Как да си предпазя волана от кражба?

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 27.01.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 LCI & S1000RR K67

Как да си предпазя волана от кражба?

Мнение от KpuB4o » 14 Фев 2017, 10:24

Колеги здравейте,
събота срещу неделя се опитаха да ми откраднат волана, но не бяха могли да го свалят, та се разминах само със счупено странично пасажерско стъкло. Веднага предприех мерки и сложих аларма (шоков, обемен датчик и тн) След което попаднах на тази статия, в която въпреки наличието на аларма на момчето, са му откраднали волана. Криминалисти предупреждават за нова офанзива автоджамбазите в столицата, на мушката са БМВ-та, дори на 15 години!. Тоест алармата не е решение, на паркинг не ми е удобно да я паркирам. Дайте идеи как да застопоря волана, за да ги забави и откаже, защото 400лв волан не са малко, а застрахователите не покриват откраднати елементи. Това което ми дойде на ум е че на "Поксипол" има едно двукомпонентно лепило, което прави сплав с метала и ако намажа гайката, която държи волана ще стане бетон, но ако ми се наложи да го свалям ще бъде невъзможно и ще трябва някъде отзад през кормилния прът да свалям всичко (ако изобщо е възможно). Затова търся по-цивилизовано решение. Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Как да си предпазя волана от кражба?

Мнение от zvetiko » 14 Фев 2017, 10:47

Колега, съжалявам за неприятностите.Може би една гайка с нестандартна форма и ключ за нея...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 12.05.2009
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: Е38, Е53
Мечтае да кара: ново

Re: Как да си предпазя волана от кражба?

Мнение от mi6obmw » 14 Фев 2017, 11:15

M ли ти е волана? А бега взели ли са? Иначе наистина нестандартна гайка( то е болт де), тип секретна ще ти го запази може би. Но стъкло и вероятно откраднат бег, пак не е малко.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Как да си предпазя волана от кражба?

Мнение от zvetiko » 14 Фев 2017, 11:23

mi6obmw написа:M ли ти е волана? А бега взели ли са? Иначе наистина нестандартна гайка( то е болт де), тип секретна ще ти го запази може би. Но стъкло и вероятно откраднат бег, пак не е малко.


Може да сложи и предупредителен надпис, че е безсмислено. ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Как да си предпазя волана от кражба?

Мнение от Dextuar » 14 Фев 2017, 11:26

Нямаш вариант, и на мен не ми е приятно, че вървя сутрин и вечер по 1 км, защото до нас паркинг няма, но само така може да спиш спокойно. Тъпо е за такива евтини коли да се трепери, но за съжаление това е реалността тук.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Как да си предпазя волана от кражба?

Мнение от zvetiko » 14 Фев 2017, 11:43

dextuar написа:Нямаш вариант, и на мен не ми е приятно, че вървя сутрин и вечер по 1 км, защото до нас паркинг няма, но само така може да спиш спокойно. Тъпо е за такива евтини коли да се трепери, но за съжаление това е реалността тук.


Не, че и от там не може да изчезне...Както казваш- за съжаление това е реалността тук.
Смятах да не давам пример, но ето- една позната имаше няколко събития едно след друго, застрахователите поискаха нещо да доплати, не го направи, след няколко дни изчезна колата и....
Последна промяна zvetiko на 14 Фев 2017, 11:54, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Как да си предпазя волана от кражба?

Мнение от bioz » 14 Фев 2017, 11:52

Няма ли лепило което да направи болта труден за развиване, а да се разтваря после лесно с разтрворител, когато има нужда?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 713
Регистриран на: 14.03.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 LCI 530xd / E46 330xda M57N
Мечтае да кара: по-малко на пътна помощ
Детайли за колата: +VRPerformance+eco-tuning auto+ново BMW X5 турбо

Re: Как да си предпазя волана от кражба?

Мнение от virtualchild » 14 Фев 2017, 11:53

Предполагам знаете за тази опция проследяване чрез GPS без абонамент:
https://www.thetrackr.com/
За волана не е толкова ефективно но за други по-големи неща е ок :) :wave:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Как да си предпазя волана от кражба?

Мнение от Dextuar » 14 Фев 2017, 12:01

virtualchild написа:Предполагам знаете за тази опция проследяване чрез GPS без абонамент:
https://www.thetrackr.com/
За волана не е толкова ефективно но за други по-големи неща е ок :) :wave:

Не струва това. Слагаш тапа до колата и чао сигнали, ГСМ-ми, ГПС-си...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 27.01.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 LCI & S1000RR K67

Re: Как да си предпазя волана от кражба?

Мнение от KpuB4o » 14 Фев 2017, 12:10

Не са могли да вземат бега, дори аз един път се опитах да го сваля, но ми отне около 20-30 минути. Пиновете много трудно се уцелват, на две приятелчета със същия волан им махам бега за 20 секунди..явно нещо при мен заяжда което в случая ми е помогнало.

От къде мога да взема такъв болт със секретен ключ ??


И да волана ми е М-ков мулти, тоест май най-скъпия за модела.

Мисля че няма кой да вземе колата, по-скоро взимат такива елементи, които лесно могат да пласират. Преди три години осъмнах без бъбреци ( в момента и тях съм бетонирал )


Варианта за това да го заваря с такава сплав? Какво може да се случи за да се наложи да махна волана? Идва ми на ум лентовите кабели за мулти-то може да се прекъсат, евентуално претапициране ако се наложи и ако нещо ръчките за мигачи или чистачки се прецакат. Мислех да сложа обикновен волан, но хем не ми харесва хем губя автопилота и копчетата за CDто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Как да си предпазя волана от кражба?

Мнение от bioz » 14 Фев 2017, 12:12

dextuar написа:
virtualchild написа:Предполагам знаете за тази опция проследяване чрез GPS без абонамент:
https://www.thetrackr.com/
За волана не е толкова ефективно но за други по-големи неща е ок :) :wave:

Не струва това. Слагаш тапа до колата и чао сигнали, ГСМ-ми, ГПС-си...


Това е супер скоро го обсъждахме. Обаче работата е, че работи с блутут, а не с ГПС и разчита на други устроиства около него. Колкото повече толкова по-голям е шанса да се открие. Както знаем ние в бг сме 20 години назад и покритието на услугата е никакво, да не говорим за селата където карат крадените коли. Така, че на тоя етап съм пас :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Как да си предпазя волана от кражба?

Мнение от zvetiko » 14 Фев 2017, 12:47

KpuB4o написа:Не са могли да вземат бега, дори аз един път се опитах да го сваля, но ми отне около 20-30 минути. Пиновете много трудно се уцелват, на две приятелчета със същия волан им махам бега за 20 секунди..явно нещо при мен заяжда което в случая ми е помогнало.

От къде мога да взема такъв болт със секретен ключ ??


И да волана ми е М-ков мулти, тоест май най-скъпия за модела.

Мисля че няма кой да вземе колата, по-скоро взимат такива елементи, които лесно могат да пласират. Преди три години осъмнах без бъбреци ( в момента и тях съм бетонирал )


Варианта за това да го заваря с такава сплав? Какво може да се случи за да се наложи да махна волана? Идва ми на ум лентовите кабели за мулти-то може да се прекъсат, евентуално претапициране ако се наложи и ако нещо ръчките за мигачи или чистачки се прецакат. Мислех да сложа обикновен волан, но хем не ми харесва хем губя автопилота и копчетата за CDто.


Колега, намери някой стругаро- фрезист. Дай му оригиналната гайка и кажи какво искаш. Ако залепиш волана- нали знаеш, най-вероятно на следващият ден ще изникне необходимост от демонтирането му. ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Как да си предпазя волана от кражба?

Мнение от Bexim » 14 Фев 2017, 13:55

Може да е глупаво, но да го кажа -
Продай го и си сложи обикновен.. С паричките се почерпи и така..
Не е нещо свръх тоя волан, дето всички му летят.. Разбирам да е с фул пак (просто предполагам, че не е, защото едва ли би я държал на улицата, извинявай, ако е!), тогава да гониш визия.
Ако трябва да съм честен и аз си треперя над колата, но съм от гараж на паркинг, в гараж и гледам минимално време да седи на открито. Като ходя по хотели, гледам да си имат паркинг.. Абе както каза Бабуната в една тема - наредените коли ти взимат от свободата, но пък МАНИЯ.. Ако нямах гараж, със сигурност щях да съм си разпродал половината екстри и да съм ги заменил с такива, които пак ще ме кефят, но не се гепят лесно.
Просто друг изход няма...

Иначе колегите са ти казали - гайката на стругар и така. Даже не е зор да я сваляш - вземи си една, едва ли е скъпа, направи си я и ключ и после само ги смени. Това е..

Просто няма такава държава.. За съжаление поредната тема, в която го пиша, но напоследък наистина съм отчаян от всичко, което се случва... :banghead:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 27.01.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 LCI & S1000RR K67

Re: Как да си предпазя волана от кражба?

Мнение от KpuB4o » 14 Фев 2017, 14:01

Bexim написа:Може да е глупаво, но да го кажа -
Продай го и си сложи обикновен.. С паричките се почерпи и така..
Не е нещо свръх тоя волан, дето всички му летят.. Разбирам да е с фул пак (просто предполагам, че не е, защото едва ли би я държал на улицата, извинявай, ако е!), тогава да гониш визия.
Ако трябва да съм честен и аз си треперя над колата, но съм от гараж на паркинг, в гараж и гледам минимално време да седи на открито. Като ходя по хотели, гледам да си имат паркинг.. Абе както каза Бабуната в една тема - наредените коли ти взимат от свободата, но пък МАНИЯ.. Ако нямах гараж, със сигурност щях да съм си разпродал половината екстри и да съм ги заменил с такива, които пак ще ме кефят, но не се гепят лесно.
Просто друг изход няма...

Иначе колегите са ти казали - гайката на стругар и така. Даже не е зор да я сваляш - вземи си една, едва ли е скъпа, направи си я и ключ и после само ги смени. Това е..

Просто няма такава държава.. За съжаление поредната тема, в която го пиша, но напоследък наистина съм отчаян от всичко, което се случва... :banghead:


Така и ще направя с гайката, колкото до това с какво оборудване не мисля че е хубаво да се пише кой какво има, защото те крадците са и по форумите и може и да четат темата в момента :nono: :nono:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Как да си предпазя волана от кражба?

Мнение от Bexim » 14 Фев 2017, 14:13

KpuB4o написа:...не мисля че е хубаво да се пише кой какво има, защото те крадците са и по форумите и може и да четат темата в момента :nono: :nono:


Факт! Дето се вика от този бандитизъм всички ни гони мания за преследване..
На един колега 2 пъти се опитваха да му крадат Х5-цата и понеже не успяваха си я намираше в няма такова омерзено състояние.. Но по каско му сменах всичко, защото беше само вандализирана.

Аз пък вярвам, че рано или късно такива хора си намират майстора..


Sent from КОСМОСА using Tapatalk
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook