МК4 Навигация забива в топлото време...

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: МК4 Навигация забива в топлото време...

Мнение от MMG » 29 Апр 2016, 21:43

Да, сам, не е трудно. Има инструкции в нета как се сменя оптиката - оттам гледах как се отваря. Трябват ти фини отвертки и малко търпение :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: МК4 Навигация забива в топлото време...

Мнение от NGneer4eto » 30 Апр 2016, 10:58

MMG написа:Да, сам, не е трудно. Има инструкции в нета как се сменя оптиката - оттам гледах как се отваря. Трябват ти фини отвертки и малко търпение :D


Извърших почистването с минимално разглобяване. Засега работи добре. Ще наблюдавам.
Имам въпрос относно вентилаторчето, понеже се спомена по-горе, че в жегите може да не охлажда. То постоянно ли трябва да работи или се включва само като е горещо? Като пуснах Нави-то си сложих ръката там и нямаше никаква струя. :dunno: Някой знае ли?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: МК4 Навигация забива в топлото време...

Мнение от MMG » 30 Апр 2016, 22:04

За него незнам кога трябва са работи. И моето не работеше като проверявах, но пък може да св включва при достигане на определена температура.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 11.01.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330д 204к.с.
Мечтае да кара: E92 335д
Детайли за колата: Чипосан фърколет!

Re: МК4 Навигация забива в топлото време...

Мнение от jordan_vik » 03 Май 2016, 9:37

И аз го имам същия проблем, ще се наложи да я почистя, с какво най ефективно се чисти окото, някои казват с памук и спирт, други казват че със спирт не е правилно, трети дори с цигарен фас...?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: МК4 Навигация забива в топлото време...

Мнение от dan-dam » 03 Май 2016, 10:00

Аз се чудя доколко е удачно да се използва такъв диск за почистване на оптиката, с оглед на това, че не се налага да се разглобява навигацията. Някой да е използвал?
http://www.philips.bg/c-p/SAC2550W_10/c ... m/overview

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: МК4 Навигация забива в топлото време...

Мнение от NGneer4eto » 04 Май 2016, 20:38

jordan_vik написа:И аз го имам същия проблем, ще се наложи да я почистя, с какво най ефективно се чисти окото, някои казват с памук и спирт, други казват че със спирт не е правилно, трети дори с цигарен фас...?


Аз го почистих с едно малко памуче, навито на върха на клечка за зъби, напоено със спирт. Трябва да е тънко за да може да бръкнеш да почистиш лупичката през една дупка. Не става с клечка за уши - много е дебела.
https://www.youtube.com/watch?v=Sv6LUafELtk
Това е видеото, от което гледах за разглобяване, но няма нужда да разпояваш охладителя, защото няма да сваляш лазера. Просто трябва да избуташ внимателно лазера напред по шейните до крайно положение, за да имаш достъп от другата страна с клечката да бръкнеш. Трябва много да внимаваш да не натискаш, защото лупичката изглежда много рехава и мърда при най лекия натиск. Просто гледаш да прекараш памучето 7-8 пъти отгоре ѝ. След това затваряш и монтираш.
Честно казано, откакто правих процедурата не ми се е губила навигацията. Още повече - сега зарежда почти веднага, когато завъртя ключа, а преди мислеше по 5-10 секунди. А дано като се затопли времето и тогава да се държи по същия начин. :mhihi:

Аз се чудя доколко е удачно да се използва такъв диск за почистване на оптиката, с оглед на това, че не се налага да се разглобява навигацията. Някой да е използвал?
http://www.philips.bg/c-p/SAC2550W_10/c ... m/overview

Колега, по-добре си спести парите за такъв диск. Преди съм ползвал подобен за чистене на CD-то на уредбата и компа, но резултатът не беше добър. Чистенето физически на лупичката със спирт даваше много по-добър резултат. Разбра се, технологията сигурно е осъвършенствана. Иначе тези дискове за чистене имат едни четчици по долната повърхност и не знам дали ще могат да преминат през цепката на DVD-то на навигацията. Отделно, на самите дискове има някаква музика, която се чете от почти всичко, за да може да се върти диска и лупата да попадне на четките. Може и да е друг вид аудио файл. Не знам дали DVD-то на навигацията ще чете информацията от такъв диск. Затова мисля, че си е риск! :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: МК4 Навигация забива в топлото време...

Мнение от MMG » 05 Май 2016, 0:37

Аз го пичистих с клечка за уши натопена в спирт, като свалих самата оптика.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 16.06.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 525DA
Мечтае да кара: M5

Re: МК4 Навигация забива в топлото време...

Мнение от d3llux » 29 Юли 2018, 16:32

Колеги на мен ми заби музиката и замлъкна....нито можеш да я изключиш , нито радио , нито сд абе нищо от левия панел за бутони, а борда тв-то и всичко др си работят. След един час почна свири илза малко и пак спря , но сега работят копчетата и си е запаметило някакви радия от мястото дето блокира и това е....ни вопъл ни стон! Помагайте как си рестартира ли ко да се направи.

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook