Поредно изкривяване на дискове

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Поредно изкривяване на дискове

Мнение от host » 11 Май 2015, 21:34

честито

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 3.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 330хд

Re: Поредно изкривяване на дискове

Мнение от JTD » 12 Май 2015, 8:45

philipz написа:Прочетох във темата за тази нова система за пилене на дискове PRO CUT , отидох в сервиз в Младост , машината е напълно автоматична , веднага се позна изкривеното място от диска , машината отне по 0,3 мм от диск ,и сега всичко заспа .
В момента разработвам един вид чисто нови дискове и карам внимателно, да не ги спека пак. :D

Споко. И аз минах от там. След има-няма няколко (стотици/хиляди) километра пак ще си дойдеш в изходна позиция. :wave:
Трябва да си богат, за да караш BMW!
Трябва да си много богат, за да караш старо BMW!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 558
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: кестен сити
Пол: Мъж
Кара: 545i
Мечтае да кара: 6 series 650i Gran Coupe

Re: Поредно изкривяване на дискове

Мнение от Wierdo » 12 Май 2015, 10:25

JTD написа:
philipz написа:Прочетох във темата за тази нова система за пилене на дискове PRO CUT , отидох в сервиз в Младост , машината е напълно автоматична , веднага се позна изкривеното място от диска , машината отне по 0,3 мм от диск ,и сега всичко заспа .
В момента разработвам един вид чисто нови дискове и карам внимателно, да не ги спека пак. :D

Споко. И аз минах от там. След има-няма няколко (стотици/хиляди) километра пак ще си дойдеш в изходна позиция. :wave:


Точно по тази причина реших да не струговам моите, ами да ги върна за рекламация. Вече даже са в Германия до колкото знам. А дано Цимерманите не се излагат и ми ги сменят гаранционно, че иначе ще трябва да им возлепетявам ;) Като получа отговор ще пиша.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 713
Регистриран на: 14.03.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 LCI 530xd / E46 330xda M57N
Мечтае да кара: по-малко на пътна помощ
Детайли за колата: +VRPerformance+eco-tuning auto+ново BMW X5 турбо

Re: Поредно изкривяване на дискове

Мнение от virtualchild » 13 Май 2015, 13:05

Мисля да пробвам с тези карбоновите като се обадят моите Брембо пърформанс с прорези:
http://www.tatechnix.de/tatechnix/gx/product_info.php/language/en/info/p14922_ta-technix-high-carbon-sport-bremsscheiben-satz-va-bmw-e46---z4.html/
:twisted:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Поредно изкривяване на дискове

Мнение от sub_eleven » 13 Май 2015, 21:02

Аз смених моите преди няколко месеца, заради тресене и влошено спиране..... почти веднага след това започна едно тресене при спиране с висока скорост, а при ниска присецване с честота според скоростта... спираше малко по-добре все пак... но тресенето беше по-зле... чудех се какво да правя и четох тази тема тогава - през това време стисках зъби и карах.... Най-интересното след няколко хил. километра започна подобряване и в момента заспа - няма никакъв проблем колата. Как се напаснаха не ми е ясно - обаче лошото е, че не си спомням кои смених - мисля, че задните. :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 558
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: кестен сити
Пол: Мъж
Кара: 545i
Мечтае да кара: 6 series 650i Gran Coupe

Re: Поредно изкривяване на дискове

Мнение от Wierdo » 14 Май 2015, 8:28

sub_eleven написа:Аз смених моите преди няколко месеца, заради тресене и влошено спиране..... почти веднага след това започна едно тресене при спиране с висока скорост, а при ниска присецване с честота според скоростта... спираше малко по-добре все пак... но тресенето беше по-зле... чудех се какво да правя и четох тази тема тогава - през това време стисках зъби и карах.... Най-интересното след няколко хил. километра започна подобряване и в момента заспа - няма никакъв проблем колата. Как се напаснаха не ми е ясно - обаче лошото е, че не си спомням кои смених - мисля, че задните. :kuku:


Най-вероятно си сменил задните дискове. Когато те са криви се усеща спиране на тласъци с по-ниска скорост, докато при висока може и да разтрисат колата. Аз, от своя страна, почвам да негодувам срещу Цимерман. Вече месец и отгоре от както им върнах дисковете за рекламация и още чакам да дадат становище. Дано да ми изпратят нови, че иначе не знам ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 210
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: E46 330d. E90 LCI 325d

Re: Поредно изкривяване на дискове

Мнение от kilima » 15 Май 2015, 16:23

Да напиша и аз нещо няколко медеца и още 15-20 хил.км.
Дисковете на ате са си все криви, но от няколко седмици хич не ги пазя и сле няколкопоредни брутални спирания са доста по-добре!
Накладките ми са също ате и в сравнение с текстар са страхотни- не се палят и колата спира. Както каза еднин приятел - спирачките трябва редовно да пушат.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 195
Регистриран на: 18.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320d
Мечтае да кара: Боинг 747

Re: Поредно изкривяване на дискове

Мнение от vortep » 19 Яну 2016, 9:12

Аз искам да питам при всяко спиране ли ви тресе на волата? Защото при мен първите няколко спирания (за магистрала говоря при скорост 120-130) са си добре, и след това като загреят явно и започв да ми тресе на волата. Ако покарам 20км без да ги натискам пак ще има 1-2 спирания без да тресе и след това пак започва.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Поредно изкривяване на дискове

Мнение от NGneer4eto » 19 Яну 2016, 10:46

vortep написа:Аз искам да питам при всяко спиране ли ви тресе на волата? Защото при мен първите няколко спирания (за магистрала говоря при скорост 120-130) са си добре, и след това като загреят явно и започв да ми тресе на волата. Ако покарам 20км без да ги натискам пак ще има 1-2 спирания без да тресе и след това пак започва.


Не при всяко. Същата работа беше като при тебе. Даже съм имал спирания, при които почти не се усеща, а след това воланът ще ми изкърти ръцете. Смених дисковете преди няколко хиляди км с оригинални и засега няма никакво тресене.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 288
Регистриран на: 16.12.2010
Пол: Мъж

Re: Поредно изкривяване на дискове

Мнение от гумата » 19 Яну 2016, 19:09

Криви дискове тресат при всяко спиране при по- висока скорост. В града няма да ги усетите по същия начин.
Интересно, че преди две години ми сложиха предни дискове Делфи като ми казаха, че "тези били добри". Никак не ми се вярваше, а после започнах да чакам да засвирят и да кривнат. Оказа се, че съм имал късмет с партида от Белгия. Интересното в случая бяха прочистваните и стъргани вътрешни комплекти на спирачния апарат, по който имаше клеясало. Според мен има връзка в движението на спирачния апарат и доброто притискане на накладката в дисковете. Виждам, че има голям проблем с материала на дисковете, но трябва да се обръща внимание при такъв ремонт на спирачните апарати. Ще видите как майсторите трудно ги раздвижват с необходимото количество благословия, но не ги чистят, а там има какво да се чисти. Освен това се продават и "комплекти на спирачни апарати".
Определено застъпвам мнение в подкрепа на дискове Цимерман, но изглежда правилото е да си поръчате от доверен човек дискове от светен производител. По подобен стоят нещата с маслото за двигателя.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 13.03.2013
Местоположение: СA
Пол: Мъж
Кара: 330 d ,204 h.p.
Детайли за колата: e46 330d touring ,manual 6 speed,204 h.p.

Re: Поредно изкривяване на дискове

Мнение от philipz » 17 Мар 2017, 14:40

Здравейте колеги !

Преди две години или близо 30 000 км ходих на новият вид шлайфане на дискове PRO CUT . В последно време отново усещам тресене при спиране от високи скорости ( над 120 км/ч ) . Гуми , джанти проверени , оригинални джанти , изправени , без забележка . Не е от тях . Гумите са чисто нови Hankook . И от тях не е .

Тъй като смятам отново да ги мина през тази система , дисковете почти не са износени , имат възможност за повторно изпилване . Не искам да си купувам нови , защото знам какъв е пазара ни и колко ментета дискове има .

Човека ми каза да сменим и накладките , за да е оптимален ефекта . Има известна логика в думите му .

Знам , че като се сменят накладки , се почиства и се маже със специална паста . Въпроса ми е : къде точно трябва да се намаже с тази паста ? Какво друго трябва да се направи и да се внимава като се сменят накладки ?

Благодаря предварително колеги .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 713
Регистриран на: 14.03.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 LCI 530xd / E46 330xda M57N
Мечтае да кара: по-малко на пътна помощ
Детайли за колата: +VRPerformance+eco-tuning auto+ново BMW X5 турбо

Re: Поредно изкривяване на дискове

Мнение от virtualchild » 17 Мар 2017, 14:48

Пробвай преди това за всеки случай да прекъснеш вакуума към ел. клапана за тампоните на двигателя.
Той се отваря само в движение над 900 оборота и или над 60км/h и изпуска вакуум ако имаш скъсани тампони или маркучи на тампоните.
:wave:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 13.03.2013
Местоположение: СA
Пол: Мъж
Кара: 330 d ,204 h.p.
Детайли за колата: e46 330d touring ,manual 6 speed,204 h.p.

Re: Поредно изкривяване на дискове

Мнение от philipz » 17 Мар 2017, 14:57

Тампоните на двигателя съм ги сменил преди няма и 3000 км , маркучите сме ги прегледали обстойно, здрави са си. Клапана е тестван с диагностика DIS дали работи , имаше разлика във вибрациите по време на теста , демек работи и той . Не мисля , че може да е от това , но благодаря за предложението . :) :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Поредно изкривяване на дискове

Мнение от host » 17 Мар 2017, 15:11

къде и какво да мажеш >
https://www.youtube.com/watch?v=UlbFFq60Tec
и това
https://www.youtube.com/watch?v=ZvtjnxpFRbU (обърни внимание около 9та-10та минута ;))

и НЕ давай да ти натягат болтовете на джантите с пневматичен гайковерт ;) само на РЪКА (не крак) , защото гайковерта като пренабие болтовете в главината също може тресене, кривене да се появи ;) (на нов диск и нови накладки)
Последна промяна host на 17 Мар 2017, 15:19, променена общо 2 пъти

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 713
Регистриран на: 14.03.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 LCI 530xd / E46 330xda M57N
Мечтае да кара: по-малко на пътна помощ
Детайли за колата: +VRPerformance+eco-tuning auto+ново BMW X5 турбо

Re: Поредно изкривяване на дискове

Мнение от virtualchild » 17 Мар 2017, 15:11

:yes:
Както пише в дебелите книги 3 са основните причини да не работят спирачките:
1. Спирачна течност и ..
2. Вакуум
3. Дискове и накладки

:wave:

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook