Проблем огледалo на купе

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 700
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Проблем огледалo на купе

Мнение от DoesNot » 18 Фев 2017, 21:48

Колеги, при включване на задна скорост дясното ми огледало се вдига нагоре, вместо да пада надолу. Kакъв може да е проблема :?:
Последна промяна DoesNot на 27 Апр 2022, 13:32, променена общо 2 пъти

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Проблем огледала на купе

Мнение от Lenco » 19 Фев 2017, 12:08

Само дясното "пада" надолу.
От копчето, правилно ли се движи дясното нагоре/надолу?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 700
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Проблем огледала на купе

Мнение от DoesNot » 14 Мар 2017, 18:48

Lenco написа:Само дясното "пада" надолу.
От копчето, правилно ли се движи дясното нагоре/надолу?

Знам, но при мен се вдига нагоре :D От копчето се движи както трябва.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Проблем огледала на купе

Мнение от NGneer4eto » 14 Мар 2017, 19:21

Когато копчето е превключено на дясното огледало, пак ли го прави?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 700
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Проблем огледала на купе

Мнение от DoesNot » 14 Мар 2017, 19:34

NGneer4eto написа:Когато копчето е превключено на дясното огледало, пак ли го прави?

Не. Нали така трябва да е ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Проблем огледала на купе

Мнение от NGneer4eto » 14 Мар 2017, 21:32

Така трябва да е.
Най-вероятно имаш някакъв бъг в мемори-то. Единият вариант е да пробваш с откачане на акумулатора за около час. За нищо на света не разглобявай огледалото и т.н. Не само нищо не можеш да направиш там, но счупиш ли нещо става такъв филм. Занимавах се със счупено мемори огледало преди месеци и това определено не го пожелавам на никой.
МОже да отидеш някой специалист да провери по компютъра ако може нещо да направи и да го програмира. Като цяло, като се бъгне нещо шансът да може да се направи нещо е минимален. На мен ми се бъгна показанието за външната температура малко след като взех колата и при всякакви специалисти ходих и никой не можа да го оправи. Оттогава все влизам в скритото меню за да гледам външната температура.
АКо не те дразни, по-добре го остави така!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 700
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Проблем огледала на купе

Мнение от DoesNot » 14 Мар 2017, 22:52

Като цяло ме дразни когато нещо не работи както трябва. На диагностика нищо не излиза свързано с огледалата. А на лявото възможно ли е моторчето да е изгоряло, понеже не се чува да бръмчи или нещо инсталацията до него :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Проблем огледала на купе

Мнение от NGneer4eto » 15 Мар 2017, 0:25

Сега забелязах, че си писал, че лявото не работи. Провери ли предпазителите? Дано да е от тях, че ако е изгоряло моторчето си мноооого прецакан. Не се сменя, а тези огледала 2-ра употреба са страшен кът. Ако се прибира автоматично вече става страшно. Имах щастието да разпарчосам едно огледало и вътре всичко е направено много здраво, с изключение на двата водача за нагоре и настрани, които сякаш са направени да се чупят като солетки. А те са достатъчни да стане брак цялото огледало. Затова ако го отваряш - мнооооого внимавай. Не, че нещо ще можеш да поправиш - отзад има един лентов кабел, който не подлежи на смяна или ремонт. Една платка, залепена за движещия се механизъм с моторчетата, която освен да я гледаш, друго не знам дали може да я правиш. Може и ел специалистите във форума да им разбират, но хората, които гледаха моето ми казаха, че нищо не може да се направи още като го видяха.
По принцип преди да проучиш цената на ново, ти трябва малко психическа подготовка - медитация, наблюдаване на природата, изчистване на негативните енергии и емоции. Просто рискът за здравето, като разбереш цената на ново мемори огледалото неподготвен е голям.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 700
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Проблем огледала на купе

Мнение от DoesNot » 15 Мар 2017, 15:21

Предпазителите са здрави. Нямат прибиране моите огледала. Явно ще се разглабя, имам ел. техник да помага. За цената на ново не смея да проверя :lol: В краен случай ще търся огледало от морга.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 25.03.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW e46 325ci
Мечтае да кара: колата, която кара

Re: Проблем огледала на купе

Мнение от m71295 » 18 Мар 2017, 2:02

А да попитам аз, тази екстра със смъкването на огледалата при задна поръчвана ли е допълнително, понеже моето 325ci купе от 2001г август месец не го прави това.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Проблем огледала на купе

Мнение от NGneer4eto » 18 Мар 2017, 18:58

m71295 написа:А да попитам аз, тази екстра със смъкването на огледалата при задна поръчвана ли е допълнително, понеже моето 325ci купе от 2001г август месец не го прави това.


Трябва да имаш седалки с памет, за да я имаш тази екстра. И се смъква само дясното, не и двете.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 25.03.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW e46 325ci
Мечтае да кара: колата, която кара

Re: Проблем огледала на купе

Мнение от m71295 » 19 Мар 2017, 21:44

NGneer4eto написа:
m71295 написа:А да попитам аз, тази екстра със смъкването на огледалата при задна поръчвана ли е допълнително, понеже моето 325ci купе от 2001г август месец не го прави това.


Трябва да имаш седалки с памет, за да я имаш тази екстра. И се смъква само дясното, не и двете.


Аз седалки с памет имам, но не ми се задейства само огледалото. Аз си го настройвам надолу..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 558
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: кестен сити
Пол: Мъж
Кара: 545i
Мечтае да кара: 6 series 650i Gran Coupe

Re: Проблем огледала на купе

Мнение от Wierdo » 20 Мар 2017, 9:55

Копирам си мнението от темата за кодировка.

Реално има три варианта за тая функция на огледалото при задна.

Първи вариант - изключено - огледалото не се мести при даване на задна.

Втори вариант - при даване на задна и палчето е в ляво - огледалото отива най-долу.

Трети вариант - при даване на задна и палчето е в дясно - огледалото отива до позиция, настроена от шофьора.

Разликата от вариант 2 и 3 идва при кодировката. По спомен мисля, че възможностите бяха nich_aktiv, wert_01 и wert_02, като последните две са за вариант 2 и 3.

Общо взето, от това кога мърда огледалото - дали при копче в ляво или копче в дясно, човек може да се ориентира каква е настройката към момента. Ако копчето е в ляво, когато пада огледалото, не може да се наглася, ако е в дясно - може.
Другото, което се сещам, е че за да може да бачка третия вариант, колата трябва да има огледала с подгрев и/или седалки с памет.

В темата Интересни опции за кодиране и програмиране в е46 (а може и да беше в темата за е60) дискутирахме този въпрос с колеги и мисля, че даже беше описано коя точно настройка в кой модул се пипа, за да се направи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 700
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Проблем огледала на купе

Мнение от DoesNot » 20 Мар 2017, 14:00

При мен когато палчето е в ляво при вкл. на задна, огледалото отива нагоре (имам седалки с памет). Много странно :conf:

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 25.03.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW e46 325ci
Мечтае да кара: колата, която кара

Re: Проблем огледала на купе

Мнение от m71295 » 02 Май 2017, 16:32

Ъпдейт!

Като си нагласих джойстика за огледалата да стои на лявото огледало, дясното ми автоматично си се смъква надолу като давам на задна и после автоматично си се връща :)! Супер екстра е това, само дето съм свикнал без да я ползвам и сега даже се обърквам, хахах!
Изображение

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook