Проблем с ксенон - премигване!

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 6.09.2011
Местоположение: Божурище
Пол: Мъж
Кара: Е46 330i

Проблем с ксенон - премигване!

Мнение от Nasko_ » 10 Юни 2015, 15:10

Здравейте, колеги!

Предварително се извинявам, ако съм пропуснал моя проблем в търсачката!

Откакто взех колата, десният фар премигва, но не винаги и не на равни интервали! Прецака ми две крушки вече от премигването!
На едно място прочетох, че може проблемът да е от баласта, на друго, че баластът или работи или не! Затова реших да се допитам до вас.
Понякога започва да премигва при самото пускане, друг път след часове каране, а понякога с дни не премигва! Случва се дори да изгасне напълно, но се пали отново сам!
Направи ми впечатление също, че в повечето пъти започва, когато натисна спирачката, ако ми се наложи да спра по-рязко! Това ме наведе на мисълта, че някъде има слаба връзка, но всичко си е както трябва да бъде при фасунгата, буксата се захваща здраво!
Ксенонът е оригинален!

Ако някой може да даде някаква идея, от какво може да ми прави тези мизерии, ще съм много благодарен!

Успех!
Не спори с глупак, защото ще те принизи до нивото си и ще те победи с опит!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 9.05.2006
Местоположение: София
Кара: E38

Re: Проблем с ксенон - премигване!

Мнение от Dino » 10 Юни 2015, 16:28

Размени местата на баластите-ако пак премигва на вече на другия фар значи е от баласта.Ако премигва добре работилия до сега търсиш слаба връзка по ел.система до мигащия фар.
Изображение


Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 16.06.2014
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: E36

Re: Проблем с ксенон - премигване!

Мнение от Chope » 10 Юни 2015, 21:21

Nasko_ написа:Здравейте, колеги!

Предварително се извинявам, ако съм пропуснал моя проблем в търсачката!

Откакто взех колата, десният фар премигва, но не винаги и не на равни интервали! Прецака ми две крушки вече от премигването!
На едно място прочетох, че може проблемът да е от баласта, на друго, че баластът или работи или не! Затова реших да се допитам до вас.
Понякога започва да премигва при самото пускане, друг път след часове каране, а понякога с дни не премигва! Случва се дори да изгасне напълно, но се пали отново сам!
Направи ми впечатление също, че в повечето пъти започва, когато натисна спирачката, ако ми се наложи да спра по-рязко! Това ме наведе на мисълта, че някъде има слаба връзка, но всичко си е както трябва да бъде при фасунгата, буксата се захваща здраво!
Ксенонът е оригинален!

Ако някой може да даде някаква идея, от какво може да ми прави тези мизерии, ще съм много благодарен!

Успех!


Идея.....буксите на стоповете, клеми на акумулатор, както и много други, но проверите първо тези 2-те.

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 14.04.2011
Местоположение: Силистра
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330d

Re: Проблем с ксенон - премигване!

Мнение от kalmuchito » 11 Юни 2015, 8:49

спойка в баласта също може да е :) като размениш ако мига другия трябва да се огледа баласта вътре .......... на мен лично ми правеше същото обаче, като смених крушката и се оправи :)
:)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 6.09.2011
Местоположение: Божурище
Пол: Мъж
Кара: Е46 330i

Re: Проблем с ксенон - премигване!

Мнение от Nasko_ » 11 Юни 2015, 11:45

Проверих всичко, което са написали колегите по-горе и всичко изглежда добре щракнато и няма луфтове!
Баластите, така както ги гледам няма да е лесна размяната май :) Но ще пробвам, дано не потроша нещо!

Вариантът със спойка има логика.
Що се отнася до крушката, аз също мислех, че е от нея. След като я смених, първата седмица не премигна нито веднъж и реших, че проблемът е открит, но в един прекрасен момент, отново започна. Така беше и след като сложих втората крушка. Една седмица, след като съм ровичкал из фара не премигва.

Все пак, фарът задължително премигва, когато колата се наклони напред (натисна по-рязко спирачка) и това го прави в 99% от случаите.
Не спори с глупак, защото ще те принизи до нивото си и ще те победи с опит!

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 14.04.2011
Местоположение: Силистра
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330d

Re: Проблем с ксенон - премигване!

Мнение от kalmuchito » 12 Юни 2015, 10:08

Вариантът със спойка има логика. - ДА ..... отвори го ... или някой еладжия да го погледне и ако може да го оправи .... случвало се е не един път щом крушката е ок от баласта и по точно спойка вътре.
:)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 14.08.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 330i
Мечтае да кара: BMW M3 CSL

Re: Проблем с ксенон - премигване!

Мнение от g0dkratos » 15 Юни 2015, 15:12

Имах същия проблем.Премигване при рязко подаване на газ с последваща индикация на таблото за изгоряла крушка.След принудително изключване и включване на фаровете всичко се оправеше до следващото подаване рязко на газ :ok: :ok: Смениха ми баластите (по думите на майстора били консуматив) и 2-те ксенонови крушки, защото явно от постоянното включване и изключване едната просто си загуби светлината.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 6.09.2011
Местоположение: Божурище
Пол: Мъж
Кара: Е46 330i

Re: Проблем с ксенон - премигване!

Мнение от Nasko_ » 15 Юни 2015, 21:59

При мен не дава грешка, защото , след като изгасне фара се пали сам отново и не го отчита!
Размених баластите, но същият фар продължи да премигва! Отхвърлям баласт, като вероятна причина и вече си мисля, че проблемът е някъде по кабелите на фара. Или ще сменям фар или ще трябва да свиквам :)
Не спори с глупак, защото ще те принизи до нивото си и ще те победи с опит!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 2.03.2018
Пол: Мъж

Re: Проблем с ксенон - премигване!

Мнение от Rothorm » 07 Мар 2019, 7:20

В крайна сметка какво се оказа?
Имам същия проблем- мига мига и фара гасне, изключвам го оправя се. Да търся ли проблем в баласт или не?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Проблем с ксенон - премигване!

Мнение от VladiE » 07 Мар 2019, 18:45

А вариант light module изключихте ли?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 2.03.2018
Пол: Мъж

Re: Проблем с ксенон - премигване!

Мнение от Rothorm » 07 Мар 2019, 19:41

на диагностика ако е лайт модул не би ли трябвало да излезе ? :roll: закачана е при мен и не излиза нищо

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook