Досадно пукане идващо от волана/таблото

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Досадно пукане идващо от волана/таблото

Мнение от PolandBall » 30 Май 2016, 2:02

mrtnslavchev написа:И аз имам пукане в волана . Или по скоро тропане когато карам през дупки.
Но проблема при мен е от това , https://www.youtube.com/watch?v=lE6_rcjYc9s.


Свали си кората , която е над педалите . И провери дали нямаш същия луфт в кормилната колона.


Това нещо има ли оправия? И каква е цената за да бъде оправено?
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 17.03.2014
Кара: X3 E83 3.0I

Re: Досадно пукане идващо от волана/таблото

Мнение от mrtnslavchev » 30 Май 2016, 9:38

Murd3rWorship написа:
mrtnslavchev написа:И аз имам пукане в волана . Или по скоро тропане когато карам през дупки.
Но проблема при мен е от това , https://www.youtube.com/watch?v=lE6_rcjYc9s.


Свали си кората , която е над педалите . И провери дали нямаш същия луфт в кормилната колона.


Това нещо има ли оправия? И каква е цената за да бъде оправено?


За да се оправи това , според мен , трябва да се купи нов (стар) прът . Но без въпросния луфт.
Или ако има някакви ремонтни комплекти , за кормилния прът.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 13.03.2013
Местоположение: СA
Пол: Мъж
Кара: 330 d ,204 h.p.
Детайли за колата: e46 330d touring ,manual 6 speed,204 h.p.

Re: Досадно пукане идващо от волана/таблото

Мнение от philipz » 31 Май 2016, 20:05

Разглобих корите на кормилния прът ( тия дето са зад волана ) , покарах без тях , шума нито се засили , нито намаля . Надявах се да го чуя по-добре като ги махна , ама никакъв ефект .
Проверих всичко по пръта , до което се докопах , всичко изглеждаше идеално. Намазах уплътненията на шофьорската врата (абсолютно всички уплътнения) с препарата на бмв , с надеждата ,че може и да е от това . Уви , това пак не помогна.
Няма значение от позицията на волана . Пука си . Само при ниски скорости се чува .

Сега съм се насочил в колоната на стъклото , по-точно декоративната й част . То в нея има и еърбег , там може ли нещо да пука ? Маха ли се трудно ?

Болест е само това да чуваш като се качиш в колата . :censored: :bang:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 13.03.2013
Местоположение: СA
Пол: Мъж
Кара: 330 d ,204 h.p.
Детайли за колата: e46 330d touring ,manual 6 speed,204 h.p.

Re: Досадно пукане идващо от волана/таблото

Мнение от philipz » 01 Юни 2016, 22:21

Колеги , и кологната на стъклото разглобих ( не я махнах на цяло де ,че ме достраша да не счупя нещо ) - ефект никакъв . Моля ви дайте акъл или да продавам колата :banghead: :bang:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 23.11.2014
Местоположение: гр. София
Кара: be em we
Детайли за колата: 330ci e46

Re: Досадно пукане идващо от волана/таблото

Мнение от mu6a4 » 01 Юни 2016, 23:36

Колега провери ли въпросното гумено каре? Моето ще подлежи на инспекция в Петък. Също така трябва и така наречените U joints да се проверят дали не са разбити.
Мен ако ме питаш не се впускай в излишни разглобявания преди да си локализирал 100% шума от къде е.

При теб в спряло положение има ли го това тропане? Накарай някой да "ръчка" волана, пък ти застани отпред да видиш дали се чува от някъде. Успех!

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 2.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46 320d 150

Re: Досадно пукане идващо от волана/таблото

Мнение от veleto » 09 Дек 2017, 20:11

mu6a4 написа:Колега провери ли въпросното гумено каре? Моето ще подлежи на инспекция в Петък. Също така трябва и така наречените U joints да се проверят дали не са разбити.
Мен ако ме питаш не се впускай в излишни разглобявания преди да си локализирал 100% шума от къде е.

При теб в спряло положение има ли го това тропане? Накарай някой да "ръчка" волана, пък ти застани отпред да видиш дали се чува от някъде. Успех!


Здрасти колега,случайно да имаш напредък с въпросното пукане?
Понеже при мен се появи подобно,но доста по тихо от твоето и това става само на прав волан,ниска скорост и съвсем къси движения на волана в ляво и дясно.Гледах гуменото каре и карето по-горе по пръта сториха ми се здрави след,като помощник въртя волана,а аз ги държах в дланта на ръката ми.Не усетих вибрация. :confused: :confused:

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook