Радио без сигнал

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 14.02.2016

Радио без сигнал

Мнение от zazunken » 04 Юли 2016, 20:26

Тези дни си взех 3ка фейслифт 2004та. Колата дойде с business radio-то, което явно не е фабрично, тъй като по ВИН излиза, че идва със СД. Аще в автокъщата видях, че не работи радиото, но реших, че това е най-малкият проблем на една кола. Проблемът е следният. Като натиснеш да ти търси станция минава всички възможни честоти без да намира нищо. Това, което излиза като антена влиза в номер 3 в схемата:
http://www.tehnomagazin.com/image/BMW-C ... ss-RDS.gif
Какво може да е това? Прецакано радио или нещо с антената?
Последна промяна zazunken на 05 Юли 2016, 9:25, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: Радио без звук

Мнение от dreadx » 04 Юли 2016, 23:41

Потърси в дупката зад радиото да не е изпаднал кабелът с букса номер 1. (Aerial connection)
Ако не го намериш, бучни в радиото една жица, дълга около метър - и пробвай дали ще хване нещо.
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Радио без звук

Мнение от boris » 05 Юли 2016, 7:55

Схемата,която си дал е за преди фейсово радио. Фейсовото радио е само с букса N3, но на местото на N1 от твоята схема.
Възможно колата да е дошла с дупка на местото на радиото и от автокъщата да са сложили каквото имат подръка, в твоя случай преди-фейсово радио.
Но както колегата каза, бучни му една жица в средата на N1 и ще хване.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 14.02.2016

Re: Радио без звук

Мнение от zazunken » 05 Юли 2016, 8:59

А нормално ли е фейса да идва с такава букса за антена?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Радио без сигнал

Мнение от boris » 05 Юли 2016, 11:08

Не, твоята кола е специална, от завода са знаели, че след 12г. точно ти ще е вземеш и затова са е направили специално така...да можеш да се чудиш и да пуснеш тема...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 269
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e46 320Ci '01

Re: Радио без сигнал

Мнение от fancooler » 05 Юли 2016, 11:53

Явно радиото е от пре-фейсова е46-ца. Имаш малка и голяма букса за антена, докато фейсовите са само с една. В момента единствената ти антена е закачена на малката букса, но за съжаление това не е достатъчно за тоя тунер да "лови" станциите. Моят съвет е да не се занимаваш с това радио - и без това звукът му е посредствен. Направо си вземи Business CD от фейсов автомобил - последните версии (CD53) четат и МР3.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 1.05.2015
Пол: Мъж
Кара: e46/320d avtomat/2005г.

Re: Радио без сигнал

Мнение от niko_ig » 08 Фев 2018, 9:41

Здравейте,продължавам темата за сигнала на радиото.Аз съм с е46 фейса,комби,с голямата навигация(не знам точно какъв и е модела).При мене проблема е следния:всичко си работи,но радиото едвам хваща честотите.Живея в Кърджали и тук явно радио сигнала на радиостанциите е по слаб.Например в Пловдив като съм с колата всичко е ОК,има станции/RDS всичко е ОК.Проверил съм връзките, от радито до антената коята си е ориналната на стъклото отзад.Пробвах и с друг антенен усилвател,но ......... нямя разлика.Идеята ми е дали мога да сложа друга вътрешна антена, но не знам как и каква.Благодаря,Поздрави!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 242
Регистриран на: 25.04.2017
Местоположение: in the car
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 2000cc. 143hp. DOUBLE VANOS
Мечтае да кара: BMW
Детайли за колата: BMW E46 2000cc. 143hp. VALVETRONNIC DOUBLE VANOS

Re: Радио без сигнал

Мнение от onewg » 09 Фев 2018, 23:25

Радиобъстера е в задната лява колонка на купето, тоя х** го ядох вече, антената се беше окислила а тя е изградена от някакви дири по стъклото, почистих ги и радиото тръгна :) :yes:
:driving:
Изображение
Тиез коне искат да ядат.... :bowdown: :conf: :driving:

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook