Студено палене на колата

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Студено палене на колата

Мнение от Dextuar » 08 Яну 2017, 18:51

Я някой пробвал ли е с газ за горене?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 11.04.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: BMW

Re: Студено палене на колата

Мнение от ilia1984 » 08 Яну 2017, 19:53

Bogdan_Nikolov написа:Странно ,защото Мерца е 2006 г. И той е команрейл.

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Колега ако искаш може и само на бензин да го караш пак ще върви тъкмо по бързо ще отиде за скрап :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 9.11.2008
Местоположение: Darmstadt,Германия
Пол: Мъж
Кара: E34 525 tds 94
Мечтае да кара: M5

Re: Студено палене на колата

Мнение от Bogdan_Nikolov » 08 Яну 2017, 20:02

Колега аз не споря,то е ясно,че всеки си има мнение.Просто ми е чудно как производителя препоръчва да слага бензин в нафтата,не съм бай Ганйо да си права експерименти.Ама нашета държава ти продават скъпа нафта,която издържа до -35 а замръзва.И за това четох много из нета и питам дали някой е слагал бензин в нафтата на 320d и дали има проблеми.То е ясно добавки има бол ама за какво даваме по 2,40лв\л за нафта и файда никаква.Поздрави

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 172
Регистриран на: 3.01.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: както я може.
Мечтае да кара: На пържоли и пържени картофки нон-стоп.

Re: Студено палене на колата

Мнение от dxd » 08 Яну 2017, 21:11

От време на време слагам газ за лампи да поизчисти малко нагара и няма грижи.0,5л на цял резервоар и бензин съм слагал същото е.Важното е да не прекалявате.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Студено палене на колата

Мнение от choio » 08 Яну 2017, 21:13

Bogdan_Nikolov написа:Колега аз не споря,то е ясно,че всеки си има мнение.Просто ми е чудно как производителя препоръчва да слага бензин в нафтата,не съм бай Ганйо да си права експерименти.Ама нашета държава ти продават скъпа нафта,която издържа до -35 а замръзва.И за това четох много из нета и питам дали някой е слагал бензин в нафтата на 320d и дали има проблеми.То е ясно добавки има бол ама за какво даваме по 2,40лв\л за нафта и файда никаква.Поздрави

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk


Колега абсолютно си прав, едва ли някой не би се съгласил с теб...просто държавата и търговците на гориво са такива. Сипваш нормална нафта на -10 е на сперма...сипваш уж премиум на -20 аха да стане на гъз...за това в тези екстремни условия тази седмица + добавка за да запалиш и ползваш автомобила...тъжно но факт. :bang:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Студено палене на колата

Мнение от Jordana » 08 Яну 2017, 22:25

На един резервоар около 60 л да кажем 1 л бензин е напълно нормално . Това при ниски външни температури е препоръчително за добрата работа на дизела . Не виждам какъв проблем ще е това при положение че много производители препоръчват добавяне на бензин в нафтата . Също преиодично е добре да се слага малко двутактово масло в горивото , примерно 100-200 грама на един резервоар нафта . Паленето е лесно в минусовите температури със спрей за лесно палене . Това е диетилов етер , има го в бриколажа и вероятно на още места . Но много внимателно с дозирането . Еднократно се пръска съвсем леко на входа на филтъра , изчаква се 1-2 минути да се изпари и се пали без подаване на газ и други чалъми . Няма защо да си съсипвате стартера и да я мъчите колата , нафтата е отвратителна и пълна с парафин .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Студено палене на колата

Мнение от adovet » 08 Яну 2017, 23:06

Не знам как нафтата ви става на гел при -10. При мен днес на -18 си запали без проблеми с обикновена лукойлска нафта

Изпратено от моят P00A с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 19.09.2006
Местоположение: София, Севлиево
Детайли за колата: BMW 320D Touring 2004

Re: Студено палене на колата

Мнение от Chichebiev » 08 Яну 2017, 23:41

Бравос на теб колега явно при мен има и друг проблем щом не пали на -15. Мисля да пробвам с този етер за палене и ще драсна какъв е бил резултата че ми трябва колата а ми връзва рацете. :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 680
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Студено палене на колата

Мнение от wladio » 09 Яну 2017, 14:23

провери си подгрева първо.
с етер ако не си запознат какво и как да направиш ,може да гръмнеш мотора.
свали тия свещи ,провери ги .почти съм сигурен че имаш изгорели няколко.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: Студено палене на колата

Мнение от fitter » 09 Яну 2017, 15:18

Нафта от Круиз - обикновенна без добавки. Колата беше престояла една вечер и като я палех показваше -16. Подгря си, изчаках още 5 сек преди да врътна стартера и си запали от четвърт без да тресе или пуши. ( свещи и реле сменени лятото) Единствената разлика беше самият звук, докато въртеше стартера - някакси по шумно завъртя. Миналата зима ми се наложи на -7 да паля без подгрева (бяха забравили да включат буксата на релето при един ремонт)- запали лесно, но имаше притрисане 15-20 секунди само. Според мен дюзите са много по-важни от подгрева, защото ако не са наред ще пада налягането в рейла.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Студено палене на колата

Мнение от Jordana » 09 Яну 2017, 15:34

Зависи много какъв е мотора и какъв тип са горивните камери , бренери , дюзи и т.н Дизел с предкамерно палене и подгрев не мож го запали посмъртно ако не работи подгрева на -10 . Нещата с паленето зимата са много индивидуални за всеки автомобил , общо техническо състояние на мотора , горивото , акумулатора , външна температура , шофьора , наличие на гараж и т.н
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 768
Регистриран на: 7.09.2004
Местоположение: Bulgaria | Cyprus
Пол: Мъж
Кара: Third E36 :)
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: За тез пари...

Re: Студено палене на колата

Мнение от ///M3-E36 » 09 Яну 2017, 19:13

Моят дизел, макар и 2.5тдс, след 4 дни заринат в снега на -10-20°C запали от раз. Просто като е студено подгрявам по 3 пъти. Нафта от Петрол - обикновена.
Изображение

Vlados написа:Ебати гадните коли, тея и да ми ги подаряват... пак ще ги купя :mhihi:

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook