BG меню за МК3-МК4 навигации

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от mad_presley » 26 Яну 2016, 19:16

Софтуер за инсталиране на БГ меню на МК3 и МК4 навигационни компютри created by @ivo1bg & @mad_presley: DOWNLOAD

След като сте изтеглили имидж файла го запишете на най-ниска скорост на качествено CD (Verbatim или SONY).

Как да записваме с ImgBurn:


Изображение Изображение

След като сте записали диска със софтуера, отивате до колата, завъртате ключа на 1-во положение (аксесоарен +), изваждате диска от навигационния компютър (ако има такъв) и сменяте езиците на навигационния компютър. За МК4 навигация избирате English(GB), English(US) и Deutsch, за МК3 навигация избирате само English(GB) и English(US).

Как се сменят езици с INPA:


Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Как се сменят езици с BMW Scanner:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

След като сте избрали и заредили езиците, вкарайте записаното CD в навигационния компютър и изчакайте да премина ъпдейта. След успешен ъпдейт, CD-то ще излезе само. Извадете го и с десния бутон на монитора натиснете ОК.

Ако сте с МК3 и с най-стария софтуер, след ъпдейта ще ви поиска KeyCD. Изтеглете от тук BMW_NaviSoft_KeyCD_Clone_cd.rar, запишете го както записахте диска със софтуера, вкарайте го в навигационния компютър и изчакайте, докато зареди менюто. Ако диска не излезе сам, извадете го с бутона Eject.


Видео с процедура по ъпдейта:



ЧЕСТИТО, ВЕЧЕ СТЕ С БГ МЕНЮ И ГЛАС!!!


@mad_presley и @ivo1bg НЕ НОСЯТ НИКАКВА ОТГОВОРНОСТ, АКО ПО НЯКАКВА ПРИЧИНА НАНЕСЕТЕ ВРЕДИ ПО АВТОМОБИЛА СИ!!!

ЗА СМЕТКА НА ТОВА ПЪК НОСЯТ МНОГО НА РАКИЯ И ВОДКА :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от gavrone » 29 Яну 2016, 16:49

Линка не работи нещо :roll:
BMW POWER

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от mad_presley » 29 Яну 2016, 22:20

Пробвай сега.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от gavrone » 30 Яну 2016, 14:58

:yes:
BMW POWER

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 5.02.2009
Пол: Мъж
Кара: E46 330xi

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от skoklev » 31 Яну 2016, 12:59

Много благодаря! :bowdown:
Следвам темата стъпка по стъпка, но това до което стигам като финален резултат всеки път е 2та вида английски език (US и UK). Доста по-добре от немски/италиянски, но все пак на какво може да се дължи?
Поздрави!

Едит: Става реч за МК3 на 2002 фейс.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 19.10.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от alchnia » 15 Фев 2016, 22:31

skoklev написа:Много благодаря! :bowdown:
Следвам темата стъпка по стъпка, но това до което стигам като финален резултат всеки път е 2та вида английски език (US и UK). Доста по-добре от немски/италиянски, но все пак на какво може да се дължи?
Поздрави!

Едит: Става реч за МК3 на 2002 фейс.


Колега аз съм също с МК3 на 2002 фейс и при мен така се получаваше , докато накрая не вкарах там където се посочват езиците в следният ред : 1st English (UK) , 2nd English (US) , 3rd German и всичко заспа. С bmw scanner го правих. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 10.12.2014
Кара: E46 318i 2002

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от Taricate » 16 Фев 2016, 12:35

alchnia написа:
skoklev написа:Много благодаря! :bowdown:
Следвам темата стъпка по стъпка, но това до което стигам като финален резултат всеки път е 2та вида английски език (US и UK). Доста по-добре от немски/италиянски, но все пак на какво може да се дължи?
Поздрави!

Едит: Става реч за МК3 на 2002 фейс.


Колега аз съм също с МК3 на 2002 фейс и при мен така се получаваше , докато накрая не вкарах там където се посочват езиците в следният ред : 1st English (UK) , 2nd English (US) , 3rd German и всичко заспа. С bmw scanner го правих. :yes:


На Mk3 е достатъчно (и препоръчително) да се заредят само 2 (два) езика - US и UK. Де-факто вторият "английски" е българския.
Добрите шофьори имат остатъци от насекоми по страничните си прозорци! - Валтер Рьорл

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 19.10.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от alchnia » 17 Фев 2016, 19:59

Taricate написа:
alchnia написа:
skoklev написа:Много благодаря! :bowdown:
Следвам темата стъпка по стъпка, но това до което стигам като финален резултат всеки път е 2та вида английски език (US и UK). Доста по-добре от немски/италиянски, но все пак на какво може да се дължи?
Поздрави!

Едит: Става реч за МК3 на 2002 фейс.


Колега аз съм също с МК3 на 2002 фейс и при мен така се получаваше , докато накрая не вкарах там където се посочват езиците в следният ред : 1st English (UK) , 2nd English (US) , 3rd German и всичко заспа. С bmw scanner го правих. :yes:


На Mk3 е достатъчно (и препоръчително) да се заредят само 2 (два) езика - US и UK. Де-факто вторият "английски" е българския.



Може, но при мен при всякакви комбинации с 2 езика US , UK така и не стана с български. То не бяха френски , италиянски и последно ги подредих точно 3те в тази комбинация и стана работата. Може и проблема да е бил в моя "телевизор", но като краен ефект така се получиха нещата при мен.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 28.02.2016

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от yavor73 » 03 Мар 2016, 21:58

Поздрави и от мен колеги. Това ми е първият пост - нов фен с е46 2004 МК4. Не съм правил още нищо по навигацията, като ъпдейти и др. Долу ми показва 2002 г. Тук чета: изваждате диска от навигационния компютър (ако има такъв) и сменяте езиците на навигационния компютър. За МК4 навигация избирате English(GB), English(US) и Deutsch.
Като запиша на диск FANZONE слагам ли го в ДВД-то в багажника и от навигацията ли започвам да следвам стъпките или го правя предварително на компютър? Нямам представа какво е INPA - програма на компютър ли е? Преди да направя каквото и да било да ъпдейтна навигацията ли?
Благодаря Ви предварително!

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 19.10.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от alchnia » 04 Мар 2016, 13:27

yavor73 написа:Поздрави и от мен колеги. Това ми е първият пост - нов фен с е46 2004 МК4. Не съм правил още нищо по навигацията, като ъпдейти и др. Долу ми показва 2002 г. Тук чета: изваждате диска от навигационния компютър (ако има такъв) и сменяте езиците на навигационния компютър. За МК4 навигация избирате English(GB), English(US) и Deutsch.
Като запиша на диск FANZONE слагам ли го в ДВД-то в багажника и от навигацията ли започвам да следвам стъпките или го правя предварително на компютър? Нямам представа какво е INPA - програма на компютър ли е? Преди да направя каквото и да било да ъпдейтна навигацията ли?
Благодаря Ви предварително!


Здравей колега, INPA и BMWScanner са програми които се инсталират на компютър и са за диагностика. Трябва ти и диагностичен кабел за тях . След като свържеш програмата с кабела за колата следваш стъпките , записаното двд се слага в багажника за да се инсталират езиците и ъпдейтне софтуера. Успех

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 31.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 318 i
Мечтае да кара: Камаз

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от salamaleikum » 18 Мар 2016, 21:11

Колеги, някой успя ли да подкара бг менюто, защото аз не успях? :)

Матрицата на SuPeR_FLY
Аватар
Мнения: 3637
Регистриран на: 21.05.2007
Местоположение: 7-мия кръг на Ада!
Пол: Мъж
Кара: E30-327,E36-330i,Е53-4.4i,E70-4.8i
Мечтае да кара: и да е жив и здрав!

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от POL_Starshi » 19 Мар 2016, 8:12

salamaleikum написа:Колеги, някой успя ли да подкара бг менюто, защото аз не успях? :)


Да, всичко си тръгва!
<Правила за поведение във форума на "BMW Club Bulgaria"!>
Най-важното правило е: НИКОГА НЕ ПУБЛИКУВАЙ В ИНТЕРНЕТ ФОРУМА НЕЩО, КОЕТО НЕ БИ ПОСМЯЛ ДА КАЖЕШ В ОЧИТЕ НА СЪОТВЕТНИЯ ЧОВЕК!

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 28.02.2016

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от yavor73 » 22 Мар 2016, 17:16

Намерих си компютър с Autocom и програма Delphi. Дали ще стане да сменя езика или да търся някой с Инпа?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от mad_presley » 22 Мар 2016, 20:04

yavor73 написа:Намерих си компютър с Autocom и програма Delphi. Дали ще стане да сменя езика или да търся някой с Инпа?

Един интерфейс за INPA или BMW Scanner струва 40-50лв в продавалника. Не виждам смисъл да се мъчиш с универсални диагностики.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: BG меню за МК3-МК4 навигации

Мнение от NGneer4eto » 29 Мар 2016, 22:30

Не е истина! Стана! :mhihi:
Българско меню с глас на български за навигацията. Преди година това беше само мечта.
Всичко става точно, както е описано. Само искам да вметна нещо: При менюто за езиците след като се избере female, в следващия прозорец на моята INPA трябваше да натисна първо Load(F1), за да ми излезе прозорчето за избора на език. Поне при мен беше така.
Голямо БЛАГОДАРЯ на хората, които са се потрудили, за да преведат/създадат това меню! Големи сте! :clap: :bowdown: :bchug:


Един въпрос: Има ли някакъв начин да сменя синкавия цвят на екрана или това е единствения?

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook