Удар по джантата от дупка, подлежи ли на ремонт?

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 8.05.2013

Удар по джантата от дупка, подлежи ли на ремонт?

Мнение от delx » 03 Мар 2017, 21:34

Здравейте колеги,

Днес като спрях след час-два каране по магистралата за почивка ми се стори, че нещо чернее около джанатата и ми призля... Беше понесла някакъв страхотен удар и има по 10 пукнатини, очевидно е някаква дупка, но знае ли човек. Мислите ли че подобнио нещо изобщо си струва да се пробва да се оправя или да я хвърлям директно?

Photo 3-3-17, 3 53 54 PM (1).jpg

Photo 3-3-17, 3 53 54 PM.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна delx на 04 Мар 2017, 13:48, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Удар по джантата от дупка, подлежи ли на ремонт?

Мнение от Don_Diego » 04 Мар 2017, 1:17

Пукнатините са на боята/покритието на джантата, не на самия алумуний. Иначе като я дадеш някъде да я боядисат - ще напълнят с кит, ще тръкнат малко и ще е като преди свещата с трапа :mhihi:
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Удар по джантата от дупка, подлежи ли на ремонт?

Мнение от Top Gun Maverick » 04 Мар 2017, 6:10

Да, това е напукан лак и евентуално боя. :mhihi: :mhihi: :mhihi: Не се шашкай, виждал съм го много пъти, а черното от гума също може да се махне.
Трябва да ти доста добър майстор АКО джантата е подбита, а не просто крива. Ще подскача много при това положение.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 8.05.2013

Re: Удар по джантата от дупка, подлежи ли на ремонт?

Мнение от delx » 04 Мар 2017, 13:14

Това черното ми викат че било следи от заварки и шкурене, а аз тая джанта за подобно нещо не съм я давал... Днес като размих малко наистина блесна отдолу интервенция. Предния собственик твърди, че само веднъж е била изправяна, а аз ако съм съм честен не съм гледал 4те в детайли, но съм сигурен че нямаше такива разцепени истории. Почнах силно да се замислям дали, докато колата беше в един газаджийски сервиз предния ден не са подменили цялата джанта :shock: Не се качих с тях в колата докато правеха настройки че имах много разговори по телефона и се забавиха 20тина минути... Някой да си е харесал по-читавата и да са ми дали тая разбитата, от тук нататък май в сервиз влезе ли неотлъчно следене :banghead:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Удар по джантата от дупка, подлежи ли на ремонт?

Мнение от Top Gun Maverick » 05 Мар 2017, 18:25

Черното може да е от удара на гумата в дупка, а може да е и от изправяне, не задължително заварка. Даже заварките обикновено не оставят черно. Самото изправяне обаче редовно се прави чрез нагряване, особено ако джантата с по-твърда сплав и ако не се нагрее, просто се пука и колкото е по-студено наоколо, толкова по-лесно се случва това.
Обаче нагряването оставя и едни такива жълтеникави следи.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Удар по джантата от дупка, подлежи ли на ремонт?

Мнение от NGneer4eto » 05 Мар 2017, 23:06

delx написа:Това черното ми викат че било следи от заварки и шкурене, а аз тая джанта за подобно нещо не съм я давал... Днес като размих малко наистина блесна отдолу интервенция. Предния собственик твърди, че само веднъж е била изправяна, а аз ако съм съм честен не съм гледал 4те в детайли, но съм сигурен че нямаше такива разцепени истории. Почнах силно да се замислям дали, докато колата беше в един газаджийски сервиз предния ден не са подменили цялата джанта :shock: Не се качих с тях в колата докато правеха настройки че имах много разговори по телефона и се забавиха 20тина минути... Някой да си е харесал по-читавата и да са ми дали тая разбитата, от тук нататък май в сервиз влезе ли неотлъчно следене :banghead:


Аз преди година ударих един бордюр, вследствие на което се поразкъса борда на гумата и беше ударен ръба на джантата, но без деформации. Няколко сантиметра от ръба бяха почернели по същия начин и не се махаше черното с нищо. Иначе не вярвам да си ударил баш място, където е имало интервенция. А ударът очевидно е бил брутален. Като зуумна снимката се вижда една черна пукнатина близо до мястото между спицата и пръстена, която изглежда притеснително. Дано да е оптична измама. Специалист по джанти трябва да я види и да каже.
Ако само ти караш тази кола трябва със сигурност да си усетил този удар. Ако са ти сменили джантата в сервиза мисля, че можеш да я познаеш по мръсотията от вътрешната и част. Ако е много по-чиста от останалите 3, значи не принадлежи на комплекта. Ако пък миеш много много редовно колата, виж балансите дали са чисто нови. Ако лъщят много повече от останалите... Все пак е трябвало да преместят твоята гума на счупената джанта. Абе за 20-минути и ако не са сигурни, че няма да ги изненадаш не ми се вярва да рискуват да сменят джанта. За капак бялата следа по гумата си доказва, че при удара са били тези гума и джанта. Вече ако гумата не е твоята... :bang:

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 8.05.2013

Re: Удар по джантата от дупка, подлежи ли на ремонт?

Мнение от delx » 13 Мар 2017, 23:21

Пичове нещата в крайна сметка са просто покъртителни - има си брутална заварка и то направено некадърно, а и колата след малко шофиране си показа, че има проблем с рейката. Волана много сериозно бие надясно, а седмица преди тези газаджийски истории беше перфектно регулирана понеже излезе от дълъг ремонт. Нямаше изобщо подобно отклонение, историята е почти ясна, че тия келеши са решили явно да гъзареят нещо и са направили страхотна мизерия. Ще измисля какво да ги правя като за начало ще предупредя колегите в черния списък за сервизите. Фрапантното е че става дума за официалния представител на ланди ренцо за софия на ботевградско, където е маргел. Още по-лошото е че карах по магистралата със 160-170 без да подозирам за щетата и то предна лява понеже тия като се върнаха веднага отвориха предната врата да закрият джантата и ми викат влез я пробвай, явно бяха настройли газовата и аз станах и заминах без да видя тая история. Ако беше станало нещо на магистралата щяхме да се затрием двама човек заради простотията на двама нещастника.Те излизаха два пъти да настройват колата като аз отидох в 8 30 и си тръгнах от тоя сервиз в 1, но не съм мерил по часовник колко време бутаха на място и колко бяха навън. Просто не съм предполагал, че може се случи подобно нещо в такъв сервиз...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Удар по джантата от дупка, подлежи ли на ремонт?

Мнение от NGneer4eto » 14 Мар 2017, 20:13

Чакай сега, те са се върнали и са държали вратата отворена, за да не видиш, а кога са направили калпавата заварка? Трябва да е имало сериозен период от време, за да се завари и после изшкури, да не говорим, че и гумата е трябвало да е спаднала при спукана джанта, освен ако не е рънфлат. Не искам да ги защитавам, но е по-лошо да опетниш някой без вина, отколкото да се размине един път на измамник. Иначе ако си 100% сигурен и не си давал на друг да кара колата ти, хубаво е да си понесат последствията. Не знам що за сервиз е това, но ако е голям и има повече служители, е възможно шефът/собственикът да не знае за случката. Ако е така може да пробваш да отидеш на място и да им потърсиш сметка. Ако шефът е сериозен и особено ако има камери ще предприеме нещо. Лошото име обикновено струва повече от една джанта.
Дано всичко се изясни!

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 8.05.2013

Re: Удар по джантата от дупка, подлежи ли на ремонт?

Мнение от delx » 16 Мар 2017, 0:15

Колега повярвай ми и аз бих искал да има друго обяснение, дори щях да съм радостен да я бях нацелил аз тая джанта в дупка на магистралата и да псувам само държавата за лошите пътища. Проблема е че в сряда колата мина автомивка и като отидох да я вземам я огледах на 101% хубаво от всички страни и такова черно петно на джантата няма как да го пропусна, ако ще и с 3 чифта очила да съм. Още повече че я имам от 3-4 седмици и се хващам, че след паркиране постоянно си я оглеждам - мисля че е нормално като си вземеш нещо ново за теб. На следващата сутрин колата влиза в сервиз в 8 30 сутринта, излиза около 1 като два пъти бяха сами тия. Докараха я след настройка и като слязоха оставиха предната врата отворена да пробвам колата, влязох, беше ок и не съм излизал - директно си тръгнах понеже вече липсвах от работа половината ден, а пред работа паркирах успоредно между две коли при малко пространство и излязох на бегом. През нощта в тъмното не вярвам някой да си гледа джантите на фенер, така че е ясно защо чак на следващия ден бях неприятно изненадан. Не съм тръгнал да търся финансови компенсации, въпроса е принципен - не бих обвинявал напразно някой, но естествено че никой няма да си признае за подобна изцепка. Мога да взема като допълнително доказателство запис от автомивката, но това реално няма да промени нищо. Това са фактите, аз ще си оправя колата и ще си я карам с кеф, но вече не 1 ами 10 наум ще имам, когато ползвам авто услуга по какъвто и да е повод.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook