Реле за подгревни свещи?

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 15.03.2010

Реле за подгревни свещи?

Мнение от loveca1001 » 12 Дек 2015, 12:38

Колеги смених подгревните свещи , но в сервиза ми казаха че трябва да си намеря реле защото е заминало.В крайна сметка в момента подгряват ли свещите или не , защоти ми светва индикацията за подгряване. Колата е 320д 150? Благодаря ви предварително

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Реле за подгревни свещи?

Мнение от oci » 12 Дек 2015, 16:00

loveca1001 написа:Колеги смених подгревните свещи , но в сервиза ми казаха че трябва да си намеря реле защото е заминало.В крайна сметка в момента подгряват ли свещите или не , защоти ми светва индикацията за подгряване. Колата е 320д 150? Благодаря ви предварително

Ако релето не работи не ти г рият и свещите

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 15.03.2010

Re: Реле за подгревни свещи?

Мнение от loveca1001 » 12 Дек 2015, 18:03

Значи дава индикация че подгрява а всъшност не ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Реле за подгревни свещи?

Мнение от oci » 12 Дек 2015, 21:25

loveca1001 написа:Значи дава индикация че подгрява а всъшност не ?

Точно така :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 16.04.2014
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW e39 530d 2001 sedan automatic
Мечтае да кара: Нещо М

Re: Реле за подгревни свещи?

Мнение от dido_06 » 17 Дек 2015, 14:10

А това реле може ли да се ремонтира, или се заменя с ново?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Реле за подгревни свещи?

Мнение от Gqbriel » 17 Дек 2015, 20:34

dido_06 написа:А това реле може ли да се ремонтира, или се заменя с ново?

Има колеги,които го "рециклират"
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Реле за подгревни свещи?

Мнение от oci » 18 Дек 2015, 0:12

dido_06 написа:А това реле може ли да се ремонтира, или се заменя с ново?

Ремонтира се и става по здраво от ново

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 31.07.2008
Местоположение: град Софя
Пол: Мъж
Кара: 2x e38 740и 95 & 00

Re: Реле за подгревни свещи?

Мнение от badstorm » 19 Дек 2015, 14:04

Някъде в София да знаете някой който ремонтира?
Че и моето е заминало :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 6.12.2009
Местоположение: Димитровград
Пол: Мъж
Кара: E46 M47N

Re: Реле за подгревни свещи?

Мнение от mustang1986 » 19 Дек 2015, 15:28

Над твоя пост ;)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk 4
Изображение

Да пишеш на български с латински букви е като да пишеш на стена с лайна....чете се,но не е красиво!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 16.04.2014
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW e39 530d 2001 sedan automatic
Мечтае да кара: Нещо М

Re: Реле за подгревни свещи?

Мнение от dido_06 » 20 Дек 2015, 23:25

Някой да удари 1 рамо като каже какво точно да правя с моето. Не мога да намеря в Русе някой да ми го "рециклира" и мисля да го изпратя към София. Интересува ме без въпросното реле, мога ли да карам колата, или няма да иска да пали, понеже ако го смъкна оставам без кола за няколко дни, а ми трябва. Видях, че не е сложно да се ремонтира, дори мисля сам да се захвана с моето, понеже съм на ТИ с поялника. НО големия въпрос е, мога ли да карам без реле? Понеже ако не работи, не виждам проблем да карам без такова. Мисля да търся по моргите, но ми казаха, че трябва да бъде със същия номер, няма гаранция, че от същия двигател ще стане.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 17.04.2015
Пол: Мъж

Re: Реле за подгревни свещи?

Мнение от jojko89 » 03 Яну 2016, 15:26

Здравейте . нов съм тука . и аз сега имам проблем с паленето . мисля че е от това реле . знаете ли каде се намира . по принцип колата ми пали , но някои път се случва да пали от ряз , но понякога много върти преси да запали . ако някои може да ме светне какво може да е ще съм благодарен . дали ще е реле , помпа , темп.датчик , печка ... Колата ми е е46 320д 136 к.с.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 288
Регистриран на: 16.12.2010
Пол: Мъж

Re: Реле за подгревни свещи?

Мнение от гумата » 06 Яну 2016, 15:58

Рециклирането означава да се зачистят клемите и да се напръска с контактен шпрей, което не е никакъв проблем сами да си направите, но тръгне ли едно реле по- добре да се сменя с ново. Едно ново реле е около 14 щд. По нашите магазини около 40 лв.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Реле за подгревни свещи?

Мнение от oci » 06 Яну 2016, 23:20

гумата написа:Рециклирането означава да се зачистят клемите и да се напръска с контактен шпрей, което не е никакъв проблем сами да си направите, но тръгне ли едно реле по- добре да се сменя с ново. Едно ново реле е около 14 щд. По нашите магазини около 40 лв.

В голяма грешка си колега и подвеждаш другите колеги така.
За съвсем обикновенно реле може, но това което си написал няма нищо общо с релето за подгревните свещи, да не кажа че на някой мотори е модул и само ние му викаме реле а няма нищо общо.
Ето ти снимка да се убедиш в думите ми
20151221_163224.jpg


Релето от снимката е от 320 д-150 кс
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1120
Регистриран на: 4.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 320d; BMW E30 318i cabrio

Re: Реле за подгревни свещи?

Мнение от UBAH5 » 07 Яну 2016, 0:53

Изображение
When people ask you what car you drive and you say a BMW and they get all excited until they see it...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: Реле за подгревни свещи?

Мнение от metodi80 » 07 Яну 2016, 13:04

oci написа:
гумата написа:Рециклирането означава да се зачистят клемите и да се напръска с контактен шпрей, което не е никакъв проблем сами да си направите, но тръгне ли едно реле по- добре да се сменя с ново. Едно ново реле е около 14 щд. По нашите магазини около 40 лв.

В голяма грешка си колега и подвеждаш другите колеги така.
За съвсем обикновенно реле може, но това което си написал няма нищо общо с релето за подгревните свещи, да не кажа че на някой мотори е модул и само ние му викаме реле а няма нищо общо.
Ето ти снимка да се убедиш в думите ми
20151221_163224.jpg


Релето от снимката е от 320 д-150 кс


Айде и аз да се включа , то не че няма дестина теми по тоя въпрос , ама пак да си "изпееме песента" ..... Както и Орлин каза , това изобщо не е реле , а модул , второ самото му отваряне (така , че да прилича после на нещо) е малък филм и ако не знаеш как и нямаш опит , става на паздерка , която после няма да искаш да монтираш на автомобила .... Както на повечето вероятно е станало ясно , проблема е в прекъснати връзки м/у пиновете и платката .....
Повечето колеги , като изгледат клиповете в нета или обясненията в теми , си казват , а това е елементарно , е сега ще го отворя и ще го споя , да ама не !
Както се случва в повечето случаи - ще перифразирам един колега , който след като съсипал едно реле , ми прати друго да му ремонтирам .... Та какво сподели той - отваря релето с много мъка и чоплене с отверки , рендета , ножовки и какви ли още не приспособления , след това с много псувни свалил силикона , който се лепи на всякъде , където не трябва ..... след като на края стигнал до местата за запояване и решил , че ще спои новите връзки просто е така с поялника , с изненада установил , че тинола не лепи .... Чул от някъде , че трябвало да бъде сребърен припоя и айде в магазина да купи такъв (изръсил се с пари за припоя , колкото 1/2 от цената на която аз ремонтирам релето ) , опитал със сребърния припой и нещата уж станали , да обаче като опитал с отверката дали спойката е слепила добре , хоп и спойката се откачила , без особено усилие .....

Та .... драги колеги , ако някой мисли , че спояването е елементарно , ще ви разочаровам , има си технология , ползват се различни химикали , преди тях обаче местата за спояване се обработват механично и така на татък ..... Фабрично тези връзки не се спояват , няма да навлизам в детайли защо и как , просто ще кажа , че ако едно нещо се направи толкова добре , че повече да не си купиш друго ..... нали е ясно ...... За това всеки сам да прецени .... до колкото аз знам в нашия форум ние двамата с колегата Орлин предлагаме такава услуга по възстановяване на тези релета , но както и той каза след ремонта стават вечни !
Ето как изглежда добре направено (рециклирано със плътен меден проводник и хубави спойки ) реле/модул :

Изображение

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook