cd changer кабели

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.11.2010

cd changer кабели

Мнение от hackman » 28 Мар 2016, 10:25

Имам 320-ка 2002 година фейс с голямата мк4 навигация и се интересувам от слгането на модул за мп3.
Спрял съм се на едни китайски Yatour или ГРОМ

Колата оригинално няма чейнджър и въпроса е как се инсталира такова нещо?
Има ли пуснати кабели и къде са те ?
свалях навигацията за да изкарам аукс и не видях да има букса или кабел за чейнджър :shock:
гледах около двд навигацията в багажника и пак не виждам да има кабел за чейнджър :shock:

Къде се включват тогава тези устройства като няма кабел за чейнджър ?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: cd changer кабели

Мнение от Kris » 03 Апр 2016, 2:49

Буксите за чейнджъра са на радио модула. ;)

Който ако си комби се намира ето тук (снимката, като гледам май е от Е39, но и при Е46 са на същото място) :
Изображение

или ако си със седан или купе, трябва да е при навигационния компютър.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: cd changer кабели

Мнение от Драгослав » 06 Окт 2016, 8:23

Здравейте. Искам да си слагам changer,като идеята ми е да си стане оригинално. Колата ми е с касетовфон с малката навигажия.Възможно ли е да си имам кабела за changera отзад?
От това клипче виждам,че е скрит.
https://www.youtube.com/watch?v=XwN4B_sQ1DA
http://www.e46zone.com/forum/topic/4810 ... f-bmw-e46/
Открих тема за кабела. Спред колегата повчето (90%) от Е46 си има окабеляване за чейнджър,независимо има ли го или не. Показва двете евентуални скрити места за кабела. Има ли хора наясно има ли го този кабел?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: cd changer кабели

Мнение от Драгослав » 17 Окт 2016, 8:32

Оказа се,че няма окабеляване за чейнджър. Доста си поиграх с окабеляването,но нещата се получиха. Много неща се свалят и разглабят за да минат кабелите от където трябва. Важното е ,че след като заработи чейднжъра се радвах като момченце на нова матчбокс :lol:
Ако някой е решил да се заеме с тази интервенция да пише. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 6.05.2017
Местоположение: Хасково/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330i M Sport
Мечтае да кара: със софийска регистрация

Re: cd changer кабели

Мнение от AvoyzeN » 09 Яну 2018, 18:12

Добър вечер, да ви попитам бялата кръгла букса в ляво за какво е?
И нормално ли е CD Changera да прескача(спира звука за 1-2 секунди и след това се оправя) като мина по дупка или неравност?
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 23.11.2014
Местоположение: гр. София
Кара: be em we
Детайли за колата: 330ci e46

Re: cd changer кабели

Мнение от mu6a4 » 09 Яну 2018, 20:12

Букса за коаксиален кабел(SPDIF). До колкото знам се използва примерно при E39 когато имаш DSP.
Нормално е да прескача когато минеш през сериозна дупка, тогава се включва и така наречения anti-shock.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 6.05.2017
Местоположение: Хасково/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330i M Sport
Мечтае да кара: със софийска регистрация

Re: cd changer кабели

Мнение от AvoyzeN » 10 Яну 2018, 0:53

При мен тази букса стой свободна, само ме интересуваше за какво служи.
Точно това е, че прескача при малки дупки и неравности, а до колкото четох трябва изобщо да не прескача, видях че има настройки на каква позиция е cd changera дали вертикална или хоризонтална.

Инструкция която намерих в Интернет:
Издърпайте мокета отляво на багажника.
Развийте четирите 8-милиметрови болтове, които държат cd changera на място.
Издърпайте cd changera напред и извадете двете букси отзад.
Свалете двете метални "уши", които се използват за монтиране на cd changera в колата, като развиете двете кръстати болтове от двете страни, ще видите въпросния ключ както буквите H(хоризонтал) и V(вертикал) с няколко точки в полукръгъл образец, една от точките ще бъде попълнена, ако е настроен на точка V(вертикал), това означава, че устройството е конфигурирано да бъде монтирано вертикално, ако е H(хоризонтал) значи хоризонтално, за да го промените, извадете малката пластмасова капачка над нея, плъзнете точката до правилната настройка и я поставете отново.
Трябва да направите това на двете страни на cd changera, така че точките да съвпадат.
След като го направите, сложете всичко обратно по начина, по който го изкарахте и cd changera вече не трябва да прескача(ако всичко е наред).
Добавих и снимка какво представлява:
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 23.11.2014
Местоположение: гр. София
Кара: be em we
Детайли за колата: 330ci e46

Re: cd changer кабели

Мнение от mu6a4 » 10 Яну 2018, 1:12

Инструкцията е правилна, но не разбирам от поста ти дали вече си я изпълнил и пак ти прескача или не.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 6.05.2017
Местоположение: Хасково/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330i M Sport
Мечтае да кара: със софийска регистрация

Re: cd changer кабели

Мнение от AvoyzeN » 10 Яну 2018, 1:40

Все още не съм видял как е настроен, тези дни ще го свалям.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: cd changer кабели

Мнение от VladiE » 10 Яну 2018, 10:00

Моя никога не прескача.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 6.05.2017
Местоположение: Хасково/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330i M Sport
Мечтае да кара: със софийска регистрация

Re: cd changer кабели

Мнение от AvoyzeN » 10 Яну 2018, 12:00

VladiE написа:Моя никога не прескача.


Точно за това говоря, не трябва да прескача, все пак е измислен с тампони вътре, при неравности или дупка да не прескача. Ще пробвам тази настройка с вертикал или хоризонтал.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 6.05.2017
Местоположение: Хасково/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330i M Sport
Мечтае да кара: със софийска регистрация

Re: cd changer кабели

Мнение от AvoyzeN » 19 Яну 2018, 18:36

Проверих, настроен е както трябва. Вчера ми изписа 2, 3, 4 и 5 No disc, а 1 и 6 си работеха, изкарах дискетата пак я вкарах, тръгнаха няма проблем, обаче пак прескачаше и забелязах, че като е студено времето тогава прескача, понякога доста направо не може да се слуша, а днес като се стопли около 8 градуса изобщо не е прескочил, явно тези тампони който са вътре в cd changera като е студено са по твърди, а като е топло времето явно се отпускат и няма проблем, все още мога да го сменя с друг, иначе е произведен в Япония, а до колкото знам японците са доста добри от към техника, та да го сменям ли с друг или е нормално като е студено времето да прескача?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: M550d

Re: cd changer кабели

Мнение от bobreti » 20 Яну 2018, 22:29

AvoyzeN написа:Проверих, настроен е както трябва. Вчера ми изписа 2, 3, 4 и 5 No disc, а 1 и 6 си работеха, изкарах дискетата пак я вкарах, тръгнаха няма проблем, обаче пак прескачаше и забелязах, че като е студено времето тогава прескача, понякога доста направо не може да се слуша, а днес като се стопли около 8 градуса изобщо не е прескочил, явно тези тампони който са вътре в cd changera като е студено са по твърди, а като е топло времето явно се отпускат и няма проблем, все още мога да го сменя с друг, иначе е произведен в Япония, а до колкото знам японците са доста добри от към техника, та да го сменям ли с друг или е нормално като е студено времето да прескача?

Прецакан чейнджър. Аз го махнах, и на негово място сложих дигитален, сега имам мп3 и е супер.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: cd changer кабели

Мнение от VladiE » 21 Яну 2018, 20:00

bobreti написа:
AvoyzeN написа:Проверих, настроен е както трябва. Вчера ми изписа 2, 3, 4 и 5 No disc, а 1 и 6 си работеха, изкарах дискетата пак я вкарах, тръгнаха няма проблем, обаче пак прескачаше и забелязах, че като е студено времето тогава прескача, понякога доста направо не може да се слуша, а днес като се стопли около 8 градуса изобщо не е прескочил, явно тези тампони който са вътре в cd changera като е студено са по твърди, а като е топло времето явно се отпускат и няма проблем, все още мога да го сменя с друг, иначе е произведен в Япония, а до колкото знам японците са доста добри от към техника, та да го сменям ли с друг или е нормално като е студено времето да прескача?

Прецакан чейнджър. Аз го махнах, и на негово място сложих дигитален, сега имам мп3 и е супер.


Отзад на мястото на този, или го навря в таблото? :) Какъв си сложил колега?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: M550d

Re: cd changer кабели

Мнение от bobreti » 21 Яну 2018, 20:43

VladiE написа:
bobreti написа:
AvoyzeN написа:Проверих, настроен е както трябва. Вчера ми изписа 2, 3, 4 и 5 No disc, а 1 и 6 си работеха, изкарах дискетата пак я вкарах, тръгнаха няма проблем, обаче пак прескачаше и забелязах, че като е студено времето тогава прескача, понякога доста направо не може да се слуша, а днес като се стопли около 8 градуса изобщо не е прескочил, явно тези тампони който са вътре в cd changera като е студено са по твърди, а като е топло времето явно се отпускат и няма проблем, все още мога да го сменя с друг, иначе е произведен в Япония, а до колкото знам японците са доста добри от към техника, та да го сменям ли с друг или е нормално като е студено времето да прескача?

Прецакан чейнджър. Аз го махнах, и на негово място сложих дигитален, сега имам мп3 и е супер.


Отзад на мястото на този, или го навря в таблото? :) Какъв си сложил колега?

Маха се оригиналния и буксите захранват дигиталния. Мога да ви поръчам 100лв мисля че беше,ако някой има желание мога и снимка да пусна.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook