Отказаха уредите

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж

Отказаха уредите

Мнение от Rumbata » 16 Яну 2017, 10:08

В големия студ ми падна акумулатора.Свалих го, заредих го и колата си запали от раз, но уредите на таблото не работят.Работи само подсветката и лампата за бега свети(тя си светеше постоянно и преди проблема).Стрелката за нивото в резервоара си стои в едно положение и дори и да изгася колата не се връща.Индикацията за мигачи,за АСЦ,обортомер,скоростомер,разходомер и малкото дисплейче не работят.Какъв може да е проблема?Колата е 318 '99г.
We Don't Drive Fast , We Just Fly Low !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 5.02.2009
Пол: Мъж
Кара: E46 330xi

Re: Отказаха уредите

Мнение от skoklev » 16 Яну 2017, 10:53

Rumbata написа:В големия студ ми падна акумулатора.Свалих го, заредих го и колата си запали от раз, но уредите на таблото не работят.Работи само подсветката и лампата за бега свети(тя си светеше постоянно и преди проблема).Стрелката за нивото в резервоара си стои в едно положение и дори и да изгася колата не се връща.Индикацията за мигачи,за АСЦ,обортомер,скоростомер,разходомер и малкото дисплейче не работят.Какъв може да е проблема?Колата е 318 '99г.


Онзи ден и при мен същото. Беше заминал бушон 43 под жабката - 5 амперов. За таблото са общо 3 бушона - погледни ги в схемата кои бяха и ги огледай :yes:

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Отказаха уредите

Мнение от Zagy » 16 Яну 2017, 11:00

skoklev написа:Онзи ден и при мен същото. Беше заминал бушон 43 под жабката - 5 амперов. За таблото са общо 3 бушона - погледни ги в схемата кои бяха и ги огледай :yes:

+1

Прегледай си бушоните.
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Отказаха уредите

Мнение от zvetiko » 16 Яну 2017, 11:25

Rumbata написа:В големия студ ми падна акумулатора.Свалих го, заредих го и колата си запали от раз, но уредите на таблото не работят.Работи само подсветката и лампата за бега свети(тя си светеше постоянно и преди проблема).Стрелката за нивото в резервоара си стои в едно положение и дори и да изгася колата не се връща.Индикацията за мигачи,за АСЦ,обортомер,скоростомер,разходомер и малкото дисплейче не работят.Какъв може да е проблема?Колата е 318 '99г.


По принцип колата не трябва да се оставя без захранване, в противен случай може да се очакват бъгове от всякакъв род.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж

Re: Отказаха уредите

Мнение от Rumbata » 16 Яну 2017, 13:46

Проверих бушоните.Всичките са здрави, въпреки това смених тези, които са за борда с чисто нови,но ефект няма.
We Don't Drive Fast , We Just Fly Low !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 30.04.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: на пълна газ
Мечтае да кара: MB SLS AMG

Re: Отказаха уредите

Мнение от DiGital » 16 Яну 2017, 20:28

Пробвай с друго табло, имам едно за проба и друго за части.
WOT: wide open throttle, the only tuning condition that newbies seem to be interested in. ;-)

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Отказаха уредите

Мнение от Lenco » 16 Яну 2017, 20:51

zvetiko написа:
Rumbata написа:В големия студ ми падна акумулатора.Свалих го, заредих го и колата си запали от раз, но уредите на таблото не работят.Работи само подсветката и лампата за бега свети(тя си светеше постоянно и преди проблема).Стрелката за нивото в резервоара си стои в едно положение и дори и да изгася колата не се връща.Индикацията за мигачи,за АСЦ,обортомер,скоростомер,разходомер и малкото дисплейче не работят.Какъв може да е проблема?Колата е 318 '99г.


По принцип колата не трябва да се оставя без захранване, в противен случай може да се очакват бъгове от всякакъв род.

Не е ли по-добре да я оставиш без захранване, от колкото да я мъчиш с паднал акумулатор?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж

Re: Отказаха уредите

Мнение от Rumbata » 28 Яну 2017, 10:57

Оказа се ,че таблото е изгоряло.Въпроса ми е ,когато взема друго табло, налага ли се програмиране?Ако се налага, може ли да ми препоръчате човек в Русе, който ще ми свърши работа?Благодаря предварително
We Don't Drive Fast , We Just Fly Low !

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 28.01.2017
Пол: Мъж

Re: Отказаха уредите

Мнение от martin1215 » 28 Яну 2017, 23:49

при мен се получи същото разходомера и оборотомера не работят,стрелката на температурата е крайно в дясно в червения сектор,индикаторите на таблото за esp-то, ръчната спирачка и акумулатора светят постоянно след подаването на ток със кабели от друг автомобил на моя акумулатор.какъв може да е проблема благодаря предварително

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 28.01.2017
Пол: Мъж

Re: Отказаха уредите

Мнение от martin1215 » 28 Яну 2017, 23:59

забравих да пиша ,че колата ми е е46 320д 150кс фейслифта

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж

Re: Отказаха уредите

Мнение от Rumbata » 29 Яну 2017, 7:54

Майсторите ми казаха,че чипът на таблото е изгорял
We Don't Drive Fast , We Just Fly Low !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Отказаха уредите

Мнение от iNfoster` » 29 Яну 2017, 19:11

Новото табло трябва да се адаптира към колата.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook