Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 8.02.2015
Местоположение: ЛяуЛИН
Пол: Мъж
Кара: ше M54 , сега N53
Мечтае да кара: нормално
Детайли за колата: M54 сега N53

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Stoqnchev » 22 Яну 2018, 18:52

Spit-Fire написа:Па съм аз :mhihi: :mhihi: :mhihi: (сиго тура в г*за, за който знае вица)

След много умуване и смятане на пари за това ти и онова ти за коли с номера или нов внос и видимите им кусури, май се спрях да гледам и евентуално взема ей туй ако е в ред https://www.cars.bg/offer/c2374375

За по-любопитните, ето галерия с много повече снимки с хубаво качество (прати ми ги собственика):
https://drive.google.com/open?id=17Znqy ... z0lQ7owfAI

Плюсове:
- много екстри
- 2 комплекта гуми и то нови
- номера и платени глупости
- има някакви данни да е поддържано и обслужвано
- 2 ключа с чип и 1 резервен пластмасов

Минуси:
- садени са М пакет, Рекаро, Нави - колата е била без пакет, с малко нави и обикновен салон с подгрев.
- има възможност да е била стария фейс и ръчно да е направена на новия (едва ли заради удар)

Обяснявам - оказа се, че човека има автоморга и буквално си е събрал всичко, каквото му харесва в-у неговия личен автомобил.

При тези обстоятелства цената дали е добра или би трябвало да е надолу/нагоре.


Ако не ти пречи , че колата е преди фейс-а , фаровете са без пръскалки , червения салон , летните гуми са 2 по 2 ( това не знам дали се приема като МИНУС , аз лично не бих купил гуми 2 по 2 ) може би и зимните , на това място бяха снимали 2 кола ( е46-ци ) с обръщани дирекции , така че поискай ВИН-а да не се разхождаш напразно.
Големия мотор е като спестените пари , имаш ги! ама не винаги ти трябват.

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Bavarcho » 22 Яну 2018, 19:15

Ляв волан е, преди фейса ВИН JH90513
Итересно колата е с ксенон и измиване фабрично, ако е правена фейс само защото му е зор да е фейс, защо не е взел две лайсни с капачки за пръскалки, че всичко да си е както трябва. Тя така или иначе има маркучи и пръскалки. Или е било удар при които са почупени тия работи.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 23.11.2014
Местоположение: гр. София
Кара: be em we
Детайли за колата: 330ci e46

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от mu6a4 » 22 Яну 2018, 19:22

Колегата ме е изпреварил ама все пак за кво писах до сега :mhihi: :lol: :

- Лява дирекция си е по ВИН - ето го JH90513.
- Спрямо датата на производство, мисля че колата наистина е преправена на фейслифтова.
- Лайсните под фаровете видимо имат пръскалки, дали работят е друг въпрос.

Аз лично мисля че за малко над тази сума, може да се намери кола с въпросните екстри вградени фабрично, а не садени.

Offtopic: Иначе гуми 2х2 понякога се купуват по неволя...например някой селяндур да ти среже задните почти нови летни гуми гуми Dunlop Sport Maxx RT. Еми сега като се стопли и аз ще купувам 2 гуми само...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от drago9205 » 22 Яну 2018, 19:29

Или някоя чудна дупка по нашите пътища и гаден балон като последица - тогава си е за кофата гумата. А ако не можеш да си намериш същата гума имаш 2 адекватни варианта (4 нови гуми не го броя):
1 - Взимаш произволна друга
2 - Взимаш 2 нови гуми и са ти 2х2

П.С. на сниките с доброто качество наистина се виждат пръскалките, както каза колегата, та може и да няма удари.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 12.01.2018
Мечтае да кара: Нещо различно от *FULL* УНИКАТ *FULL*

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Джаро10 » 22 Яну 2018, 19:51

Колега не се залъгвай, тая кола е пълен FULL, бягай далече. 7500 лева за катафалка FULL. За тия пари има FULL E90 вече, ако ще търсиш такъв полуфабрикат. :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 8.02.2015
Местоположение: ЛяуЛИН
Пол: Мъж
Кара: ше M54 , сега N53
Мечтае да кара: нормално
Детайли за колата: M54 сега N53

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Stoqnchev » 22 Яну 2018, 21:13

За гумите се съгласих , но все пак купувача да си направи сметката да ли си заслужава, защото той ще брой парите.
Големия мотор е като спестените пари , имаш ги! ама не винаги ти трябват.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 11.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: CLS 320
Мечтае да кара: X6 M6, CLS AMG, 6 Series Gran Coupe

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от TytusPulo » 23 Яну 2018, 10:14

Джаро10 написа:Колега не се залъгвай, тая кола е пълен FULL, бягай далече. 7500 лева за катафалка FULL. За тия пари има FULL E90 вече, ако ще търсиш такъв полуфабрикат. :lol:


С тия е90-та и е60-та за тия пари по-добре ги хвърли парите в кофата

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от vvasilev1 » 23 Яну 2018, 11:01

Джаро10 написа:Колега не се залъгвай, тая кола е пълен FULL, бягай далече. 7500 лева за катафалка FULL. За тия пари има FULL E90 вече, ако ще търсиш такъв полуфабрикат.
Напълно подкрепям, че автомобила изглежда безкрайно уморен и е пълен сбиротак. Не си струва парите нито наливането на пари след покупката.

Аз бих подминал без грам колебание.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от hitar_potar » 23 Яну 2018, 11:14

За такива пари FULL е90 ще е сигурно в пъти по-уморено от въпросното е46. Да не говорим, че за тия пари ще е някое от първите е90, които са печално известни с множество детски проблеми. Айде стига - хората масово съветват да се избягват първите бройки от нов модел, вие точно към тях го засилвате човека.
А ако е качествено направен сбиротак, не виждам проблем - както 1 пич си беше писал из форумите относно 330д-купето си: "като си ми харесва някоя екстра, а я нямам, не виждам проблем да си я добавя, за да си начеша крастата!" (не претендирам, че това са точните му думи, но това е точното значение, което човека беше вложил).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Knoxville_ » 23 Яну 2018, 11:25

В колата не е добавян двигател, за да има какво да ви притеснява. Колко му е да се сменят броните, фарове, волан и т.н. и т.н. Може би единствено шибедах не може да се добави. Въпросът е дали си заслужава да се гледа такава кола за 7+ - според мен твърдо не.

Аз, гледайки обявите, вече съм решил за себе си, че като ми попадне читава кола, която да ми хареса, въобще няма да и гледам екстрите, а ще си добавя всичко. После ще ме разнасяте мен и VIN-а ми из темите, ако някога реша да препродам :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от hitar_potar » 23 Яну 2018, 15:38

Knoxville_ написа:В колата не е добавян двигател, за да има какво да ви притеснява. Колко му е да се сменят броните, фарове, волан и т.н. и т.н. Може би единствено шибедах не може да се добави. Въпросът е дали си заслужава да се гледа такава кола за 7+ - според мен твърдо не.

Аз, гледайки обявите, вече съм решил за себе си, че като ми попадне читава кола, която да ми хареса, въобще няма да и гледам екстрите, а ще си добавя всичко. После ще ме разнасяте мен и VIN-а ми из темите, ако някога реша да препродам :ok:

За всеки влак си има пътници. Например аз 7 +- бона бих предпочел да дам примерно за 1 от последните фейслифтови е46, отколкото за 1 от първите е90. Пък ти ако добавиш квото те кефи, а после при продажба си кажеш на кандидата, че това и това и това си си ги добавил ти, щот тей те кефи, за мен си изряден и точен продавач. А купувача ще си прави сметката него кефят ли го въпросните "това"-та и би ли искал да плати за тях. :)

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 15.01.2018
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: e46 330 ix
Детайли за колата: e46 330 ix, автоматик, седан, 2004 г.

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от tovast » 27 Яну 2018, 18:30

Подкрепям напълно мнението на hitar_potar.....Аз така и направих преди 20 дни....купих си е46...2004 г. за 8 600 лв.....вече е над 10 000 лв....но колата е много добра...поддържана е игледана....има много фабрични екстри....не обичам преправяните работи...поздрави :lol:
:yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 10.06.2010
Пол: Мъж
Кара: E46 330xi

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от groznika » 28 Яну 2018, 12:01

Здравейте колеги,дали някой може да каже нещо за тази,че ми е много далече:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=5ynqmr

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 15.09.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от BobbyD » 28 Яну 2018, 13:30

groznika написа:Здравейте колеги,дали някой може да каже нещо за тази,че ми е много далече:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=5ynqmr

Колата е форумна, но не помня точно на кого беше. Разрови се в последните страници в темата за 4х4 и ще намериш човека.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 254
Регистриран на: 4.05.2008
Местоположение: Варна

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от mnh » 28 Яну 2018, 23:48

https://www.cars.bg/offer/c2449884
https://www.cars.bg/offer/c2185862
Някой да е поглеждал тези две коли?
Изглеждат подържани,но това е само по описание и снимки.

Благодаря :)

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook