Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Spit-Fire » 06 Яну 2018, 19:01

Ами колега, нямам твърди критерии за колата. Бих искал да има нави, рекаро, м-пакет, да е комби, ако може автомат, и т.н. , но ако е ръчка а има всичко друго - ок съм. Или пък автомат със само предни ел. прозорци, или пък всичко друго да има без нави и т.н.
Разбирам, че сме БМВ фенове всички тук, но откакто минах през няколко други марки започнах да гледам реално на нещата. Вижда се от кога съм член във форума - вече 12 години, така че не е като да не съм прекарал време тук.
Просто тази кола е дърта вече, каквото и да си говорим, няма как да дам повече от 6-7000 за фул екстри. Та аз моето бивше Ауди А4 , което беше фул екстри 2004 г. го дадох за 4000 лв... Защо? Ами каква гаранция щях да дам на купувача, че няма да хвърли мотор или автомат утре...Това са коли на по 15+ години вече.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 3.01.2018

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от bmw3113 » 07 Яну 2018, 17:40

Здравейте, колеги!
Дайте мнение за тази кола:
https://www.mobile.bg/11498773335425728
Благодаря предварително :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Denmark » 08 Яну 2018, 0:48

Аз споделям мнението ти, че за толкова стари коли не си заслужава да се дават повече пари. Според мен си харесай кола, която ти допада на вид и екстри, купи я, направи началното обслужване и от там нататък ако нещо се счупи, ще го сменяш. По-добре си вземи кола с подгрев (ако държиш да има кожа, кожен салон без подгрев ще е кофти зимата) и 4 ел. стъкла :D Навигация лесно може да си сложиш и сам, но смяна на салони, връзване на подгреви, стъкла и т.н. си е играчка.

Направи си един списък с неща, които са критични при дизелите и постепенно ги поднови тия части. Примерно шайбата, турбото, охл. система и така.

Малко е вероятно да купиш кола, на която са току що сменени, просто защото повечето хора ги сменяват като купят колите, после карат и накрая продават.

p.s. обслужването на автомата е значително по-скъпо от ръчката :)

p.s.2: въпреки, че са стари коли, на много от нещата цените са същите като на чисто новите коли :)
Изображение

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Lenco » 08 Яну 2018, 1:22

Много пъти съм го писал, цената на колата е равна на цената, която ще изкараш бързо като я продаваш на части.
От как гледам разни идиоти около мен, рядко някой кара перфектно БМВ за по-малко от 15 000 лв, а ги гледам от е21 насам.
Хубаво 330 стига 8000лв, с фул екстри отива 10 000лв. Ами ако има окачване за 2000, генерация за 2000, музика за 2000, джанти с гуми за още 2000, шпер за 1000, аааааа няма такова е46 :mhihi:
Гледайте за ръжди, другото се прави/сменя, но с ръждата не познавам човек да се е сборил.
Изображение

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Spit-Fire » 08 Яну 2018, 1:40

Благодаря за мненията и от вас! :yes:

За сега се спрях на 2 конкретни автомобила, ако някой познава собствениците или ги е виждал , бих се радвал да даде мнение.

https://www.cars.bg/offer/c2374375 - сменяно Нави, но другото съвпада по Вин.
https://www.cars.bg/offer/c2402518 - тук също Нави е слагано допълнително, но поне също е това "Erisin" - уж по-модерна работа.

И двете се ръчки, но пък имат всичко друго, което искам. Все още малко се колебая за ръчка vs автомат, тъй като аз карам само градско и вися по задръствания. Уж разхода на ръчката ще е по-малък, ама пък левия крак ще ме боли както до сега.
Та спрях се на тези понеже са регистрирани и УЖ има възможност да имат някаква история какво е сменяно по тях, за разлика от новия внос.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от K_Ilkov » 08 Яну 2018, 8:39

Lenco написа:Гледайте за ръжди, другото се прави/сменя, но с ръждата не познавам човек да се е сборил.

Един прЕател вика - ти си мислиш, че се бориш с нея, тя те е преборила още в началото ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от hitar_potar » 08 Яну 2018, 9:51

Denmark написа:
Малко е вероятно да купиш кола, на която са току що сменени, просто защото повечето хора ги сменяват като купят колите, после карат и накрая продават.

Малко вероятно, но не и невъзможно. Ето аз например за последните 7-8 месеца съм навъртял около 6-6.5к км на колата след обслужване на мотор (масло, филтри, ремъци, ролки). Освен тях проверих турбото, смених демферна шайба, пообнових маркучи и турбо-пътища около турбото, съвсем наскоро (преди около 300-400км) смених маховик и съединител заедно с каре и тампон диференциал (мисля са 2 различни неща, много се обърках с всички части вече), и си купих чисто нов интеркулер, и за да ми е готино, към кулера поръчах и 6 чисто нови подгревни свещи (колата е 2003 330д 204коня), за да са си в комплект с обновеното им реле. И понеже всички говорят за смяна масло на автоматите, аз се засилих и също смених масълцето... в 6-степенната ми РЪЧНА кутия (разликата е осезаема - не че е имало някакви проблеми с превключването преди, но сега лоста се движи доста по-леко и мазничко). И на цялата тая свършена работа тези дни се оказва, че май трябва да започна да се оглеждам за нещо малко по-високо (като например Х3) поради предстоящи промени в личния живот и нужда от малко по-висока проходимост. :kuku:
И моята логика за е46, когато пазарувах, бе, че искам дизелово комби с рекаро, но не кожено и без подгрев (все възможни повреди на толкова дърта кола), а за други екстри нямах претенции, щото не ги знаех. Не бях сигурен дали искам 320д или 330д, след оглед на едно "320д на ужасите" и прочитане на малко хорър-сторийс за малкия дизел много ми се заиска да взема големия. И успях да намеря, че дори и фейслифтова. Наложи се да направя компромис и да е без рекаро (320д-то на ужасите си имаше рекаро, ама тва рекаро щеше после да ми излезе през гъза... и след това пак да влезе обратно, за да излезе за втори път... :kuku: ), но пък си има всичко нужно за мен - климатроник, пълен ел-пакет, навигация, темпомат, мулти-волан, достатъчно комфортна, бърза и икономична е. Повече изгъзици реших, че не ми трябват.
Към колегата, търсещ си активно кола - при изправен съединител на ръчка краката не болят, достатъчно леко се натиска, за да не е проблем. Автомата си е благинка, но пък на е46 си е и достатъчно стар, за да спъва малко колата и да завишава леко разхода. Макар и да ми се ще да карам кола с автомат, по отношение на е46 съм с 2 ръце за ръчка! :)
Последна промяна hitar_potar на 08 Яну 2018, 10:04, променена общо 3 пъти

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 10.07.2017
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: криво ляво!
Мечтае да кара: и малко по-напред!
Детайли за колата: 328i Touring, m52B28TU, ГИ Romano

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от G0-SH0W » 08 Яну 2018, 9:57

Сервизна история в България малко хора поддържат колега. Ако имаш VIN и на двете, поръчай си справки от www. auto-records.com .Мисля че бяха към 9 лв на VIN. Там ще излезе сервизната история от оторизирани сервизи.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от vicho » 08 Яну 2018, 13:12

8 месеца - 6к км

wow

карайте ги тези коли... :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от hitar_potar » 08 Яну 2018, 14:28

По принцип за година завъртам около 20-21к км... но гореописаните ремонти не са правени наведнъж, а на етапи, съответно са изисквали време. Отделно от това случих и на не толкова добри майстори, допуснали грешки, които после отнеха допълнително време на наистина добрите за мен майстори да открият и оправят. А докато целия този цирк вървеше, семейството се сдоби с втора кола, която бе вече доста нужна, та в последно време търкалям нея, за да я обслужа, да я разузная, да я видя има ли нещо още за отремонтиране, има ли нещо за настройване, да видя как се държи и какво да се очаква от нея като цяло - все пак жената и детето ще бръмчат с нея усилено и няма как да разполагат с неизрядна кола! :)

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 3.10.2017

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от slavipl » 08 Яну 2018, 14:36

Здравейте колеги и за много години! :D
Може ли мнение за:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=5qyk9w
Благодаря Ви предварително!Лек ден! :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от terorero » 08 Яну 2018, 14:50

slavipl написа:Здравейте колеги и за много години! :D
Може ли мнение за:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=5qyk9w
Благодаря Ви предварително!Лек ден! :yes:

Това е прословутото "Raihe" :mhihi: :mhihi: коментирано многократно назад в темата. Продава се бая време вече
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от streetz » 08 Яну 2018, 14:53

Няма ли кой да го купи тоя УНИКАТ и да се свърши мъката ... :(
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Knoxville_ » 08 Яну 2018, 14:57

Това ли беше колата, от която тръгна мантрата, че няма как за 8 хиляди лева за Е46 да очакваме нещо различно от кенеф? :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 205
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: МЛАДОСТ

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от sin_fen » 10 Яну 2018, 10:51

Knoxville_ написа:Това ли беше колата, от която тръгна мантрата, че няма как за 8 хиляди лева за Е46 да очакваме нещо различно от кенеф? :ok:


Принципно изглежда ок, защо да е кенеф?

ПС: И той беше тръгнал с голямата кошница под 10-11 няма да се дава. А сега, а и за 8-9к е46-ца, трябва да си луд.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook