Вибрации във волана при спиране

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 12.01.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e46 330d touring
Мечтае да кара: f30

Re: Вибрации във волана при спиране

Мнение от gogoferrari » 26 Фев 2019, 22:00

Да се намеся и аз в темата, лятото смених предни дискове след вибрации с нови ОЕМ! Първите 200км голямо жалене и пазене, но пак не беше съвсем наред след това имаше много леки вибрации при спиране усещаше се, макар и да беше по-добре от преди. До преди две седмици когато колата ми влезе в същият сервиз който ми сменя дисковете+накладките лятото. След отсраняване на другият проблем, за който я оставих и проверка на цялото окачване на колата, човека ми вика тествахме я, но имаш вибрации при спиране. Отговорих му че той ми сменя дисковете лятото. Предложи ми да ги вземат на струг. Съгласих се! Е сега вече няма никакви вибрации. Така реших проблема аз с вибрациите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 3.03.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 320d 04'

Re: Вибрации във волана при спиране

Мнение от PaLMaL » 27 Фев 2019, 22:44

И аз искам да попитам нещо -
Преди дискове нови , задните са шлайфани , въпреки че бяха нови се бяха изметнали леко.
При нормално спиране няма проблем , обаче ако натисна по-рязко над 120км се чува едно боботене и волана тресе.Някой да си е патил ? Окачването е ревизирано.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 14.08.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 330i
Мечтае да кара: BMW M3 CSL

Re: Вибрации във волана при спиране

Мнение от g0dkratos » 28 Фев 2019, 10:09

gogoferrari написа:Да се намеся и аз в темата, лятото смених предни дискове след вибрации с нови ОЕМ! Първите 200км голямо жалене и пазене, но пак не беше съвсем наред след това имаше много леки вибрации при спиране усещаше се, макар и да беше по-добре от преди. До преди две седмици когато колата ми влезе в същият сервиз който ми сменя дисковете+накладките лятото. След отсраняване на другият проблем, за който я оставих и проверка на цялото окачване на колата, човека ми вика тествахме я, но имаш вибрации при спиране. Отговорих му че той ми сменя дисковете лятото. Предложи ми да ги вземат на струг. Съгласих се! Е сега вече няма никакви вибрации. Така реших проблема аз с вибрациите.


Може наистина това с пристъргването да оправя нещата, но на мен лично не ми се струва нормално да се пристъргват нови дискове..... сутрин първите няколко спирания са ок, после се почва тоя шум и вибрация. Пипал съм 100 пъти дисковете след каране и почти винаги са студени. Не мога да си обесня как един диско ако е крив, първите няколко пъти като спираш няма да има проблем и после ще се появява въпросния шум и вибрация :/
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Вибрации във волана при спиране

Мнение от dan-dam » 28 Фев 2019, 14:16

g0dkratos написа:
gogoferrari написа:Да се намеся и аз в темата, лятото смених предни дискове след вибрации с нови ОЕМ! Първите 200км голямо жалене и пазене, но пак не беше съвсем наред след това имаше много леки вибрации при спиране усещаше се, макар и да беше по-добре от преди. До преди две седмици когато колата ми влезе в същият сервиз който ми сменя дисковете+накладките лятото. След отсраняване на другият проблем, за който я оставих и проверка на цялото окачване на колата, човека ми вика тествахме я, но имаш вибрации при спиране. Отговорих му че той ми сменя дисковете лятото. Предложи ми да ги вземат на струг. Съгласих се! Е сега вече няма никакви вибрации. Така реших проблема аз с вибрациите.


Може наистина това с пристъргването да оправя нещата, но на мен лично не ми се струва нормално да се пристъргват нови дискове..... сутрин първите няколко спирания са ок, после се почва тоя шум и вибрация. Пипал съм 100 пъти дисковете след каране и почти винаги са студени. Не мога да си обесня как един диско ако е крив, първите няколко пъти като спираш няма да има проблем и после ще се появява въпросния шум и вибрация :/


Може и да си прав, колега. Но тук има един клип който обяснява друго.
Надявам се да не се сметне за реклама.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Вибрации във волана при спиране

Мнение от ildivvy » 28 Фев 2019, 19:22

Ако дисковете излизат заводски леко 'криви',защо още в завода не ги изправят до поносими стойности? Предполагам,че там ще го направят още по-точно и бързо...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 11.11.2016
Кара: e61 530d LCI
Мечтае да кара: X6 M50d

Re: Вибрации във волана при спиране

Мнение от banan4i » 06 Мар 2019, 10:15

И при мен я има тази вибрация и се появи точно след смяната на дискове + накладки, отпред и отзад.
Всеки, който питах ми каза да не слагам нищо друго освен ОЕМ дискове и накладки, всичко друго щяло да се изкриви. :wave:
Викам си на акъла - хубаво, ще прежаля някой лев и ще сложа ОЕМ. Цената за предни + задни дискове и накладки = 1365лв :kuku:
Стори ми се неправилно да дам 1/5 от стойността на цялата кола за спирачки...
Взех АТЕ = 560лв заедно с труда. Около 10к километра всичко беше ОК и след това се започна едно биене при спиране, при завиване, при висока скорост и чукване на спирачката... :banghead:
Брат ми е с е60 и беше пред същата дилема, само че там само за отпред му искаха 1300лв, спести и той едни 700лв и след 5к км - същото биене.
Както каза някой колега по-нагоре, явно спирачки се слагат само ОЕМ. Каквото и да си говорим колата спира отлично, а това явно си има цена...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 288
Регистриран на: 16.12.2010
Пол: Мъж

Re: Вибрации във волана при спиране

Мнение от гумата » 07 Мар 2019, 19:33

Колеги,
Тропането на волана, според мен не се дължи на дисковете във всички случаи. Пнякога накладките са дали фира, понякога спирачните апарати са на 20 години и трябва да им се подменят комплектите или изцяло да се сменят целите апарати. Един спирачен комплект просто не е ръждясал и няма натрупвания по себе си. Когато се натиска спирачката, буталото не избутва накладката гладко, а в това време дискът с износените накладки бие. Когато накладките и дисковете са нови ходът на буталото е по- малък и биене няма. всички си мислят че е от дисковете, сменят и всичко е наред, но комплктът е стар и с износване на накладките пак се започва.
Така, че разглобява се апаратът взимат се коплекти за всяко колело и се прави, ако не са износени накладките. Ако пак продължава и са износени и дисковете сменя се наред. В Автодата има дадени параметри на износване на дисковете и накладките- доближи ли сменя се, без да се чака.
Друга причина за тропане на волана са гумите, но по- рядко. При криви гуми се усеща как бие периодично при по- висока скорост.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Вибрации във волана при спиране

Мнение от Benord » 07 Мар 2019, 22:54

За да не плачете от нови дискове се научете да стягате правилно колелата към главините.Това да ви бие нов диск независимо от фирмата е вече прецакан от пренатягане фланец или незачистени корозирали контактни повърхнини.Не рядко и криви или небалансирани колела и джанти.Монтажът на диск изглежда лесно,ама не е.

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook