Как да си предпазя волана от кражба?

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Как да си предпазя волана от кражба?

Мнение от Dextuar » 15 Фев 2017, 10:06

b00st написа:Само паркинг е варианта. При Е46 болт си е вариант, при Е90 болт не те оправя, щото като ти гепят бега то стига. Лошото е, че законите не ги спират и си "работят" без притеснение от нищо.

https://nova.bg/news/view/2017/02/07/17 ... %B5%D0%BE/

Точно така - на мен като ми тафиха бег-а ми излезе 300лв само той :ranting:

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Как да си предпазя волана от кражба?

Мнение от b00st » 15 Фев 2017, 12:19

dextuar написа:
b00st написа:Само паркинг е варианта. При Е46 болт си е вариант, при Е90 болт не те оправя, щото като ти гепят бега то стига. Лошото е, че законите не ги спират и си "работят" без притеснение от нищо.

https://nova.bg/news/view/2017/02/07/17 ... %B5%D0%BE/

Точно така - на мен като ми тафиха бег-а ми излезе 300лв само той :ranting:

Толкова. От друга гледна точка обаче болта е оферта, защото поне ще можеш да си караш колата. Докато като ти я разбият в някоя улица, докато си при някоя скочубра примерно, после не може и да се прибереш :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 27.01.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 LCI & S1000RR K67

Re: Как да си предпазя волана от кражба?

Мнение от KpuB4o » 15 Фев 2017, 12:33

Да паркинга е решение, но колата не се паркира само на едно място. Например по паркингите на кино Арена също съм чувал че стават разни кражби, там как да се защитиш..или по паркинги на молове или в центъра отиваш на кафе...няма такава държава...


пс ако се продаваха бронирани стъкла... :lalala: :lalala:

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Как да си предпазя волана от кражба?

Мнение от b00st » 15 Фев 2017, 12:41

KpuB4o написа:Да паркинга е решение, но колата не се паркира само на едно място. Например по паркингите на кино Арена също съм чувал че стават разни кражби, там как да се защитиш..или по паркинги на молове или в центъра отиваш на кафе...няма такава държава...


пс ако се продаваха бронирани стъкла... :lalala: :lalala:

Еми ако ще и баеш много - сменяш колата. Има безцветно противоударно фолио за прозорци. Прави чупенето малко по-трудно, но не и невъзможно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Как да си предпазя волана от кражба?

Мнение от Dextuar » 15 Фев 2017, 12:51

b00st написа:
KpuB4o написа:Да паркинга е решение, но колата не се паркира само на едно място. Например по паркингите на кино Арена също съм чувал че стават разни кражби, там как да се защитиш..или по паркинги на молове или в центъра отиваш на кафе...няма такава държава...


пс ако се продаваха бронирани стъкла... :lalala: :lalala:

Еми ако ще и баеш много - сменяш колата. Има безцветно противоударно фолио за прозорци. Прави чупенето малко по-трудно, но не и невъзможно.

По това, което съм гледал, бая млатене има и поне 30 секунди ще ги забавиш като идеята е да ги откажеш.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Как да си предпазя волана от кражба?

Мнение от b00st » 15 Фев 2017, 13:12

dextuar написа:
b00st написа:
KpuB4o написа:Да паркинга е решение, но колата не се паркира само на едно място. Например по паркингите на кино Арена също съм чувал че стават разни кражби, там как да се защитиш..или по паркинги на молове или в центъра отиваш на кафе...няма такава държава...


пс ако се продаваха бронирани стъкла... :lalala: :lalala:

Еми ако ще и баеш много - сменяш колата. Има безцветно противоударно фолио за прозорци. Прави чупенето малко по-трудно, но не и невъзможно.

По това, което съм гледал, бая млатене има и поне 30 секунди ще ги забавиш като идеята е да ги откажеш.

Какво са 30 секунди за тия, къде са го намислили да влизат? Тебе като ти крадоха навито, мислиш ли, че едни 30 секунди, минутка повече са ги бъркали. Надали.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Как да си предпазя волана от кражба?

Мнение от Dextuar » 15 Фев 2017, 13:22

b00st написа:
dextuar написа:
b00st написа:
KpuB4o написа:Да паркинга е решение, но колата не се паркира само на едно място. Например по паркингите на кино Арена също съм чувал че стават разни кражби, там как да се защитиш..или по паркинги на молове или в центъра отиваш на кафе...няма такава държава...


пс ако се продаваха бронирани стъкла... :lalala: :lalala:

Еми ако ще и баеш много - сменяш колата. Има безцветно противоударно фолио за прозорци. Прави чупенето малко по-трудно, но не и невъзможно.

По това, което съм гледал, бая млатене има и поне 30 секунди ще ги забавиш като идеята е да ги откажеш.

Какво са 30 секунди за тия, къде са го намислили да влизат? Тебе като ти крадоха навито, мислиш ли, че едни 30 секунди, минутка повече са ги бъркали. Надали.

Те при мен си бяха дошли с нагласата да я крадат цялата. Дори нямаха инструменти иначе нямаше да е само бег-а, а и волана с него. А и тогава нямах аларма, което беше най-голямата грешка. Защото ако нещо беше свирнало, нямаше под прозореца да ми крадат от колата, да я бутат, да имат време да обучат 2 ключа, то и затова си иска време.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 15.03.2006
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: 525d
Мечтае да кара: m6 grandcoupe
Детайли за колата: e39 01

Re: Как да си предпазя волана от кражба?

Мнение от bigdady » 15 Фев 2017, 15:40

Имаше преди едни бастуни които заключват волана за педалите. Завърташ волана така че да не могат да бръкнат за бега и заключваш и готово. Само, че трудно се намират таквиа вече.
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Как да си предпазя волана от кражба?

Мнение от b00st » 15 Фев 2017, 15:56

Ако трябва да го мисля толкова някакъв 15 г. кош, бих го сменил аз лично, честно казано. По-рано в темата колегата го е написал, няма смисъл да не спиш спокоен заради една купчина стара ламарина, където по белите държави вече не го и смятат за кола. По-добре да махнеш примамливите работи, отколкото постоянно да си обсебен къде и как спираш и оставяш колата за повече от 20 минутки...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Как да си предпазя волана от кражба?

Мнение от Dextuar » 15 Фев 2017, 18:25

@b00st Еми то и без екстри пак има фарове, стопове и т.н Истината е, че за да ти е спокойно, не трябва да караш БМВ или премиум и пак не е сигурно...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Как да си предпазя волана от кражба?

Мнение от zvetiko » 15 Фев 2017, 19:57

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 27.01.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 LCI & S1000RR K67

Re: Как да си предпазя волана от кражба?

Мнение от KpuB4o » 16 Фев 2017, 17:23

Колеги да обобщя за да може темата да бъде полезна и на други колеги.

Взех секретни болтове 14М със стъпка на резбата 1,5, не може да се монтира директно защото главата е висока и има конус между главата и резбата. Хубаво е да се вземат секретни болтове, на които чашката е женско а главата на болта мъжко, защото обратното при намаляване на главата отслабва и може да се счупи при затягане. На струг махнахме със стругаря конуса на болта и нарязахме резба за да стане гладък след което главата на болта я намалихме с около 1/3 за да не опира в бега. Затегнах сложих бега и всичко заспа, не опира при натискане на клаксона и няма никакъв луфт след махане на конуса. Прикачвам снимка на оригиналния болт и необработен секрет.
Изображение

Съжалявам че не снимах вече обработения болт на струг, но се сетих след като монтирах всичко.

За който го интересува финансовата страна: 25лв болтове, 20лв стругар

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Как да си предпазя волана от кражба?

Мнение от (h)aman » 16 Фев 2017, 19:52

Номерът е да си предпазиш бега, а от там и волана. Аз съм го измислил, но все още не съм го направил на моята.

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook