Няма мощност на ниски обороти-РЕШЕНА

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 3.03.2016

Re: Няма мощност на ниски обороти

Мнение от indexhtml » 19 Сеп 2016, 18:00

bobreti написа:
indexhtml написа:
bobreti написа:Виж дебитомера какви стойности дава. Моята не пушеше и , не вървеше смених дебитомера с втора употреба и колата литне и вече пуши. :driving:

На диагностиката не се вижда да има проблем с него,а и преди време го разкачих и нямаше промяна

И при мене работеше но със ниски стойности (малко въздух-малко гориво)колата мъртвец.Стария дебитомер имаше стойности 400мг,а новия 700мг и нагоре.Нямаше натрупани грешки.

А при изключване на дебитомера имаше ли разлика във вървенето?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: M550d

Re: Няма мощност на ниски обороти

Мнение от bobreti » 20 Сеп 2016, 10:41

indexhtml написа:
bobreti написа:
indexhtml написа:
bobreti написа:Виж дебитомера какви стойности дава. Моята не пушеше и , не вървеше смених дебитомера с втора употреба и колата литне и вече пуши. :driving:

На диагностиката не се вижда да има проблем с него,а и преди време го разкачих и нямаше промяна

И при мене работеше но със ниски стойности (малко въздух-малко гориво)колата мъртвец.Стария дебитомер имаше стойности 400мг,а новия 700мг и нагоре.Нямаше натрупани грешки.

А при изключване на дебитомера имаше ли разлика във вървенето?

Пуши яко и вървеше повече. Но към днешна дата имам и аз имам ядове с невървене до 3000 оборота и яки пушаци.

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 3.03.2016

Re: Няма мощност на ниски обороти

Мнение от indexhtml » 20 Сеп 2016, 18:04

При мен нямаше никаква промяна нито откъм вървене,нито откъм пушек-не пуши.Ще ходя при един майстор да опита чрез плочката на ГНП да я оправи.Дано преди като е сваляна помпата да е зацепена правилно и да е само до реглаж.

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 3.03.2016

Re: Няма мощност на ниски обороти

Мнение от indexhtml » 24 Окт 2016, 18:25

Здравейте,на диагностика с ИСТА видях тези стойности на дебитомера.Не са ли ниски?Ако е така,възможно ли е да дърпа въздух отнякъде(например от кулера или маркуч към него),само той не е гледан още.
Това е при празен ход
Изображение
Извинявам се за качеството на снимката

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: M550d

Re: Няма мощност на ниски обороти

Мнение от bobreti » 09 Ное 2016, 9:23

indexhtml написа:Здравейте,на диагностика с ИСТА видях тези стойности на дебитомера.Не са ли ниски?Ако е така,възможно ли е да дърпа въздух отнякъде(например от кулера или маркуч към него),само той не е гледан още.
Това е при празен ход
Изображение
Извинявам се за качеството на снимката

Мисля,че на празен ход трябва стойностите да са 450-550 милиграма при здрав дебитомер.

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 3.03.2016

Re: Няма мощност на ниски обороти

Мнение от indexhtml » 10 Ное 2016, 19:28

Вчера от колата беше махнат първия катализатор(от към двигателя),който уж беше празен,а се оказа пълен.Турбото вече се чува да подсвирва лекичко,преди не го чувах.Направи ми впечатление,че сега педала на газта реагира много по-бавно.Възможно ли е да е от махането на катализатора?Един колега ми каза,че колата трябва да се адаптира наново,като това става най-лесно с откачане на акумулатора за трийсетина минути и след това каране 20-30 километра.Иначе в ниските обороти не намирам разлика,дано след адаптацията(ако се налага)най-после се оправи.
Между другото може ли да се направи софтуерно?Имам кабел за диагностика и програми-ИНПА,ИСТА-Д,ИСТА-П

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: M550d

Re: Няма мощност на ниски обороти

Мнение от bobreti » 15 Ное 2016, 10:06

indexhtml написа:Вчера от колата беше махнат първия катализатор(от към двигателя),който уж беше празен,а се оказа пълен.Турбото вече се чува да подсвирва лекичко,преди не го чувах.Направи ми впечатление,че сега педала на газта реагира много по-бавно.Възможно ли е да е от махането на катализатора?Един колега ми каза,че колата трябва да се адаптира наново,като това става най-лесно с откачане на акумулатора за трийсетина минути и след това каране 20-30 километра.Иначе в ниските обороти не намирам разлика,дано след адаптацията(ако се налага)най-после се оправи.
Между другото може ли да се направи софтуерно?Имам кабел за диагностика и програми-ИНПА,ИСТА-Д,ИСТА-П

Като имаш кабели закачи и гледай какви стойности ти дават дюзи,map,maf,турбото,какви грешки е натрупала и чети от какво са породени.Ако не разбираш отиди на майстор който разбира.

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 3.03.2016

Re: Няма мощност на ниски обороти

Мнение от indexhtml » 15 Ное 2016, 18:47

Това и ще направя в Понеделник,че чак тогава почивам

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 3.03.2016

Re: Няма мощност на ниски обороти-РЕШЕНА

Мнение от indexhtml » 25 Фев 2017, 12:18

Моята сага приключи успешно.След много лутания,диагностики при кой ли не,разглобявания,сглобявания,четене на форуми(особено нашия),проблема е решен!Купих си спрей за почистване на дебитомери,напръсках го по начина,обяснен тук и вече не мога да си позная колата!Още от 1200 оборота се наема яко,разликата от преди е огромна :lol: .Иначе вече се бях примирил със ситуацията и това беше последното нещо,което бях решил да опитам.Благодаря на всички,писали в темата и които пряко или косвено ми помогнаха :bowdown: .Вече наистина е удоволствие да се кара тази(дори вече леко поостаряла)кола.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 11.01.2019

Re: Няма мощност на ниски обороти-РЕШЕНА

Мнение от ivo_pivo2 » 11 Яну 2019, 22:16

Колеги ,малко помощ относно едно Е46- ца?
Накратко:
Колата при първо палене ,пали от раз,работи като часовник и така 2-3 мин и след това ,започва едно играене не оборотите от 3000до 1000 и пуши сиво. Това е в рамките на 2 мин.,след това изчиства и замърква ,като котка.
На диагностика единствено ниски стойности на дебитомера показа,и го подмених с работеш ,но без ефект.
Вървежа също никакъв го няма ,тромаво бавно набира , а на 2к обороти чувствително придърпва и пак тръгва да набира мудно.
Подменени са 4те подгревни ,проверени/прочистени дюзи(умната бачка),порчистен егр+ колектор,сменени вакуум маркучетата,филтри (всички) сменени,актуатора видимо работи,турбото се чува.
Сумати диагностики и пари ,а решение няма.
На живи данни всичко било в норми ,по думи на майсторите.
Та ,ако някой може да помогне,ще съм изключително благодарен.

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook