Диса клапата работи на обратно!

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1264
Регистриран на: 27.04.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: M42 POWER

Диса клапата работи на обратно!

Мнение от petio_bmw 318is » 14 Яну 2017, 16:18

Мотора е М52B25tu и проблема е,че дисата работи на обратно.При запалване на мотора,клапата се затваря(както си е редно )и трябва да остане така до около 4000 оборота и чак тогава да се отвори.Но при мен ,при леко подаване на газ тя веднага се отваря и остава така до 4000 оборота,след 4к се затваря :mhihi: :mhihi: :mhihi: Ток си има постоянно на буксата,масата се губи от 750 до 4к оборота,после идва и затваря клапата.Някой ,ако има идея на какво се дължи това,ще съм благодарен да сподели!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Диса клапата работи на обратно!

Мнение от turbonetic » 14 Яну 2017, 17:11

На диагностика излиза ли нещо колега? би трябвало на 3750 оборота да работи дисата доколкото знам

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1264
Регистриран на: 27.04.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: M42 POWER

Re: Диса клапата работи на обратно!

Мнение от petio_bmw 318is » 14 Яну 2017, 17:29

На диагностика нищо не излиза за диса!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 611
Регистриран на: 18.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 323ci M52tuB25
Мечтае да кара: ///M3 e30

Re: Диса клапата работи на обратно!

Мнение от luizov » 15 Яну 2017, 23:09

И при мен работи така - същия мотор. И на мен ми се видя странно. Освен това дисата ми е рециклирана с нова мембрана. При най-лекото подаване на газ палчето мръдва и се връща пак на около 4000 оборота. Други колеги да кажат как е при тях.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Диса клапата работи на обратно!

Мнение от turbonetic » 16 Яну 2017, 11:13

https://www.youtube.com/watch?v=oRJ21zUlupM това е от моята кола :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1264
Регистриран на: 27.04.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: M42 POWER

Re: Диса клапата работи на обратно!

Мнение от petio_bmw 318is » 16 Яну 2017, 11:58

Така трябва да работи,като подадеш газ и да затваря.Моята е точно на обратно.Не знам само защо на празнен ход ти е отворена,а по-странно ми е,че между 30 и 40 сек. не мърда изобщо при подаване на газ,а после се оправя.И аз сменях мембраната и се зарадвах ,че ще имам вече диса,то кво стана хахаха.Сега карам с откачена букса,да си върви във високите поне.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Диса клапата работи на обратно!

Мнение от turbonetic » 16 Яну 2017, 12:08

Знам ли хаха ,не ми е правила проблеми миналия ден я гледахме има си вакум всичко е както трябва.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Диса клапата работи на обратно!

Мнение от dr.peshev » 16 Яну 2017, 17:20

luizov написа:И при мен работи така - същия мотор. И на мен ми се видя странно. Освен това дисата ми е рециклирана с нова мембрана. При най-лекото подаване на газ палчето мръдва и се връща пак на около 4000 оборота. Други колеги да кажат как е при тях.

Щом мърда при газ, значи почва да се затваря клапата и след 4000 се връща , което значи че се отваря!
Така трябва да бъде!
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Диса клапата работи на обратно!

Мнение от vladobate » 29 Яну 2017, 23:52

На място няма как да разберете работи ли коректно , това че мърда е .....да мърда и какво :mhihi: . Работи при натоварен двг и то оборотния дизпазон не е единствено условие. На празен ход що да работи не е нужно , само при подаване на газ , ако задържиш обороти на място ( ненатоварен двг ) връща пак или въобще не мърда ако не е достатъчно рязко разръчкването.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Re: Диса клапата работи на обратно!

Мнение от BiTurbo » 30 Яну 2017, 8:49

dr.peshev написа:
luizov написа:И при мен работи така - същия мотор. И на мен ми се видя странно. Освен това дисата ми е рециклирана с нова мембрана. При най-лекото подаване на газ палчето мръдва и се връща пак на около 4000 оборота. Други колеги да кажат как е при тях.

Щом мърда при газ, значи почва да се затваря клапата и след 4000 се връща , което значи че се отваря!
Така трябва да бъде!


Точно така, клапата е нормално отворена, на празен ход не играе никаква роля, там въздуха се подава контролирано от стъпковия мотор през едни малки отвори до основните отвори за цилиндрите

Изображение

После като се подаде газ, както каза колегата клапата затваря и всичко е ок, при минаване на около 3750об тя отново се отваря....


П.С. Ето още подробно инфо по върпоса, четете от 38ма страница...

http://www.beisansystems.com/misc/SEIMENS_MS_420_ENGINE_CONTROL_SYSTEM.pdf
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Диса клапата работи на обратно!

Мнение от turbonetic » 30 Яну 2017, 13:39

vladobate написа:На място няма как да разберете работи ли коректно , това че мърда е .....да мърда и какво :mhihi: . Работи при натоварен двг и то оборотния дизпазон не е единствено условие. На празен ход що да работи не е нужно , само при подаване на газ , ако задържиш обороти на място ( ненатоварен двг ) връща пак или въобще не мърда ако не е достатъчно рязко разръчкването.


Тука,не можах да схвана какво искаш да кажеш :confused:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Диса клапата работи на обратно!

Мнение от vladobate » 30 Яну 2017, 18:02

turbonetic написа:
vladobate написа:На място няма как да разберете работи ли коректно , това че мърда е .....да мърда и какво :mhihi: . Работи при натоварен двг и то оборотния дизпазон не е единствено условие. На празен ход що да работи не е нужно , само при подаване на газ , ако задържиш обороти на място ( ненатоварен двг ) връща пак или въобще не мърда ако не е достатъчно рязко разръчкването.


Тука,не можах да схвана какво искаш да кажеш :confused:

На място при подаване на газ двг не се товари и диса не може да задейства , капиш . Демек не може да се провери дали бачка или не .Освен при рязко подаване на газ компа отчита че товари двг и задейства клапата....за малко , ако мръдне си правиш логично заключение , че работи , ама дали коректно в целия диапазон не може да се каже. Това имах предвид с предния пост.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1264
Регистриран на: 27.04.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: M42 POWER

Re: Диса клапата работи на обратно!

Мнение от petio_bmw 318is » 30 Яну 2017, 19:56

vladobate написа:
turbonetic написа:
vladobate написа:На място няма как да разберете работи ли коректно , това че мърда е .....да мърда и какво :mhihi: . Работи при натоварен двг и то оборотния дизпазон не е единствено условие. На празен ход що да работи не е нужно , само при подаване на газ , ако задържиш обороти на място ( ненатоварен двг ) връща пак или въобще не мърда ако не е достатъчно рязко разръчкването.


Тука,не можах да схвана какво искаш да кажеш :confused:

На място при подаване на газ двг не се товари и диса не може да задейства , капиш . Демек не може да се провери дали бачка или не .Освен при рязко подаване на газ компа отчита че товари двг и задейства клапата....за малко , ако мръдне си правиш логично заключение , че работи , ама дали коректно в целия диапазон не може да се каже. Това имах предвид с предния пост.

Яко си се объркал или си нямаш никаква представа от това и пишеш глупости,капиш :mhihi: :mhihi: :mhihi:
На повечето ни е ясно как работи Дисата,проблема при мен лично е ,че компа дава обратни сигнали и след като му правих адаптация с инпа,няма никаква промяна.Когато трябва да е отворена-затваря,а когато да се затваря-отваря.Дали с чип на компа ще се оправи,някой запознат да каже :winky:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Диса клапата работи на обратно!

Мнение от vladobate » 30 Яну 2017, 22:06

petio_bmw 318is написа:
vladobate написа:
turbonetic написа:
vladobate написа:На място няма как да разберете работи ли коректно , това че мърда е .....да мърда и какво :mhihi: . Работи при натоварен двг и то оборотния дизпазон не е единствено условие. На празен ход що да работи не е нужно , само при подаване на газ , ако задържиш обороти на място ( ненатоварен двг ) връща пак или въобще не мърда ако не е достатъчно рязко разръчкването.


Тука,не можах да схвана какво искаш да кажеш :confused:

На място при подаване на газ двг не се товари и диса не може да задейства , капиш . Демек не може да се провери дали бачка или не .Освен при рязко подаване на газ компа отчита че товари двг и задейства клапата....за малко , ако мръдне си правиш логично заключение , че работи , ама дали коректно в целия диапазон не може да се каже. Това имах предвид с предния пост.

Яко си се объркал или си нямаш никаква представа от това и пишеш глупости,капиш :mhihi: :mhihi: :mhihi:
На повечето ни е ясно как работи Дисата,проблема при мен лично е ,че компа дава обратни сигнали и след като му правих адаптация с инпа,няма никаква промяна.Когато трябва да е отворена-затваря,а когато да се затваря-отваря.Дали с чип на компа ще се оправи,някой запознат да каже :winky:

С кое съм се объркал ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Диса клапата работи на обратно!

Мнение от dr.peshev » 30 Яну 2017, 22:29

Защо се занимавате с глупости?!
Като няма вакуум,сменяте мембраната!
Като трака,сменяте крилото и оста!
За другото се грижи моторния компютър!
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook