Скърца като титаник преди да потъне - решен

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Скърца като титаник преди да потъне

Мнение от Denmark » 22 Фев 2017, 22:46

Да ъпдейтна - смяна на носача комплект с тампоните и шума изчезна :ok:

Аз от една страна съм доволен, че се разминах тънко, от друга пак искам да сменям пружини и амортесьори, и най-вероятно и това ще стане скоро.

С други думи, проблема е решен, титаник не потъна тоя път :D , иначе няма абсолютно никаква разлика с новия носач :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 24.08.2014
Местоположение: София
Кара: e46 320d 150hp

Re: Скърца като титаник преди да потъне - решен

Мнение от Simbazz » 23 Фев 2017, 8:55

Разминал си се тънко със смяна на носач и тампони?? Гледайки цените за тия части колко точно е тънко? :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 15.09.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Скърца като титаник преди да потъне - решен

Мнение от BobbyD » 23 Фев 2017, 16:13

Ще използвам темата да не отварям нова, имам подобен проблем - понякога при потегляне;завиване на ляво;спиране (агресивно и нормално) се чува ясно пукане отпред отляво. Сменени са маншоните и кормилните накрайници, странното е че изчезва след като я мина на мивка. Според "майстора" някъде нещо си изсъхвало и явно не се смазва добре ли не знам вече... предположенията са за шарнир или биалетка, след прочетеното тук отписвам шарнира понеже нищо не скърца само припуква чат пат. Ще съм ви благодарен да дадете едно рамо, че вече не го трая да му :ranting:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Скърца като титаник преди да потъне - решен

Мнение от Denmark » 23 Фев 2017, 18:30

^^ Така както го описваш звучи като биалетка, ама майстора би трябвало да я "хване".

Simbazz написа:Разминал си се тънко със смяна на носач и тампони?? Гледайки цените за тия части колко точно е тънко? :dunno:


Еми поне една пета от цената на пружини и амортесьори, според мен е добре.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Скърца като титаник преди да потъне

Мнение от Dirty M5 driveR » 23 Фев 2017, 18:43

Denmark написа:от друга пак искам да сменям пружини и амортесьори, и най-вероятно и това ще стане скоро.



Недей го прави, освен ако наистина не са за смяна. Излишни пари ще дадеш, с които можеш да свършиш други неща по колата или просто да ги похарчиш. :) Първи закон на механиката - щом работи не го пипай. :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 12.01.2016
Пол: Мъж
Кара: Bmw 318i

Re: Скърца като титаник преди да потъне - решен

Мнение от Abjabj » 02 Мар 2017, 23:27

Здравейте колеги и аз да не отварям нова тема да попитам тук. Смених пружините и четирите със спортни айбах про кит 25мм отпред 10 отзад със стокивете амортисьори съм но отзаде започна да скърца , и сякаш нещо стърже , по гумата няма нищо но пак се усеща имах подобен шум като сменях челюстите на ръчната но сга е придружен и със звук на скърцане и стържене , казаха ми че трябва да се сменят и двата задни тампона и се уговорихме за понеделник но до сега проблема го нямаше, ще съм благодарен ако някой знае нещо по въпроса :)
Колата е бмв 318и преди фейса , седан.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1665
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Кукерландия
Пол: Мъж
Кара: Тъпата кака да маа с черпака
Мечтае да кара: Кадилакът на Долън
Детайли за колата: да има джам таван, кожни седалки, музика сватба, 320спринцофка, барнеш копче джам пада....

Re: Скърца като титаник преди да потъне - решен

Мнение от saleen » 04 Мар 2017, 21:02

BobbyD написа:Ще използвам темата да не отварям нова, имам подобен проблем - понякога при потегляне;завиване на ляво;спиране (агресивно и нормално) се чува ясно пукане отпред отляво. Сменени са маншоните и кормилните накрайници, странното е че изчезва след като я мина на мивка. Според "майстора" някъде нещо си изсъхвало и явно не се смазва добре ли не знам вече... предположенията са за шарнир или биалетка, след прочетеното тук отписвам шарнира понеже нищо не скърца само припуква чат пат. Ще съм ви благодарен да дадете едно рамо, че вече не го трая да му :ranting:


Колега не я тестай след мивка, защото така само се замазват симптомите. Не си описал кога баш припуква - на дупки, при спиране, при потегляне, в завой...Кристалната топка показа тампони на носачите :mhihi:
Никой не мое ма връне на селу!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Скърца като титаник преди да потъне - решен

Мнение от NGneer4eto » 05 Мар 2017, 11:14

При мен, когато имах изсъхнал шарнир на носача, се чуваше голямото скърцане при навит почти докрай волан. Обикновено се чува най-добре на място при движение на волана около почти крайно положение. Инжекцията със смазка оправи положението точно за 2 дни. Не си струва, освен ако не е наложително да се пътува някъде.

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook