DIY как да си поправим облия ключ на Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

DIY как да си поправим облия ключ на Е46

Мнение от slitter » 30 Ное 2014, 13:51

И тъй като се оказва, че годините си казват свето ето как да си поправите облия ключ на Е46 или Е39 с малко умения в запояването, срещу 0.30 лв/бр. бутони за вграждане в платки и 0.50 лв. за тинол. При стария ключ освен изтъркването на бутоните има и още един дефект, който се показва с времето. Контактното фолио, което контактува с платката при натискане на бутоните на ключа с времето се изтрива и все по-трудно става да се осъществява контакт с платката, което моеже да влуди собственика от невъзможността да заключи или отключи колата си. С малко сръчност и припой има добро решение на проблема. Маха се напълно контактното фолио от платката и на негово място в правилна позиция, там където се осъществява контакта с платкате се запояват бутончета, които може да си закупите от всеки мазагзин за електронни компоненти на смешна цена. Избирайте възможно най-малките. На картинките отдолу ще видите как се позиционират и къде да запоявате като със стрелки съм показал възловите места, където върви сигнала за прекъсвача, а останалите са свързване за получаване на верига. Ако спазите схемата ще получите един чудесно работещ ключ с много приятно цъкане при натискане на бутоните, а в комбинация със смяната на гумените такива ще получите един напълно рециклиран ключ, който ще работи безотказно още дълго време и най-вече няма да ви къса нервите.

Нека модераторите, ако сметнат темата за полезна да я качат в DIY темата, защото по необясними за мен причини е заключена

Ето и снимките:
Изображение Изображение Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 3.10.2011
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: E38
Мечтае да кара: Е38

Re: DIY как да си поправим облия ключ на Е46

Мнение от Bojidar 7 » 30 Ное 2014, 15:55

От опит споделям, че този модел микрети (белите) не изкарват много. Аз ползвам червени малко по-скъпи (50ст.) :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: DIY как да си поправим облия ключ на Е46

Мнение от slitter » 01 Дек 2014, 9:33

Bojidar 7 написа:От опит споделям, че този модел микрети (белите) не изкарват много. Аз ползвам червени малко по-скъпи (50ст.) :D

Добре де, може да сложите каквито поискате. Дори и да сдаде багажа някоя се сменяват за минути, въпреки че по спецификации им дават някви стотици хиляди натискания, ако не се лъжа :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1553
Регистриран на: 7.09.2008
Местоположение: около Пловдив
Кара: BMW 330cd

Re: DIY как да си поправим облия ключ на Е46

Мнение от unikalen88 » 01 Дек 2014, 13:38

не е ли по лесно да се купи за 3 лева това наилоновото с четноро (което се изтрива) да се смени и да не се правят такива цигании :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: DIY как да си поправим облия ключ на Е46

Мнение от slitter » 01 Дек 2014, 17:59

Преровил съм нета изцяло и не съм намерил да се продава отделно само контактното фолио. Единственият всриант е да се купи автърмаркет ключ кутия ненарязан от ebay, който да го има това фолио в комолекта. Чат пат се срещат такива оферти, но да си купиш цял ключ китайчуга за едното фолио ми се струва тъпо, а ако все пак се реши човек в други теми съм срещал отзиви, че качеството на ключа не добро и бързо се изтъркват или продънват бутоните. Де да знам, всеки си знае, но държа да кажа, че не намирам тази манипулация за цигания, а за добро технолигично реление на проблема. Ако можеш да дадеш по-гражданско заповядай!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: DIY как да си поправим облия ключ на Е46

Мнение от zvetiko » 01 Дек 2014, 18:32

Идеята е повече от добра за бързо и евтино решаване на проблеми :yes: - смятам да я приложа на таблото си, за бутона за нулиране на дневният километраж.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1553
Регистриран на: 7.09.2008
Местоположение: около Пловдив
Кара: BMW 330cd

Re: DIY как да си поправим облия ключ на Е46

Мнение от unikalen88 » 17 Фев 2015, 0:41

slitter написа:Преровил съм нета изцяло и не съм намерил да се продава отделно само контактното фолио. Единственият всриант е да се купи автърмаркет ключ кутия ненарязан от ebay, който да го има това фолио в комолекта. Чат пат се срещат такива оферти, но да си купиш цял ключ китайчуга за едното фолио ми се струва тъпо, а ако все пак се реши човек в други теми съм срещал отзиви, че качеството на ключа не добро и бързо се изтъркват или продънват бутоните. Де да знам, всеки си знае, но държа да кажа, че не намирам тази манипулация за цигания, а за добро технолигично реление на проблема. Ако можеш да дадеш по-гражданско заповядай!

ок радвам се че се качват теми,но за мене ми е по лесно да си пусна едно наилонче по куриер за 3 лева и срещу още 1.5 доставка да ми доиде до нас,след това със 3 минути труд да си го сменя и вече 4-та година да няма проблем,отколкото да търся бутони,да запоявам,да направя някоя беля на платката и така,пак тия бутони които си сложил не са китаиски и ша карат 1200 години сигорно :mhihi: :mhihi: :mhihi: .Това не е заяждане,просто които има проблем с ключа да не влезне да види и да изкара поялника и да осере ключа ами да знае че има и по-лесна и бърза алтернатива.защото да се запоят тея бутони не е лесна работа,и след това не е гаранция че ще карат 5-6-10 години. :yes:да не се зачита за реклама ето тук номер 17 е тази пластина,и ако влезнеш в един друг саит които го вътрят по тв-то също имаhttp://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=63&t=306784
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: DIY как да си поправим облия ключ на Е46

Мнение от slitter » 17 Фев 2015, 13:13

Уффф, аман вече, направи добро, изяж лайно се нарича това :lol:
До някъде имаш право, не отричам!!! Аз ако бях видял тази обява, щях да се възползвам и да си купя и действително сигурно нямаше да се занимавам да поя платката. Обаче не съм я видял, виждам я сега! Търсил съм го това контактно фолио в нета и само него не съм успял да го намеря. Намирал съм го винаги заедно с ключ заготовка. Отделно - НЕ!!! Вече може и да го има, може и да го е имало, а аз да не съм го намерил, нямам представа.

Дразнещото в случая е, че имаш некъв подигравателен тон. Не знам откъде ти идва същия, но аз не съм опрял на никого пистолет в главата да го прави по моя начин. Може да го направи по моя, може да го направи и съобразно твоя. Можеше просто да напишеш - ето, има и по-лесен начин! Така всеки щеше да избира начина, който му е на душа. Не виждам смисъл да изпадаме в полемика и да спорим кое ще издържи повече, какви са рисковете за платката, издържливостта на материалите и т. подобни глупости. Така че, бъди жив и здрав, благодаря за информацията!

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook