Моля за Дебитомер за тест - Гасне при подаване на газ М54Б25

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 22.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: bmw X3 Е83 М47
Мечтае да кара: bmw X3 Е83 М47
Детайли за колата: bmw X3 Е83 М47N 2.0d

Моля за Дебитомер за тест - Гасне при подаване на газ М54Б25

Мнение от saint85 » 19 Окт 2015, 22:35

Здравейте, колеги проблема е следния: сутрин като запаля и не пипам педала на газта всичко си работи нормално, но когато подам газ глъхне и гасне. Ако много леко пипам педала на газта не гасне даже си се форсира нормално, но при рязко подаване на газ направо гасне. След като загрее колата нещата малко се стабилизират, спира да гасне, но продължава да глъхне и оборотите при рязко подаване на газ падат под 500.

Ето информация за автомобила и това което съм правил.

БМВ Е46 325ХИ - М54Б25 - сменени са : свещи, 2 бобини,филтри,датчик раз. вал,термостат,клап. кар.газове, направена и е диагностика и не изкарва никакви грешки.

Колата има газова уредба слагана е преди 1 седмица, газта е през ОБД и до ония ден колата си работеше иделано и на газ и на бензин. Днес правих тестове като откачих компа на газовата и го спрях да не прави връзка с ЕКУ-то, след което направих една адаптация през Инпата и резултат никакъв....... откачих буксата на дебитомера вчера и сутринта запалих без него - резултата пак е същия глъхне и гасне при подаване на газ? :shock: :confused: Последно проверих маркучите от дебитомера до дросела да не смуче въздух и всичко е наред няма дупки от там, проверих и маркучите на газовата до където мога да стигна, демек от газовите дюзи до колектора вс. е наред.

П.С. Искам да подчертая,че колата на газ работи почти идеално и студена и топла. Има леко замисляне при форсиране, но това гаснене го няма.

Здравейте колеги, стигнах до Дебитомер със този проблем, моля някой от София ако може да услужи с дебитомер Сименс 5WK9605 за тест ще бъда много благодарен.
Последна промяна saint85 на 21 Авг 2017, 10:10, променена общо 2 пъти
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Гасне при подаване на газ М54Б25

Мнение от zvetiko » 20 Окт 2015, 8:39

Колега, мисля, че трябва да се провери налягането в бензиновата рейка. Добре е да се види какво показва датчика за температура на антифриза, как работи TPS- са, как работят бензиновите дюзи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 22.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: bmw X3 Е83 М47
Мечтае да кара: bmw X3 Е83 М47
Детайли за колата: bmw X3 Е83 М47N 2.0d

Re: Гасне при подаване на газ М54Б25

Мнение от saint85 » 21 Окт 2015, 13:34

Благодаря колега за насоките, ще започна от дюзи изглежда ми по-вероятно защото проблема го има само на ниски обороти. Карам я днеска на бнзин и във високите си върви и набира нормално. Моля дайте идея каква добавка да си сипя за почистване на бензинови дюзи и дали ще има ефект ?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 22.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: bmw X3 Е83 М47
Мечтае да кара: bmw X3 Е83 М47
Детайли за колата: bmw X3 Е83 М47N 2.0d

Re: Гасне при подаване на газ М54Б25

Мнение от saint85 » 16 Мар 2016, 20:22

Да бутна темата от прахта. Смених свещи, филтри, тествах дюзите и са в норма. Ефект никъкъв, колата когато студена като подам газ гасне, като загрее почти се оправя. Топла не гасне но се замисля леко в ниските. Във високи оборота след 1500 и студена и топла е супер и си върви и набира идеално. Проблема е само студена и то само като пипам педал на газта. Колата няма проблем с оборотите на празен ход, ако я оставиш така без да подаваш газ си стой бетон не мърдат и не играя обороти.


Ето малко снимки от диагностиката. Колата изкарва една единствена грешка на диагностика и тя се появи сега а проблема с гасненето е от преди нова година.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 7.12.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 318I e46
Мечтае да кара: BMW M5 touring

Гасне при подаване на газ М54Б25

Мнение от tashev_1990 » 21 Авг 2017, 10:10

+1 за дюзите. Сипвай си 100 октана (аз така правя) или си вземи добавка за дюзи. На Бардал са хубави. Неизбежно е така е на газ. Ама и икономията си е супер с газта.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 28.01.2017
Местоположение: София
Кара: 325i '02

Re: Моля за Дебитомер за тест - Гасне при подаване на газ М5

Мнение от blazinsk1n » 28 Окт 2019, 16:56

Колега, как се оправи с този проблем, че аз съм в същото положение? :conf:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Моля за Дебитомер за тест - Гасне при подаване на газ М5

Мнение от m.dimitrov1992 » 09 Ное 2019, 16:36

Вземи я прочети с някоя хубава диагностика, ако пак няма записани грешки и живите данни са ОК остава варианта да смуче вьздух :yes: Най често смуче вьздух от: маркуч за картерната вентилация,гарнитура капак клапани, о-прьстен диса клапа или о-прстен на стойката за щеката дето влиза в картера, тапички от дясно на колектора :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 24.04.2019
Пол: Мъж

Re: Моля за Дебитомер за тест - Гасне при подаване на газ М5

Мнение от Bmwstraxo » 11 Юни 2023, 16:05

Здравей колега от 1 година съм с същия мотор м54б25. И ме тормози абсолютно същия проблем като съм пробвал гасне и на бензин и газ докато колата не загрее, за да потегля трябва едва едва да натискам газта настъпя ли гасне все едно не стига въздух (защото налягане има и на 2те горива). Набутах цената на колата заради този проблем ходих при всякакви и проблема остана. Нови сонди бош, нов дебитомер вдо, свещи всичко което съм се сетил и са ми казали е сменено. Само бубини не съм пипал. Спортни колектори също защото ми набиха мухите за запушени катализатори и от там да идва проблема, но не и не. 3 пъти сваляне на колектора сменени са гарнитури и о пръстени. Ремонтен комплект диса клапа също. Махнал съм клапана картерни газове за да съм сигурен че не просмуква и от там (въпреки че и него смених с маркучите). Та ако някой го е имал този досаден проблем и го е решил нека пише. Да спонена сервото се чуваше да изпуска и то е сменено.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook