РЕШЕНО! бмв е46 320д "боботене" при ускорение и спиране

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: РЕШЕНО! бмв е46 320д "боботене" при ускорение и спиране

Мнение от NGneer4eto » 18 Яну 2018, 19:10

aktros написа:Колеги и моята също го има това тресене някаде около 80-100 на трета , четвъра и на пета го прави баир на горе най вече. свалях кардана два пъти и всичко е ок.Смених единия висящ лагер понеже беше накъсана гумата а другия му нямаше нищо :( другото което забелязах е гуменото каре беше напукано ама впредвит , че предната ми беше по напукано и нямаше такива вибраци смятам , че няма е от там проблема . Гледах тампоните на мотора са нови на кутията също офффффф вече незнам какво да гледам :cry: АКО НЯКОЙ Е ИМАЛ ПОДОБЕН ПРОБЛЕМ И Е РЕШЕН НЕКА СПОДЕЛИ


Щом се е напукало, значи е за хвърляне. Не сравнявай две части по видимото им състояние! То лъже. Същото е и за тампоните на мотора. Много колеги има, които казват, че са изглеждали здрави, а като ги свалят се разпадат. И моите изглеждаха здрави, ама като им свалиха вакуумите и им изтече маслото и като ги свалиха нацяло се видя, че са зян. В случая проблемът едва ли е в тампоните на двигателя, но за гуменото каре тресенето е симптом.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 2.06.2023
Пол: Мъж

Re: РЕШЕНО! бмв е46 320д "боботене" при ускорение и спиране

Мнение от Naleksandrov » 02 Юни 2023, 18:09

Някой успя ли да разреши проблема,сменях кардана и,аз тампоните на мотора никъв резултат

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 31.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 318 i
Мечтае да кара: Камаз

Re: РЕШЕНО! бмв е46 320д "боботене" при ускорение и спиране

Мнение от salamaleikum » 01 Мар 2024, 11:38

Naleksandrov написа:Някой успя ли да разреши проблема,сменях кардана и,аз тампоните на мотора никъв резултат



задното каре на кардана беше блокирало в едната посока, рециклираха го и се оправи.

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook