Проблем с дюзи е46 330д !!!

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Проблем с дюзи е46 330д !!!

Мнение от nikola59 » 06 Сеп 2016, 1:06

NGneer4eto написа: И при мен са подобни показателите, само че имам +0,3 на първа дюза, а другите са подобни, като при теб. Като замерих на студено обаче :shock: - на първа дюза 1.6, на другите по-малки стойности (навярно компенсират). Не знам дали да се притеснявам, но не ми изглежда много нормално. Нямам чукане, тресене, ненормално пушене и т.н., но тия показатели на студено изглеждат малко притеснителни. :|

Все още не трябва да се притесняваш след като няма симптомите които си написал. Сложи добавка за сега и следи регулярно показанията, че горивата каквито и да сипеш са... "нямам думи"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: Проблем с дюзи е46 330д !!!

Мнение от Stanimir330 » 11 Юни 2017, 23:02

Колеги, това са моите дюзи на студен мотор. Колата върви без проблеми, при пълна газ не пуши грам, но на моменти когато е студена играят оборотите. Около дюзите имам доста мазно от нафта, а около последните дюзи имам доста нафта, а им сменях дифтунгите. Ако ги сменя пак и сложа една добавка Про Тек ще има ли някакъв ефект или трябва да се рециклират дюзите ?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Проблем с дюзи е46 330д !!!

Мнение от Kurtov » 12 Окт 2017, 11:50

Здравейте.
Имам проблем с колата BMW e46 330xd m57d30, DDE 4.0.
Мени обороти както на място, така и в движение, колата придърпва.
Днес погледнах стойности на дюзи и се изплаших въпреки, че не разбирам много(чета си колата от няколко дена).
dyuse.png

Преди около 30км е светнало DDE(свети постоянно) и колата от тогава работи така.
Имаше преяден кабел от датчика за налягане на горивото върху горивния филтър, запоихме го и DDE лампата вече не свети.
Възможно ли е да има преядени кабели и на дюзите и затова да са тези стойности ?
Следобед ще свалям пластмасите върху двигателя и ще търся тези кабели.
Благодаря на отзовалите се.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Проблем с дюзи е46 330д !!!

Мнение от NGneer4eto » 15 Окт 2017, 22:43

Към колегите от последните два поста. Не казвам, че непременно има някаква грешка, но забелязах нещо странно в тази INPА, която ползвате. Първо на менюто на моята ИНПА и това на колегите от началните мнения пише Selective mass adjustment и второто по-важно - мерната единица е mg/hub, а при вас е mm^3. Доколкото си превеждам едното е милиграма на цилиндър, а другото кубични милиметра. И отделно граничните стойности от -50 до +50 също са притеснителни. При мен са от -5 до +5, като червеното почва от 3. Като инженер, работещ с много мерни единици, знам, че тази разлика не трябва да се пренебрегва. Разбира се някой по-наясно с тази програма може да се включи и да разясни, но малко ме съмнява, че гледате тези корекции на дюзите, които мислите, че гледате. :dunno:

Edit: Проверих и в ISTA/D е mg/hub или mg/stroke.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: Проблем с дюзи е46 330д !!!

Мнение от Stanimir330 » 16 Окт 2017, 21:53

Инпата която ползвахме е последната излязла. Иначе дюзите ми ги изчистиха на ултразвук и се оказа, че имам една за ремонт. Купих си втора ръка рециклирана, но не съм я закачал на инпата какви стойности ще покаже.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 24.08.2014
Местоположение: София
Кара: e46 320d 150hp

Re: Проблем с дюзи е46 330д !!!

Мнение от Simbazz » 17 Окт 2017, 7:48

Моята INPA e стара и е INPA 5 и нещо. Има излязла 6 и нещо дори. Вашата пише че е INPA 4 и наистина показва различни стойности от моята.. При мен също е от -5 до +5 и е mg/hub. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: Проблем с дюзи е46 330д !!!

Мнение от Stanimir330 » 17 Окт 2017, 10:57

Simbazz написа:Моята INPA e стара и е INPA 5 и нещо. Има излязла 6 и нещо дори. Вашата пише че е INPA 4 и наистина показва различни стойности от моята.. При мен също е от -5 до +5 и е mg/hub. :dunno:

Уж сложихме най новата версия, щом има излязла версия 6 значи ще трябва да я ъпдейтнем.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Проблем с дюзи е46 330д !!!

Мнение от Kurtov » 18 Окт 2017, 8:35

Аз инсталирах с помощта на това видео - https://www.youtube.com/watch?v=jF-XOQzuFqk
В описанието на клипа е този линк - forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=1126314 , от там изтеглих BMW софтуера.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Проблем с дюзи е46 330д !!!

Мнение от Kurtov » 18 Окт 2017, 8:38

Simbazz написа:Моята INPA e стара и е INPA 5 и нещо. Има излязла 6 и нещо дори. Вашата пише че е INPA 4 и наистина показва различни стойности от моята.. При мен също е от -5 до +5 и е mg/hub. :dunno:


Колега бъркаш се.
На моята, а и на колегата stanimir Inpa-та пише, че е версия 1.09, но след като избера модел и двигател. :dunno:
Това 4.0 е версията на DDE на нашите автомобили.
А в самото начало след отваряне на ИНПА пише версия 5.0.6
INPA 5.0.6.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Проблем с дюзи е46 330д !!!

Мнение от Kurtov » 18 Окт 2017, 8:49

Kurtov написа:Здравейте.
Имам проблем с колата BMW e46 330xd m57d30, DDE 4.0.
Мени обороти както на място, така и в движение, колата придърпва.
Днес погледнах стойности на дюзи и се изплаших въпреки, че не разбирам много(чета си колата от няколко дена).
dyuse.png

Преди около 30км е светнало DDE(свети постоянно) и колата от тогава работи така.
Имаше преяден кабел от датчика за налягане на горивото върху горивния филтър, запоихме го и DDE лампата вече не свети.
Възможно ли е да има преядени кабели и на дюзите и затова да са тези стойности ?
Следобед ще свалям пластмасите върху двигателя и ще търся тези кабели.
Благодаря на отзовалите се.


Да споделя какво се случи.
Свалихме дюзите и ги изпратихме на майстор.
Човека е проверил всички дюзи и е казал, че са в норма :shock:
5-тте били перфектни, а едната не била много добре и щял да смени разпръсквач и това е всичко.
Знам, че тези показания от ИНПА са само ориентировъчни, затова като сложа дюзите ще ги погледна пак да видим какви стойности показват.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 24.08.2014
Местоположение: София
Кара: e46 320d 150hp

Re: Проблем с дюзи е46 330д !!!

Мнение от Simbazz » 18 Окт 2017, 10:45

Kurtov написа:
Simbazz написа:Моята INPA e стара и е INPA 5 и нещо. Има излязла 6 и нещо дори. Вашата пише че е INPA 4 и наистина показва различни стойности от моята.. При мен също е от -5 до +5 и е mg/hub. :dunno:


Колега бъркаш се.
На моята, а и на колегата stanimir Inpa-та пише, че е версия 1.09, но след като избера модел и двигател. :dunno:
Това 4.0 е версията на DDE на нашите автомобили.
А в самото начало след отваряне на ИНПА пише версия 5.0.6
INPA 5.0.6.png


Колега прав си, че се заблудих с DDE-то, но 5.0.6 си е стара версия на INPA и има 6 и нещо вече (тъй като бяхте написали че сте използвали последна версия). Така или иначе и моята е 5.0.6 и стойностите ги показва в различни мерни единици от вашите, така че явно ползваме различни менюта.
Относно това, което ти е казал майстора, че уж всичко в норми а цял разпръсквач ще сменя на едната е странно.. но като сте се наели да го правите дано поне ефекта да е добър.
Поздрави

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Проблем с дюзи е46 330д !!!

Мнение от nikola59 » 18 Окт 2017, 12:37

Simbazz написа:Моята INPA e стара и е INPA 5 и нещо. Има излязла 6 и нещо дори.

Off:
Колега не се заблуждавай - няма никаква версия по-голяма от 5 на INPA!!! Даже версия INPA 5.0.6 не е с пълен английски превод. Ако някои ви каже че има версия по-голяма от 5, или ви заблуждава или това са някакви "самоделки" :mrgreen:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Проблем с дюзи е46 330д !!!

Мнение от iNfoster` » 20 Окт 2017, 9:40

Kurtov написа:
Kurtov написа:Здравейте.
Имам проблем с колата BMW e46 330xd m57d30, DDE 4.0.
Мени обороти както на място, така и в движение, колата придърпва.
Днес погледнах стойности на дюзи и се изплаших въпреки, че не разбирам много(чета си колата от няколко дена).
dyuse.png

Преди около 30км е светнало DDE(свети постоянно) и колата от тогава работи така.
Имаше преяден кабел от датчика за налягане на горивото върху горивния филтър, запоихме го и DDE лампата вече не свети.
Възможно ли е да има преядени кабели и на дюзите и затова да са тези стойности ?
Следобед ще свалям пластмасите върху двигателя и ще търся тези кабели.
Благодаря на отзовалите се.


Да споделя какво се случи.
Свалихме дюзите и ги изпратихме на майстор.
Човека е проверил всички дюзи и е казал, че са в норма :shock:
5-тте били перфектни, а едната не била много добре и щял да смени разпръсквач и това е всичко.
Знам, че тези показания от ИНПА са само ориентировъчни, затова като сложа дюзите ще ги погледна пак да видим какви стойности показват.

Това е много добра новина. Интересно само защо INPA-та показва такива стойности..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Проблем с дюзи е46 330д !!!

Мнение от NGneer4eto » 21 Окт 2017, 20:49

Проверете нещо в менютата да не бъркате! Трябва да е Mass adjustments(F4). Моята версия и тя е стара 5.??, но дава mg/hub. От година вече ползвам ISTA-D, която дава корекциите доста по-грамотно и даже дава максималните засечени отклонения накрая. Но все пак си пазя Инпата за всеки случай. Мисля, че 5.4 или 5.5 е последната версия, защото програмата е заменена с ISTA - доста по-добър софтуер, но е огромен. Също така INPA-та ме притесняваше, докато правя тестовете, защото като превключвах между менютата в DDE и се затрисаше двигателя, все едно за половин секунда спира. :shock: А с другата няма такъв филм.
Ето примерно видео на правилната картинка:
https://www.youtube.com/watch?v=m6OqJWte9IU
Всъщност се сетих, че май моето DDE беше 5.0 (М57N)-по-новия двигател, но не би трябвало да има разлика, защото и стария е комън рейл. При всички случаи смятам, че щом мерната единица е друга не трябва да приемате тези стойности за правилни. По-добре намерете някой познат с друга версия и проверете пак!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Проблем с дюзи е46 330д !!!

Мнение от Kurtov » 23 Окт 2017, 14:48

NGneer4eto написа:Проверете нещо в менютата да не бъркате! Трябва да е Mass adjustments(F4). Моята версия и тя е стара 5.??, но дава mg/hub. От година вече ползвам ISTA-D, която дава корекциите доста по-грамотно и даже дава максималните засечени отклонения накрая. Но все пак си пазя Инпата за всеки случай. Мисля, че 5.4 или 5.5 е последната версия, защото програмата е заменена с ISTA - доста по-добър софтуер, но е огромен. Също така INPA-та ме притесняваше, докато правя тестовете, защото като превключвах между менютата в DDE и се затрисаше двигателя, все едно за половин секунда спира. :shock: А с другата няма такъв филм.
Ето примерно видео на правилната картинка:
https://www.youtube.com/watch?v=m6OqJWte9IU
Всъщност се сетих, че май моето DDE беше 5.0 (М57N)-по-новия двигател, но не би трябвало да има разлика, защото и стария е комън рейл. При всички случаи смятам, че щом мерната единица е друга не трябва да приемате тези стойности за правилни. По-добре намерете някой познат с друга версия и проверете пак!


Здравей, явно ще се опитам да инсталирам другата версия на ИНПА - 1.07, за да гледам дюзите както трябва.
Инстата възможно ли е да се намери фрий някъде, или задължително купуване ?

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook