накладки и дискове не означава че са раздвижени водачите на спирачните апарати ;)

Щях да кажа същото, защото преди 2-3 седмици го играх филма със блокиращ преден ляв апарат, но симптомите бяха по-различни. Тогава проблемите са когато не са натиснати спирачките, мога доста още да споделя какво ставаше и как си реших проблемите генерално, но не е такава темата. Все пак може би е добре колегата да хвърли един поглед на спирачните маркучета, въпреки че със поглед не вярвам да се разбере много, варианта които аз се сещам е при определени обстоятелства да се запушва някое маркуче/тръбичка и съответно то колело не спира и дърпа на другата страна. Като явно от време на време се отпушва щом на прегледа е ок. Или пък дърпа въздух от някое маркуче...
Аз ако бях щях да си направя една пълна ревизия на спирачките.
Tires are evil - destroy them all ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 419
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: VW T-Roc Sport 2.0 TFSI
Мечтае да кара: Всичко що започва с М

Re: Проблем със спирачки - дърпа наляво

Мнение от insane_v » 13 Мар 2017, 20:15

Това за заяждащите апарати наистина е възможно. Утре ще пробвам да ги изчистя и смажа със специална медна грес. Това обаче не обяснява светещата лампа за спирачките, а светването и точно сега едва ли е съвпадение и едва ли ще е просто дефектирал датчик за накладки. Съмнявам се че ще се окаже дефектирал АБС и заради него свети лампата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Проблем със спирачки - дърпа наляво

Мнение от Dirty M5 driveR » 13 Мар 2017, 20:29

Тая медна грес забелязвам, че почва да спича след известно време... Първо мислех, че е от нашата в сервиза, после го видях и на други коли (неремонтирани от нас). Слагай някаква друга. Важното е маншончетата да са здрави и всичко ще е ок. И си смени маркучите, защото само те са ти останали стари, а не са цифра. А коя лампа ти свети - тази за износване на накладките или за нивото на течността? То която и да е не трябва да има проблем де - ако е за накладките те са ти нови, а течност казваш, че има...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 419
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: VW T-Roc Sport 2.0 TFSI
Мечтае да кара: Всичко що започва с М

Re: Проблем със спирачки - дърпа наляво

Мнение от insane_v » 13 Мар 2017, 20:47

Лампата, която свети е за накладките, но при е36 тая лампа светваше и като падне нивото. Не знаех че при е46 има отделна лампа за нивото на течността.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Проблем със спирачки - дърпа наляво

Мнение от KPETEH » 14 Мар 2017, 8:41

Пробвай да изключиш разни там дсц-та и асц+т или квото има и виш кво ще стане. Според мен това е ел. проблем свързан с абс датчиците и подобни. Тия коли имат твърде много електроника, за да се съмнявате в механиката...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Проблем със спирачки - дърпа наляво

Мнение от dan-dam » 14 Мар 2017, 9:00

KPETEH написа:Пробвай да изключиш разни там дсц-та и асц+т или квото има и виш кво ще стане. Според мен това е ел. проблем свързан с абс датчиците и подобни. Тия коли имат твърде много електроника, за да се съмнявате в механиката...

И на мен на нещо такова ми прилича. Изключи системите, дори може да махнеш и бушона на АБС и виж как ще се държи. И много внимателно с изключени системи, че сега е мокро и хлъзгаво!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 713
Регистриран на: 14.03.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 LCI 530xd / E46 330xda M57N
Мечтае да кара: по-малко на пътна помощ
Детайли за колата: +VRPerformance+eco-tuning auto+ново BMW X5 турбо

Re: Проблем със спирачки - дърпа наляво

Мнение от virtualchild » 14 Мар 2017, 13:13

Четох, че е необходим специален инструмент за обезвъздушаването ако попадне въздух в системата. BMW дилърите могат да помогнат.
Ще погледна статията довечера. :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Проблем със спирачки - дърпа наляво

Мнение от cmdkick » 14 Мар 2017, 15:11

virtualchild написа:Четох, че е необходим специален инструмент за обезвъздушаването ако попадне въздух в системата. BMW дилърите могат да помогнат.
Ще погледна статията довечера. :)

Чак пък специален инструмент... Ако под инструмент се има предвид още един човек със здрав десен крак може :mhihi: :mhihi:
Tires are evil - destroy them all ...

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook