Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Gqbriel » 16 Юни 2017, 10:58

madafaka_donkele написа:Явно колата е позната на много хора във форума и е нежелателно даже да се съмнява човек в този саден уникат :mhihi: Ех, тези двойни стандарти, кога ли ще ги изкореним :mhihi:

В кое да се съмнява?!?Ти четеш ли,кое ти е съмнително схемдажия ?Изкарайте си главата от 3буквието поне веднъж в деня,може и да е приятно.
В случая говориш повече,отколкото знаеш,но пак ше си държиш на твоето.С хора като теб,разговор не става - след като не си наясно с нещата - не коментирай,колкото да има,никой не печели от това.
Кое е наричаш двоен стандарт - не е обръшана кола а саден мотор,при хора които са си създали някакво име на можещи,има и документи за това,кое е двойния стандарт в случая - че знам каква е общата сума на която е стъпил този автомобил ли или когато тя се караше тук ,70% са я гледали както гледат ф30 - далече от джоба....но е лесно да ходиш да гледаш кола и да мрънкаш,че има забележки по боята и това я прави лоша...да ви имам стандартите.
Всеки избира по свой вкус и преценка,ако имаш нещо конкретно,което знаеш - кажи го,ако си гледал колата(което знам,че не е така) кажи,но да обвиняваш в двойни стандарти е несериозно.



Sent from my iPhone using Tapatalk
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от devent » 16 Юни 2017, 11:00

madafaka_donkele написа:Явно колата е позната на много хора във форума и е нежелателно даже да се съмнява човек в този саден уникат :mhihi: Ех, тези двойни стандарти, кога ли ще ги изкореним :mhihi:


Човекът пита "някой знае ли нещо за колата". Очевидно ти не.. По-добре да се изкажат хората, които знаят по нещо за нея от първа/втора ръка.
Отделно, защо сравняваш Е46 купе с Е90. Е46 купе се сравнява с Е92, а там какви са цените на 3.0 бензин? Или викаш, по-добре за тая цена да си вземе някоя 320-ка дизелче Е90 и да се кефи, че е в новия модел ;)

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от b00st » 16 Юни 2017, 11:39

Поддържаните коли си имат цена, няма как да караш бензиново BMW с голям двигател, редовно гледано и обслужвано, че и пипано за без пари.
Била сбирщайн, ми отваряш мобиле.бг/де и си търсиш такава по ВИН с лява дирекция, дето не е сбирщайн, гаранция, че ако е читава и поддържана редовно няма да е за 8к.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 12.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 325i
Мечтае да кара: Балканче
Детайли за колата: M54B25

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Tunturi » 16 Юни 2017, 15:25

Подържаните коли си държат цена, но не защото е налято много пари в тях(защото всички започнаха за това да говорят), а защото предлагат нещо което е по добро от останалите. За мен конкретния екземпляр се е малко надценил с цената, но това е обявена цена не се знае колко би смъкнал ако се прояви сериозен интерес. Някой спомена че била от последните купета, но последните купета са 2005г чак, но за 1-2 години при над 10 годишни коли не е чак от такова значение просто трябва да си е съобразено с цената. Отделно има бая и хубави екстри(учудващо при положение че е било 318), но има и такива дето ги няма (лчно на мен сензора за дъжд много би ме издразнило че го нямам, а повечето купета са и с harman узвочение, а това поне не е описано да има такова). Иначе колата изглежда много добре и щом казвате че и е читава, ако не се гледат толкова парите си прекрасен екземпляр.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от madafaka_donkele » 16 Юни 2017, 15:39

Tunturi написа:.... конкретния екземпляр се е малко надценил с цената...


Малко, малко, колко малко? Има няма 2-3-4к :mhihi:

Tunturi написа:... последните купета са 2005г чак....


Айде да кажем до средата на 2006-та и да си стиснем ръцете:
Изображение

Tunturi написа:...но има и такива дето ги няма...


Е, ти сега за 13к искаш и всички екстри да ги има :mhihi: Още малко ще искаш и напълно изправен автомобил в състояние 1:1, като с излязла от завода 330-ка, дето "гаранция"(Франция) няма да ѝ правиш нищо в близките 10год. :mhihi: Купувай там без да гледаш много, много, все пак ще я вземеш с гаранция от БМВ форума :mhihi: Пък, като се потроши след 2 седмици/месеца арменския поп винаги ще те приеме :mhihi:

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Lenco » 16 Юни 2017, 20:04

Много пъти съм писал, доброто е46 купе стига около 12 000лв.
Тази на картинка изглежда добра.
Че е със пресаден двигател не е проблем, от 2008г карам няколко такива и още не е падал мотор.
Това, че е саден в някой именит сервиз ... не е особен плюс, виждал съм творения на именити величия от форума :banghead: , а не съм монтьор.
И колата е различима от оригинално 330, видимо е на една снимка, и както всяка садена кола не са и стигнали 50лв да удариш по масата.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 7.04.2012
Местоположение: Плевен
Кара: пил
Мечтае да кара: пил и да стигне жив
Детайли за колата: мътни

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от EH0260BB » 16 Юни 2017, 21:32

Акумулатора наистина не му е мястото там, ама така пък зимата ще му е по-топло :mhihi: . Иначе колата изглежда добре на снимките и правена с мерак и пари.

Само това е малко притеснително и следва да се огледа колата внимателно за по-сериозни удари:
-http://eisoukr.guaranteefund.org/vehicleevents?l=bg или

Към дата 16.6.2017 00:00 МПС с ДКН CA9737HP и рама WBABD910X0PK59468 има 2 причинени ПТП с 2 източника:

05/12/2012 1485249 ППТП (Протокол за ПТП с материални щети) К Недвижимо имущество
18/04/2017 1657934 ППТП (Протокол за ПТП с материални щети) К СВ1406КА TMBAJ9NE9H0116321
40345

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Gqbriel » 16 Юни 2017, 22:09

Леле майкоу,много ви бръкна в здравето тази кола - браво момчета,надявам се за всички коптори които се продават да сте така,а иначе да не му стигнаха 50лв прав си - позна :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Lenco » 16 Юни 2017, 22:46

Gqbriel написа:Леле майкоу,много ви бръкна в здравето тази кола - браво момчета,надявам се за всички коптори които се продават да сте така,а иначе да не му стигнаха 50лв прав си - позна :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Мисля, че спазвам добрия тон, поне до тук.
Ако имаш лична мисия за тая кола сподели.
Заради тези 50лв (толкова струва кабела и стойката в багажника) не бих обърнал внимание на тази кола.
Предполагам знаеш, че ако описаното е вярно в тази кола струваща, като база в момента 10 000лв са сложени още толкова, и ако са я сглобявали велики (не улични) майстори, труда е още около 3-5000лв. Та, на 90% от хората сглобявали такова нещо е ясно, че не се продава, може да го "подариш" на някой близък или на части, или има нещо друго.

ПП: Поне на мен не ми е бръкнала в здравето, щото моята 18ка има повече екстри и струваше само 4500лв.
Успех с продажбата и рекламата.

Опппа, тя и годината на производство не е от последните за купета, а от първите за фейслифта.

ПРЕДЛАГАМ ДА НЕ Я РОВИМ, ПОВЕЧЕ :yes: :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от madafaka_donkele » 17 Юни 2017, 7:47

EH0260BB написа:05/12/2012 1485249 ППТП (Протокол за ПТП с материални щети) К Недвижимо имущество


:shock: Тва ще е интересно, ако е било повече от съборена ограда :mhihi:

EH0260BB написа:18/04/2017 1657934 ППТП (Протокол за ПТП с материални щети) К СВ1406КА TMBAJ9NE9H0116321


Ясно защо се продава, иначе супер запазения и поддържан уникат :mhihi:

:OT: Друго ми направи впечатление. Няколко човека се застъпиха за колата и си казаха, че се познават със собственика т.е. 1000000% знаят за скорошната катастрофа със Октавията...сигурно и за другата. Въпреки това съвсем спокойно излъгаха, че собственика е точен и колата е без забележки. Не ви ли е срам бе пичове? 30+ годишни мъже да правите да не казвам какви номера, опитвайки се да заблуждавате хората и то в тема именно за взаимопомощ и на място по принцип предназначено за обмяна на опит и взаимопомощ, каквото е форумът. Не ми отговаряйте, въпросът е риторичен. То човек, ако има малко срама и съвест няма и да си помисли даже да го направи това.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от 100imenov » 17 Юни 2017, 10:58

Lenco написа:И колата е различима от оригинално 330, видимо е на една снимка, и както всяка садена кола не са и стигнали 50лв да удариш по масата.
Представи си,че съм решил да си запаза нишата в багажника използваема, вместо да си забивам акумулатора тям. Иначе за суапа съм ударил в масата повече пари от колкото ти струва автомобила по това което си написал ;).

madafaka_donkele написа:
:OT: Друго ми направи впечатление. Няколко човека се застъпиха за колата и си казаха, че се познават със собственика т.е. 1000000% знаят за скорошната катастрофа със Октавията...сигурно и за другата. Въпреки това съвсем спокойно излъгаха, че собственика е точен и колата е без забележки.


И за 2те птп-та имам снимки на които ясно се виждат щетите и може да се прецени колко сериозни са те. Ако някой има интерес идва гледа и коментира дали има забележки или не. Продажбата беше замислена преди скорошното птп, така че то не е фактор за продажбата, просто се случи.

Други предубедени специалисти с нещо ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от (h)aman » 17 Юни 2017, 19:01

Не, че ме интересува колата, но е смешно да скачате срещу всеки, който каже лоша дума или изрази съмнение в колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от host » 17 Юни 2017, 19:06

И друг път се е случвало. Просто форумни коли няма смисъл да се пита за тях, с изключение на един колега който внася и отговаря директно какво и защо.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Bavarcho » 17 Юни 2017, 19:38

Извинявам се много, че продължавам спама, твърдо против съм целия панаир от последната страница. Не искам мнението ми да се чете като нападка към колегата и не заемам никаква позиция!
Но коментара с запазването на нишата в багажника ми напълни душата, не бих се сетил за такъв добър довод :yes: :mhihi:
Акумулатора не е в багажника случайно, има си плюсове от това, мисля че всеки бмвджия го знае това.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от cmdkick » 17 Юни 2017, 20:29

Нишата отпред също върши работа, слагам си бутилки с масло, парцали и понякога кафето да стои топло. :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Tires are evil - destroy them all ...

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook