Проблем скоростна кутия 330д 204 к.с. , 6ск.

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 13.03.2013
Местоположение: СA
Пол: Мъж
Кара: 330 d ,204 h.p.
Детайли за колата: e46 330d touring ,manual 6 speed,204 h.p.

Проблем скоростна кутия 330д 204 к.с. , 6ск.

Мнение от philipz » 07 Юли 2015, 14:26

Здравейте колеги ! :wave:

Смених комплект маховик + съединител LUK на моята е46 330д 204 коня ,ръчна 6 ск. Колата още преди смяната като гасиш без натиснат съединител на свободна, си тропаше(металическо) стабилно ( тропането идваше някъде под шофьорската седалка ( иначе казано скоростната кутия горе долу)) .Тропането е съпроводено с разтрисане на двигателя. Лошото е ,че след смяната тропането си остана.
Получих две мнения ,които се различават доста - маховикът е с дефект или е рециклиран , второто мнение е ,че в скоростната кутия има проблем.
Монтажът на маховика и съединителя е направен коректно като по учебник от колега във форума. Не съм чувал за ментета LUK на пазара. Маховика е взет от голяма компания за резервни части в София, с гаранция разбира се. Моля дайте вашето мнение , не съм чувал досега някой да е уморил тази скоростна кутия ,чувал съм ,че са много много здрави :roll: . Трябва ли пак да свалям маховика или е скоростната кутия ?


FYI . демпферна шайба в добро състояние , дюзи рециклирани в перфектно състояние , тампони на мотора в добро състояние , тампон на дифа сменен с LAMFORDER , както и каре кардан също LAMFORDER,масло в скоростна кутия марка TOTAL ( 1,9 литра ). Всичките ремонти са направени от един и същ колега във форума, без забележка. Маховика и съединителя ( старите ) имат доста хляб в тях , не са тотал щета .
В движение колата няма никакви проблеми , както и на място на свободна , не тресе , не чука,върви като змей . Но като я гасиш на свободна без съединител се чува яко тропане. Прикачам снимки на новия маховик .

Моля ви помагайте ,защото съм силно раздвоен :cry:

Photo 2.07.15, 21 31 10.jpg

Photo 2.07.15, 21 20 24.jpg

Photo 2.07.15, 21 20 39.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Проблем скоростна кутия 330д 204 к.с. , 6ск.

Мнение от Bexim » 07 Юли 2015, 15:30

Аз бих предположил - тампони на мотора или на скоростите.
Пробвай като караш на скорост да подадеш рязко и отнемеш рязко газта. Така мисля, че трябва да се разбере дали е от тях. Но нека и по-знаещите кажат как може да се проверят.

По принцип е нормално дизел да се поразтриса при гасене, ама чак с металически звук...
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 13.03.2013
Местоположение: СA
Пол: Мъж
Кара: 330 d ,204 h.p.
Детайли за колата: e46 330d touring ,manual 6 speed,204 h.p.

Re: Проблем скоростна кутия 330д 204 к.с. , 6ск.

Мнение от philipz » 07 Юли 2015, 15:40

Колега , въпросът е ,че с натиснат съединител , целия този проблем го няма . Това ме озадачава. Все пак като натиснеш съединителя , скоростната кутия е в покой , но маховика ( който е свързан с коляновия вал непрестано) се върти . А като гасиш на отпуснат съединител и скоростната кутия се върти заедно с мотора,се чува чукането . Това ме навежда на мисълта ,че скоростната кутия е евентуален виновник . Може би ще съм първият ,който ще счупи тази кутия: http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=23_0926

Просто не знам как да процедирам . Моля ви, давайте предложения :dummy:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: Насам-натам
Пол: Мъж
Кара: BMW E92 335xi
Мечтае да кара: BMW E92 M3 / BMW M2 Competition

Re: Проблем скоростна кутия 330д 204 к.с. , 6ск.

Мнение от dpopov » 07 Юли 2015, 16:46

OFF : Колега, дано се намери кой да ти даде съвет. Желая ти успех и дано не е нещо сериозно. :)
Understeer is when you hit the wall with the front of the car,
Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.
Horsepower is how fast you hit the wall,
Torque is how far you take the wall with you.


старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Проблем скоростна кутия 330д 204 к.с. , 6ск.

Мнение от dr.peshev » 07 Юли 2015, 19:53

Това масло не е за тази кутия,но не тропа от това!
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 535
Регистриран на: 15.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Suzuki Gsx R1 (к9) в народното събрание

Re: Проблем скоростна кутия 330д 204 к.с. , 6ск.

Мнение от Conqueror » 08 Юли 2015, 22:11

И аз имам едно тропане при гасене си мисля, че е от кутията, щот се оправи като и налях масло но пак се появи... Нито модела нито моторът е същия но ще следя с интерес :yes:

П.С при желание мога да ти пратя клип с тракането
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Проблем скоростна кутия 330д 204 к.с. , 6ск.

Мнение от gromovich » 09 Юли 2015, 5:05

Колега,
не знам дали 6 скоростните кутии на 330 и 320 са еднакви. Кутията на 320-ката събира 1,6 литра масло. Ако са еднакви тези 1,9 литра при теб ще са множко.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 18.06.2014
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 316i E46 N42B18

Re: Проблем скоростна кутия 330д 204 к.с. , 6ск.

Мнение от bigfinger » 09 Юли 2015, 6:00

gromovich написа:Колега,
не знам дали 6 скоростните кутии на 330 и 320 са еднакви. Кутията на 320-ката събира 1,6 литра масло. Ако са еднакви тези 1,9 литра при теб ще са множко.


Колега не знам дали ще са множко ама по - добре повече отколкото по малко. Ако има нужда има отдушник.
На предишната ми кола бяха 1.8 - 1.9, аз и нахаках 2,5 - 3,0 литра и проблеми нямах, дори не го изхвърли.

Колкото до проблема на колегата.
1. Как реши да сменяш части на халост без диагноза?
2. Ако гасиш и няма шум с натиснат съединител, проблема е назад след съединителя.
3. Качвал ли си автомобила на подемник и да провериш от къде е шума??????
4. Вероятен проблем от хлабини в скоростите.

Ако това те притеснява да ти кажа че и аз съм го чувал този шум на моята, но не ми пука.
Включва добре нямам проблем със сихронизирането нито зима нито лято. Така че за мен са пари хвърлени ..............
Вместо да сменяш маховик можеше да си купиш скорости втора ръчица. И пак щеше да си по - на сметка :)
Хайде със здраве.
Няма ненаказано добро!!!! Китайска поговорка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 13.03.2013
Местоположение: СA
Пол: Мъж
Кара: 330 d ,204 h.p.
Детайли за колата: e46 330d touring ,manual 6 speed,204 h.p.

Re: Проблем скоростна кутия 330д 204 к.с. , 6ск.

Мнение от philipz » 09 Юли 2015, 10:15

Колеги , като сменяхме маслото , проверихме в realoem и там пишеше ясно 1,9 л ,че побира. Наляхме TOTAL MTF-LT2 75W80 , 2 литра от него , като скоростната кутия върна/преля/ 100-тина милилитра сама. Не мисля ,че маслото и е малко . Сега са по-мазни смените на скоростите , но не фрапиращо много по-добри . Тези кутии наистина са много здрави , познавам колеги ,ремапнали колата си над 250 к.с. , скоростната кутия грам не и пука . Просто се чудя да игнорирам ли това притропване , няколко колеги ми казаха да не се занимавам въобще . Другото ,което е , ако е от маховика, казват , че няма да е такова тропането , ще го прави на полусъединител , както и няма значение дали е натиснат съединителя или не .Колата ще е неспокойна също така. Аз свалих сравнително здрав маховик , а не съм чувал за ментаци на LUK . Затова клоня по-скоро към проблем в кутията . Но да се занимавам ли с този проблем ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Проблем скоростна кутия 330д 204 к.с. , 6ск.

Мнение от choio » 09 Юли 2015, 17:35

philipz написа:Колеги , като сменяхме маслото , проверихме в realoem и там пишеше ясно 1,9 л ,че побира. Наляхме TOTAL MTF-LT2 75W80 , 2 литра от него , като скоростната кутия върна/преля/ 100-тина милилитра сама. Не мисля ,че маслото и е малко . Сега са по-мазни смените на скоростите , но не фрапиращо много по-добри . Тези кутии наистина са много здрави , познавам колеги ,ремапнали колата си над 250 к.с. , скоростната кутия грам не и пука . Просто се чудя да игнорирам ли това притропване , няколко колеги ми казаха да не се занимавам въобще . Другото ,което е , ако е от маховика, казват , че няма да е такова тропането , ще го прави на полусъединител , както и няма значение дали е натиснат съединителя или не .Колата ще е неспокойна също така. Аз свалих сравнително здрав маховик , а не съм чувал за ментаци на LUK . Затова клоня по-скоро към проблем в кутията . Но да се занимавам ли с този проблем ?


Колега някога виждал ли си разглобена скоростна кутия и познаваш ли добре устройството и? Аз от доста години се занимавам с това и съм сигурен на 99.9% че проблема ти не е в кутията. Казвал съм го и в други теми...но ще ти го напиша и тук. Няма как проблем в ск.кутия било то лагер или наранен зъб да тропа издава звуци и каквото и да било само при гасене .. предатави си наранен лагер който ручи при 750 об как ще ручи при 4500 об. Същото важи и за наранен зъб... как точно би обеснил тропането в скоростите при гасене...да ако кутията се тресе при гасене може да се чуе шум от нея ама да се твърди че това е повреда е несериозно... при ускорени и натоварване нямаш проблем , доколкото прочетох, тогава не търси проблема в кутията.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 13.03.2013
Местоположение: СA
Пол: Мъж
Кара: 330 d ,204 h.p.
Детайли за колата: e46 330d touring ,manual 6 speed,204 h.p.

Re: Проблем скоростна кутия 330д 204 к.с. , 6ск.

Мнение от philipz » 11 Юли 2015, 8:32

Благодаря ти за мнението колега . Къде да го търся , нямам идея вече . По-горе съм написал какво съм правил по колата . Просто не виждам от къде може да идва този проблем . Всички възможни причинители съм ги прегледал и отстранил . Не знам къде да гледам . Звука се чува директно под кутията , на подемник сме я слушали колата . Под нея заставам , с ръка на кутията , чува се и се усеща тропане в нея колега . Как е възможно чисто нов МАХОВИК , и то на LUK , да си тропа като такъв на 228 000 км , няма шанс просто за такова нещо . Не остана какво друго да е , освен кутията , Нямам идея вече :bang: :bang: :conf: :censored: :banghead:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 2.05.2003
Местоположение: По света и в Плевен
Кара: E92 Lci N55 /CBR 1100 XX/S1000RR

Re: Проблем скоростна кутия 330д 204 к.с. , 6ск.

Мнение от Mitiracing » 11 Юли 2015, 21:19

Колега,това си е хроничен проблем специално на този мотор с ръчната кутия.
Визждал съм и в момента карам такова,направих същите процедури тампони на мотора ,шайби,съединители маховици и какво ли не ,но този шум при гасене си остана и вече 4 години си я карам така и дори не обръшам внимание вече!Както споменах чувал съм го и на доста други!
Проблема е в кутията.....лагера на първичния вал,но така може да кара и 10 години.Вече съм минал над 70000км от смяна на съединител и маховик и какво ли не!По принцип свикнах да си я паля и гася само на натиснат съединител,като шумът е осезаемо по лек,почти незначителен,така че те съветвам да не се занимаваш и създаваш излишни главоболия!Да дразнещо е понякога,но се свиква......
Същия маховик комплект сложих и аз,с идеята всичко да изчезне но уви шумът си остана......
Някъде дори чувах,че между LUK който купуваме като автърмаркет резервна част и оригиналният маховик маркирам БМВ(който също е LUK) има разлика и именно от там идвал и шумът.....общо взето глупости.........мой съвет,спри да се тормозиш толкова и карай и се наслаждавай :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 13.03.2013
Местоположение: СA
Пол: Мъж
Кара: 330 d ,204 h.p.
Детайли за колата: e46 330d touring ,manual 6 speed,204 h.p.

Re: Проблем скоростна кутия 330д 204 к.с. , 6ск.

Мнение от philipz » 12 Юли 2015, 19:45

Благодаря на всички отзовали се колеги :yes: :yes: Игнорирам го вече това чукане, писна ми да я мисля тая кола :D :D :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Проблем скоростна кутия 330д 204 к.с. , 6ск.

Мнение от choio » 15 Юли 2015, 10:44

Mitiracing написа:Колега,това си е хроничен проблем специално на този мотор с ръчната кутия.
Визждал съм и в момента карам такова,направих същите процедури тампони на мотора ,шайби,съединители маховици и какво ли не ,но този шум при гасене си остана и вече 4 години си я карам така и дори не обръшам внимание вече!Както споменах чувал съм го и на доста други!
Проблема е в кутията.....лагера на първичния вал,но така може да кара и 10 години.Вече съм минал над 70000км от смяна на съединител и маховик и какво ли не!По принцип свикнах да си я паля и гася само на натиснат съединител,като шумът е осезаемо по лек,почти незначителен,така че те съветвам да не се занимаваш и създаваш излишни главоболия!Да дразнещо е понякога,но се свиква......
Същия маховик комплект сложих и аз,с идеята всичко да изчезне но уви шумът си остана......
Някъде дори чувах,че между LUK който купуваме като автърмаркет резервна част и оригиналният маховик маркирам БМВ(който също е LUK) има разлика и именно от там идвал и шумът.....общо взето глупости.........мой съвет,спри да се тормозиш толкова и карай и се наслаждавай :bchug:


Колега би ли обяснил как един разбит, според теб ,лагер тропа при гасене а при движение е тих?

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook