Датчик ъгъл на завиване.

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Датчик ъгъл на завиване.

Мнение от bgpavlp » 10 Май 2017, 8:09

Изображение
Изображение

Ако нема у глава, има у Google.

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

Re: Датчик ъгъл на завиване.

Мнение от uricatoli » 15 Май 2017, 8:11

Здравейте, имам и аз следната питанка.. Колата е 320d compact.. от както съм я взел ми показва светещ символ на ASC + жълта лампа на ръчната.. Минал съм реглаж, волана е прав, гумите са хубави, не дърпа на никъде.. Ходих на диагностика, закачихме колата и при проба на сензора за градуси показва 0.. без значение на къде се върти.. В последствие днес отворих да видя къде е този датчик за ъгъла и се оказва, че на моята кола няма такова нещо.. После четох, че се монтира на коли с DSC, а моята има само ASC.. Но пък ми светят тези лампи.. Някакви идеи?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 700
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Датчик ъгъл на завиване.

Мнение от DoesNot » 15 Май 2017, 10:02

uricatoli написа:Здравейте, имам и аз следната питанка.. Колата е 320d compact.. от както съм я взел ми показва светещ символ на ASC + жълта лампа на ръчната.. Минал съм реглаж, волана е прав, гумите са хубави, не дърпа на никъде.. Ходих на диагностика, закачихме колата и при проба на сензора за градуси показва 0.. без значение на къде се върти.. В последствие днес отворих да видя къде е този датчик за ъгъла и се оказва, че на моята кола няма такова нещо.. После четох, че се монтира на коли с DSC, а моята има само ASC.. Но пък ми светят тези лампи.. Някакви идеи?

Какви грешки дава в ASC модула :?:

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 27.08.2011
Пол: Мъж

Re: Датчик ъгъл на завиване.

Мнение от FmX » 16 Май 2017, 19:44

uricatoli написа:Здравейте, имам и аз следната питанка.. Колата е 320d compact.. от както съм я взел ми показва светещ символ на ASC + жълта лампа на ръчната.. Минал съм реглаж, волана е прав, гумите са хубави, не дърпа на никъде.. Ходих на диагностика, закачихме колата и при проба на сензора за градуси показва 0.. без значение на къде се върти.. В последствие днес отворих да видя къде е този датчик за ъгъла и се оказва, че на моята кола няма такова нещо.. После четох, че се монтира на коли с DSC, а моята има само ASC.. Но пък ми светят тези лампи.. Някакви идеи?


Аз залагам на датчик АБС. Каква е тая диагностика дето си правил и не са ти казали каква грешка показва...

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 27.02.2007
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: 320ci

Re: Датчик ъгъл на завиване.

Мнение от oligofrennn » 11 Сеп 2017, 10:23

Здравейте колеги,

Въпросният датчик прави проблем и при мен от 2-3 години. Досега, когато го рекалибрирам и изчистя грешката със скенер се оправяше за по няколко месеца (в случай, че не се изчисти веднага, се оправяше с леко "поклащане" на датчика. Сега обаче оправия няма. Странното е, че скенера не отчита грешка в самия датчик, а изкарва грешката в АБС модула.

Основният ми проблем е, че вече 3 пъти след като светне, комп. се опитва да изчисти грешката сам в движение, започва да мига триъгълника и абс-а да ме рита сам, без да го натискам, съответно спирачките почти ги няма в рамките на няколко секунди.

Датчикът работи според скенера, но губи комуникация с АБС модула. Някой имал ли е подобен проблем и намерил ли е решение, което да изключва подмяната на датчика, че не ми се сваля кормилната конзола, за да го оправя.

Благодаря!

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 27.11.2017

Re: Датчик ъгъл на завиване.

Мнение от ivannk » 27 Ное 2017, 12:55

Здравейте колеги,
Вчера за пръв път ми светнаха двете лампи(дсц и ръчна в жълто), но след като изгасих и запалих изчезнаха. След десетина километра пак стана така, и проверих дали има записана някаква грешка - нямаше.
Въпроса ми е дали проверявам правилно с INPA: избирам модела е46 и след това избирам само Engine M54. Oт там Read error memory и няма нищо записано. Трябва ли да избирам нещо за шаси и други допълнения?
Ако е от ниско ниво на спирачната течност - постоянно ли ще светят? Не съм пипал нищо по волана и ако е датчик ъгъл на завиване - то от самосебеси ще да де дал фира, нали така ?
Благодаря

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 21.08.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46 330ci
Мечтае да кара: e46 M3, e92 M3

Re: Датчик ъгъл на завиване.

Мнение от AsenD » 28 Ное 2017, 10:58

ivannk написа:Здравейте колеги,
Вчера за пръв път ми светнаха двете лампи(дсц и ръчна в жълто), но след като изгасих и запалих изчезнаха. След десетина километра пак стана така, и проверих дали има записана някаква грешка - нямаше.
Въпроса ми е дали проверявам правилно с INPA: избирам модела е46 и след това избирам само Engine M54. Oт там Read error memory и няма нищо записано. Трябва ли да избирам нещо за шаси и други допълнения?
Ако е от ниско ниво на спирачната течност - постоянно ли ще светят? Не съм пипал нищо по волана и ако е датчик ъгъл на завиване - то от самосебеси ще да де дал фира, нали така ?
Благодаря


Колега, датчика не се гледа при двигателя, мисля че беше на шаси - stearing angle sensor или нещо подобно и от там можеше да се чисти и калибрира.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 13.03.2017
Пол: Мъж

Re: Датчик ъгъл на завиване.

Мнение от inikolow » 18 Сеп 2018, 20:41

здравейте,
някой от Пловдив който може да ми калибрира с иста? Пробвах, но не се свързва с ecu-то, а лампите на таблото светят и зимата наближава.....

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook