Датчик ъгъл на завиване.

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 13.03.2013
Местоположение: СA
Пол: Мъж
Кара: 330 d ,204 h.p.
Детайли за колата: e46 330d touring ,manual 6 speed,204 h.p.

Re: Датчик ъгъл на завиване.

Мнение от philipz » 30 Дек 2015, 10:23

Реших да споделя каквато информация имам след моята дълга борба с тези жълти лампи :D

След смяна на датчика , вече втори ден лампите не светят , а преди смяната още със паленето светваха. Калибрирал съм го сумати пъти , ефекта беше временен.

Прилагам снимки на стария датчик , разглобихме го , и там ясно се вижда , че четчиците ( металните пластинки ) са ужасно изкривени , а трябва да са идеално прави . Убедете се и вие от снимките :D
Надявам се да не ми светкат повече тези лампи, че иде зима и DSC си трябва :D :D :D

https://www.dropbox.com/sc/p8n3ds18fbgr ... NQvkOOLKKa

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 24.05.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW 318ci e46 coupe,Honda CBR 919RR
Мечтае да кара: BMW 335i e92 coupe

Re: Датчик ъгъл на завиване.

Мнение от eng.arnaudov » 07 Ное 2016, 22:18

Здравейте колеги, наскоро си купих кабел за диагностика понеже DSC не ми работи по същата причина и изчетох цялата тема, но не намерих моят проблем:

Значи датчика работи проверих го през INPA градусите се менят, но когато гумите са изправени както и волана (визуално) датчика ми показва че е 74 пункта наляво, след завиване надясно става нула, но гумите не са напред а настрани. При пълен ляв ми излизат стойности от около 700 с ! пред стойността тоест - !700. Въпроса ми е има ли някакъв начин да се направи компенсация на показанията през DIS, защото се рових из INPA-та и няма такава функция или трябва да извадя датчика и да го понагласявам по някакъв начин ако няма точно определено място на волана ?

П.С. - днес бях на косъм да отида да си купя такъв датчик понеже мислех, че е заминал, защото след изчистване на грешката точно 500-600 метра каране и пак светваха двете лампи. Ще чакам за съвет от Вас.

Благодаря предварително
Изображение
Burn the rubber, not your soul !!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Датчик ъгъл на завиване.

Мнение от bgpavlp » 10 Ное 2016, 14:18

С DIS можеш да го калибрираш.
Изображение

Ако нема у глава, има у Google.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 24.05.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW 318ci e46 coupe,Honda CBR 919RR
Мечтае да кара: BMW 335i e92 coupe

Re: Датчик ъгъл на завиване.

Мнение от eng.arnaudov » 10 Ное 2016, 23:41

Да, благодаря колега току що го оправих и вече се родих - най-накрая да нямам нито една лампа по таблото, нищо което да правя по колата, чак се чудя какво да правя вече не вярвах че ще се отърва толкова лесно :D Ако някой колега от Шуменска, дори и Варненска област има проблеми с този датчик може да ми се обади на 0899033534 ще го оправим дет се вика за 5 минути щото знам какъв киреч е да се ровиш из нета с дни за да разбереш какво става на въпрос. Наздраве колеги аз ще се катеря по черешата от кеф днеска :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
Burn the rubber, not your soul !!!

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 7.01.2017
Пол: Мъж
Кара: X5

Re: Датчик ъгъл на завиване.

Мнение от nemezis74 » 20 Яну 2017, 15:17

eng.arnaudov написа:Да, благодаря колега току що го оправих и вече се родих - най-накрая да нямам нито една лампа по таблото, нищо което да правя по колата, чак се чудя какво да правя вече не вярвах че ще се отърва толкова лесно :D Ако някой колега от Шуменска, дори и Варненска област има проблеми с този датчик може да ми се обади на 0899033534 ще го оправим дет се вика за 5 минути щото знам какъв киреч е да се ровиш из нета с дни за да разбереш какво става на въпрос. Наздраве колеги аз ще се катеря по черешата от кеф днеска :mhihi: :mhihi: :mhihi:



Здравей колега, радвам се, че си се отървал от тези проблеми със светлините по таблото, но искам да попитам за моята X5 е53 , дали има някакъв шанс да е от този датчик за ъгъла на завиване да не ми работи dsc-то и спускането по наклон, както и налягането в гумите също не работи.
От всички 7 копчета бачкат само 4 . За подгрева на предните седалки двете копчета, този за отварянето на багажника и парктроника.
Благодаря предварително.
Brutal
Motor
Works

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 412
Регистриран на: 18.04.2010
Местоположение: София - град
Пол: Мъж
Кара: тъжно друга марка :(
Мечтае да кара: Пак BMW

Re: Датчик ъгъл на завиване.

Мнение от The Edge » 24 Яну 2017, 15:22

Някой колега от София с DIS който може да калибрира ? :help: Взех си 2ра ръка и с INPA излизат живи данни, но не може да се нагоди към колата ..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Датчик ъгъл на завиване.

Мнение от Gqbriel » 24 Яну 2017, 17:11

The Edge написа:Някой колега от София с DIS който може да калибрира ? :help: Взех си 2ра ръка и с INPA излизат живи данни, но не може да се нагоди към колата ..

С ИСТА също ще се калибрира
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Датчик ъгъл на завиване.

Мнение от jorfii » 23 Апр 2017, 19:39

Здравейте да питам, ако някой може да помогне. Колата е е39 но, пиша тук защото не намерих подходяща тема в подфорума. Имам колата от повече от година и я купих с този проблем. Интересното при мен е че свети само лампата на dsc-то без тази другата с удивителната. Дори когато изчистя грешката и се опитам да изключа dsc-то от копчето с задържане втората лампа не светка. Иначе си работи лампата като подам контакт си свети и после изгасва както му е редът. Имам DIS но не мога да работя много много с нея ако някой може да обясни как става въпросното калибриране ще съм много благодарен може и на лично. Писна ми вече да трия грешки и после пак същото поне да установя дали проблема е в датчика и да си знам присъдата че наистина не е евтин.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Датчик ъгъл на завиване.

Мнение от bgpavlp » 24 Апр 2017, 7:24

jorfii написа:.... поне да установя дали проблема е в датчика и да си знам присъдата че наистина не е евтин.


Тия грешки четеш ли ги, или само ги триеш?
До колкото разбирам ти още не си разбрал къде е проблема. Може да не е от датчика на волана.
Аре другия път да постнеш в темата ( не тази, има друга) грешките, които ти записва колата и после да разсъждаваме.
Изображение

Ако нема у глава, има у Google.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Датчик ъгъл на завиване.

Мнение от jorfii » 24 Апр 2017, 18:16

bgpavlp написа:
jorfii написа:.... поне да установя дали проблема е в датчика и да си знам присъдата че наистина не е евтин.


Тия грешки четеш ли ги, или само ги триеш?
До колкото разбирам ти още не си разбрал къде е проблема. Може да не е от датчика на волана.
Аре другия път да постнеш в темата ( не тази, има друга) грешките, които ти записва колата и после да разсъждаваме.

Колега подскажи малко коя тема имаш в предвид и веднага ще постна снимки от INPA -та. Както написах колата е е39 и се извинявам че пиша тук но просто не намерих по подходяща тема. Ако темата към която ме насочваш е също от е46 подфорума може би е по добре да не пускам нищо там за да не разводнявам информацията и да не обърквам колегите ,които биха търсили помощ за проблемите си там.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Датчик ъгъл на завиване.

Мнение от bgpavlp » 25 Апр 2017, 9:47

Грешки при диагностициране - Е46 и Е39.

viewtopic.php?f=34&t=219540
Изображение

Ако нема у глава, има у Google.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Датчик ъгъл на завиване.

Мнение от nikola59 » 25 Апр 2017, 15:51

The Edge написа:Някой колега от София с DIS който може да калибрира ? :help: Взех си 2ра ръка и с INPA излизат живи данни, но не може да се нагоди към колата ..

С INPA също трябва да се калибрира. Примерно видео тук: https://www.youtube.com/watch?v=6zNVZwYSVMg и един пост тук: https://www.supermotors.net/forums/thid ... iabas-inpa

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 4.07.2007
Местоположение: варна

Re: Датчик ъгъл на завиване.

Мнение от radenko » 25 Апр 2017, 21:39

а някой знае ли дали става да се калибрира с скенер-диагностиката ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Датчик ъгъл на завиване.

Мнение от bgpavlp » 28 Апр 2017, 7:31

С BMW Scanner също може да се калибрира.
Изображение

Ако нема у глава, има у Google.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 4.07.2007
Местоположение: варна

Re: Датчик ъгъл на завиване.

Мнение от radenko » 07 Май 2017, 20:55

как бихте ли ми обяснили ?

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook