Играене на обороти на празен ход е46 330d

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 13.03.2013
Местоположение: СA
Пол: Мъж
Кара: 330 d ,204 h.p.
Детайли за колата: e46 330d touring ,manual 6 speed,204 h.p.

Играене на обороти на празен ход е46 330d

Мнение от philipz » 02 Яну 2016, 9:50

Здравейте Колеги :wave:

Честита Нова Година :lalala:

Откакто почнаха големите студове , забелязах следната аномалия : при включено парно ( без климатик ) , и то включено да духа на степен на вентилатора над средната , оборотите на празен ход започват да играят леко.
Когато парното е пуснато и вентилатора е на ниска степен ( не се чува как духа демек) , този проблем го няма. Пробвах всякакви комбинации като пускам и други консуматори като подгрев на седалки , фарове , чистачки , плафони , няма проблем . Само и единствено при парно ( подчертавам - без климатик ).

Направих следния експеримент : с мултицет замерих напрежението в акумулатора - на студен мотор на контакт - 11,4 V , запален мотор - 14.14-14.17 V . Пускам парното на макс - 14.03-14.05 V. Нормално е предполагам :paranoid:

Проблема не е постоянен , не се случва винаги . :paranoid:

За колата : няма записани грешки в моторната електроника . Акумулатора е оригиналния ( 90AH ,720 пусков ток , 11 годишен) и сега в студовете пали с мъка ( върти доста преди да запали ( 3-4 секунди ) ).
На скрито меню на контакт на студен мотор пада до 11,3 V , след като запаля алтернатора зарежда идеално ( 14,2-14,4 V ).
Дюзите са качвани на стенд май месец 2015. На студен старт не претриса мотора , работи равномерно.


Прилагам видео на аномалията :

https://www.dropbox.com/s/7gwg7825e6wpz ... 2.mov?dl=0

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 708
Регистриран на: 3.09.2009
Кара: 466,5 см3 на цилиндър
Мечтае да кара: Нормално

Re: Играене на обороти на празен ход е46 330d

Мнение от don't be » 02 Яну 2016, 11:18

Акомулатора ти е пътник доста одавна , не трябва да е под 12,3 В.
За милиони-няма закони.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 30.04.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: на пълна газ
Мечтае да кара: MB SLS AMG

Re: Играене на обороти на празен ход е46 330d

Мнение от DiGital » 02 Яну 2016, 11:19

Имаш един бойлер за водата - http://i.ebayimg.com/00/s/MTIwMFgxNjAw/ ... RX/$_1.JPG изкарай малката управляваща букса и виж дали ще има разлика.
WOT: wide open throttle, the only tuning condition that newbies seem to be interested in. ;-)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 13.03.2013
Местоположение: СA
Пол: Мъж
Кара: 330 d ,204 h.p.
Детайли за колата: e46 330d touring ,manual 6 speed,204 h.p.

Re: Играене на обороти на празен ход е46 330d

Мнение от philipz » 02 Яну 2016, 11:24

Това с бойлера може ли на запален мотор да го направя като проблема го има ? Има ли някакъв проблем , ако го направя така ?
Намерих следното инфо във форума за тази електрическа печка :

Работи при следните условия:
Напрежение поне 12.8 V.
Обороти на двигателя поне 790об/м.
10сек след запалване на двигателя.
При външна температура под -5.0 до достигане на 86.0 на антифриза.
При външна температура под 10.0 до достигане на 50.0 на антифриза.
При външна температура под 20.0 до достигане на 17.0 на антифриза.

Като гледам при какви условия работи , май отпада като вариант ( мотора на свободен ход не вдига над 760 оборота) , но все пак ще пробвам като и изключа буксата. На диагностика също би изкарала грешка , а аз нямам никакви от мотора . Имам някакви дребни глупости като грешки.

Акумулатора може ли да е свързан с тази игра в оборотите ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 8.06.2007
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: M52B20, M57D30
Мечтае да кара: MKA
Детайли за колата: ниска и бърза

Re: Играене на обороти на празен ход е46 330d

Мнение от BMWdrivers » 02 Яну 2016, 12:01

philipz написа:Здравейте Колеги :wave:

Честита Нова Година :lalala:

Откакто почнаха големите студове , забелязах следната аномалия : при включено парно ( без климатик ) , и то включено да духа на степен на вентилатора над средната , оборотите на празен ход започват да играят леко.
Когато парното е пуснато и вентилатора е на ниска степен ( не се чува как духа демек) , този проблем го няма. Пробвах всякакви комбинации като пускам и други консуматори като подгрев на седалки , фарове , чистачки , плафони , няма проблем . Само и единствено при парно ( подчертавам - без климатик ).

Направих следния експеримент : с мултицет замерих напрежението в акумулатора - на студен мотор на контакт - 11,4 V , запален мотор - 14.14-14.17 V . Пускам парното на макс - 14.03-14.05 V. Нормално е предполагам :paranoid:

Проблема не е постоянен , не се случва винаги . :paranoid:

За колата : няма записани грешки в моторната електроника . Акумулатора е оригиналния ( 90AH ,720 пусков ток , 11 годишен) и сега в студовете пали с мъка ( върти доста преди да запали ( 3-4 секунди ) ).
На скрито меню на контакт на студен мотор пада до 11,3 V , след като запаля алтернатора зарежда идеално ( 14,2-14,4 V ).
Дюзите са качвани на стенд май месец 2015. На студен старт не претриса мотора , работи равномерно.


Прилагам видео на аномалията :

https://www.dropbox.com/s/7gwg7825e6wpz ... 2.mov?dl=0

Абсолютно същия проблем и при мен моторът ми М57Д30, сега в студовете започна да го прави, моят акумулатор си е пътник

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Играене на обороти на празен ход е46 330d

Мнение от NGneer4eto » 02 Яну 2016, 21:43

Колега, като за начало не мъчи колата с този акумулатор! Вече ти обясних каква е разликата, а и ненадейно може да те изостави. Правил съм в миналото грешката да докарвам акумулатор до безпомощност и на една отбивка на 100 км от нас просто не можа да запали. :mhihi: Сещаш се за мъката после. Клипа можеш ли да го направиш пак, само че да се виждат точните обороти - меню 7.2., ако не бъркам. При мен на студен старт (-3 градуса) оборотите в началото са към 820. Провери има ли разлика в игрането на оборотите при натиснат съединител и при пуснат!
По принцип мисля, че при мен го правеше същото на студено със стария акумулатор, а тази зима с новия са оборотите са стабилни. Не мога да кажа, че е това е причината, но може ако генераторът се товари повече да оказва влияние на оборотите. Също така със стария акумулатор се чуваше едно свистене откъм генератора след труден старт и моторът работеше по-тежко. Обясниха ми, че при много слаб акумулатор генераторът се товари повече и оттам се чува шумът. С новия акумулатор няма такъв шум. Не съм компетентен дали това може да е причината за оборотите, но логически щом помпата за хидраликата оказва влияние, защо не и генераторът? :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 13.03.2013
Местоположение: СA
Пол: Мъж
Кара: 330 d ,204 h.p.
Детайли за колата: e46 330d touring ,manual 6 speed,204 h.p.

Re: Играене на обороти на празен ход е46 330d

Мнение от philipz » 02 Яну 2016, 21:51

Разлика със съединител или без няма . Играят си . Утре ще направя клипче през скритото меню . Ще пробвам и със разкачен ел.нагревател както колегата по-горе ми препоръча.

Свалих акумулатора , меря го с мултицет 12,5V :conf: . Днес ще го заредя да видим ще има ли разлика утре .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Играене на обороти на празен ход е46 330d

Мнение от NGneer4eto » 02 Яну 2016, 22:01

Ако скоро след палене мериш, волтажът може да е 12,5, но след 2 часа да падне на 11.5V. При заминаваш акумулатор е така. Трябва над 12V да го държи с дни. Дори и да го заредиш, след няколко дни ще е същата работа. Въпреки всичко не пречи да го заредиш. :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Играене на обороти на празен ход е46 330d

Мнение от streetracing12 » 02 Яну 2016, 23:39

И при мене го има този проблем от 1 месец някъде.. като пусна парно играят оборотите.Акумулатора ми е нов 100ампера.
Къде да търся проблема?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 8.06.2007
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: M52B20, M57D30
Мечтае да кара: MKA
Детайли за колата: ниска и бърза

Re: Играене на обороти на празен ход е46 330d

Мнение от BMWdrivers » 03 Яну 2016, 14:10

Да не би проблемът ни да е (ако е проблем де), в нагревателя на водата за парното, този, който е май за по бързото загряване на водата в радиатора на парното

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Играене на обороти на празен ход е46 330d

Мнение от gromovich » 03 Яну 2016, 16:32

Колега при палене присветват ли ти някой от лампите на таблото, като например лампата на ДСЦ и АБС.
При мен стария акумулатор (100 Ah) си палеше нормално, но присветкаха лампите по таблото. Като ходих на диагностика се оказа, че стартовия му ток е паднал на около 60%. След като го смених всичко си заспа.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Играене на обороти на празен ход е46 330d

Мнение от NGneer4eto » 03 Яну 2016, 17:15

И при мен присветваха тези лампи със стария акумулатор. С новия не светят.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 13.03.2013
Местоположение: СA
Пол: Мъж
Кара: 330 d ,204 h.p.
Детайли за колата: e46 330d touring ,manual 6 speed,204 h.p.

Re: Играене на обороти на празен ход е46 330d

Мнение от philipz » 03 Яну 2016, 20:32

Като съм на контакт светват и изгасват , но след като върти и запаля пак присветват и гаснат. Това ли имате предвид ?

Осъзнавам,че повече не мога да искам от 11 годишен акумулатор колеги, ще го сменя разбира се. Просто не мога да си обясня тази игра в оборотите може ли да се породи от слаб акумулатор ? Ето и колегата streetracing е с нов акумулатор и пак му играят оборотите :conf: :conf: Парното(без климатик) зимата такъв огромен товар ли е колеги ? Защо миналата зима нямаше такъв проблем , а не е като да не съм пускал парно :paranoid:

Моля ви също на лично да ми препоръчате и акумулатор , защото оригиналния е 370 лева , това е много висока цена за мен :cry: . Прочетох всичко за избор на акумулатор , едни плюят Bosch , други не , в общи линии ми е мъгла на каква марка да се спра :roll: А и ако е малко по-мощен ( вместо 90 да взема 100 AH , ще е проблем ли ? )

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Играене на обороти на празен ход е46 330d

Мнение от NGneer4eto » 03 Яну 2016, 23:37

philipz написа:Като съм на контакт светват и изгасват , но след като върти и запаля пак присветват и гаснат. Това ли имате предвид ?

Осъзнавам,че повече не мога да искам от 11 годишен акумулатор колеги, ще го сменя разбира се. Просто не мога да си обясня тази игра в оборотите може ли да се породи от слаб акумулатор ? Ето и колегата streetracing е с нов акумулатор и пак му играят оборотите :conf: :conf: Парното(без климатик) зимата такъв огромен товар ли е колеги ? Защо миналата зима нямаше такъв проблем , а не е като да не съм пускал парно :paranoid:

Моля ви също на лично да ми препоръчате и акумулатор , защото оригиналния е 370 лева , това е много висока цена за мен :cry: . Прочетох всичко за избор на акумулатор , едни плюят Bosch , други не , в общи линии ми е мъгла на каква марка да се спра :roll: А и ако е малко по-мощен ( вместо 90 да взема 100 AH , ще е проблем ли ? )


Парното, ако е наред, няма да е от него, защото при мен не играят оборотите на студен мотор, а перката си се включва сама на контакт и после се засилва. Възможно е някой елемент от парното/вентилатора да се е скапал и нещо да ти товари, но ако всичко е здраво не би трябвало оттам да е проблема. Аз като паля единствено прикюфква двигателя и се поклаща за 3-4 секунди и се оправя. Няколко секунди след това оборотите леко играят и 15 сек след запалването оборотите вече са стабилни (стрелката не се движи).
Провери ли за изгорял бушон?
Според мен много е възможно причината да е некачествено гориво или масло. Както вече казах и при мен миналата зима забелязах, че на студено ми играят леко оборотите (след рециклажа на дюзи и т.н.), но единственото, което съм правил оттогава е смяната на масло, филтри и акумулатор. Основната разлика в поведението при студен двигател я забелязах след смяна на маслото. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Играене на обороти на празен ход е46 330d

Мнение от gromovich » 04 Яну 2016, 6:14

philipz написа:Като съм на контакт светват и изгасват , но след като върти и запаля пак присветват и гаснат. Това ли имате предвид ?


Да точно това имаме в предвид. Иначе аз сложих Exide Premium 90 Аh. Вземай такъв с 3-годишна гаранция

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook