Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Lenco » 29 Май 2018, 8:19

Нищо старнно няма по купето, обръщано, но както винаги оставени жокери, можеби тези които ги обръщат си имат някакви подписи, да се различава от кой гараж са.
И двете огледала са от деснячка, и двете стоят в крайните положения, както нетрябва. Таблото е от дизел и с лепенката БМВ е скрит надписа на бензиномера. И седалките са яко решение, но що да дадем някой лев за ляв панел с памет.
Иначе не мисля, че е проблем по ВИН колата да струва 3000лв, а някой идиот да я е докарал до над 10 000, даже знам 2-3 такива.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 16.08.2012
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от SeSSion » 29 Май 2018, 8:45

Здравейте, почти съм сигурен, че е писано за този автомобил, но не мога да го намеря.
Някакви мнение, относно https://m.cars.bg/offer/c2565184
Мисля следващата седмица да отида да я видя, въпросът е струва ли си да се разкарвам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от terorero » 29 Май 2018, 9:48

SeSSion написа:Здравейте, почти съм сигурен, че е писано за този автомобил, но не мога да го намеря.
Някакви мнение, относно https://m.cars.bg/offer/c2565184
Мисля следващата седмица да отида да я видя, въпросът е струва ли си да се разкарвам.


Оригинално ляво 330 бензин с 6 степенна ръчка, бая екстри и паРкет. Тва е толкова рядко срещано тук, че само заради това си струва да се види :D
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Bexim » 29 Май 2018, 10:48

Колеги, тази я видях на живо.
Много харесвам авто къщата, заради готините коли, които внасят, но аз за тази тези пари не бих дал.
Раздувана е отзад, китът си личи, имаше разглобени пластмаси във фаровете.
Отпред е имала интервенция - има кит по капака, който си личи. Не ме разбирайте погрешно, не е проблем, че е удряна, но не е добре в момента.
Алкантарата е под всякаква критика.
За мен е изморена колица, която иска много работа.

За сходна сума имаше сива М-тех 1, която май се продаде и поне на снимки изглеждаше много добре!
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 16.08.2012
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от SeSSion » 29 Май 2018, 18:10

А някой да е гледал тази: https://www.cars.bg/offer/c2449151


Оф: Търся 330i седан/ купе или 540i, за предпочитане ръчка, ако е автомат да е фейслифт.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от bioz » 30 Май 2018, 9:24

SeSSion написа:А някой да е гледал тази: https://www.cars.bg/offer/c2449151


Оф: Търся 330i седан/ купе или 540i, за предпочитане ръчка, ако е автомат да е фейслифт.


Объркал си темата колега.

Моя коментар за колата - верно ли искат 7500 за тоя кош?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от streetz » 30 Май 2018, 11:02

Балона не е само при имотите, явно и при автомобилите на старо го има :mhihi:
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 16.08.2012
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от SeSSion » 30 Май 2018, 11:06

Извинявам се за темата и благодаря за отговора!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Knoxville_ » 31 Май 2018, 8:46

https://www.mobile.bg/11527529893958728

FU03406

kolp написа:06.2012 176хкм, супер подробна история в бмв офиц сервизи, доста голяма рядкост за толкова стара кола. Има поне 30 записа, много добре е гледана.


Преди половин година помолих колегата да провери тази кола. Вече се продава и я оставям тук :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.05.2004
Местоположение: София

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от txl » 02 Юни 2018, 7:56

Здравейте,

Някой има ли коментари, най-вече за състоянието, на https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 7423082850
Обявата е от Март месец, изглежда, че е постояла малко.
Благодаря.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 8.08.2011
Местоположение: Blagoevgrad
Пол: Мъж
Кара: 87 m10
Мечтае да кара: е30 м10 Stroker
Детайли за колата: DSD Blagoevgrad

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от alpina27 » 04 Юни 2018, 17:53

txl написа:Здравейте,

Някой има ли коментари, най-вече за състоянието, на https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 7423082850
Обявата е от Март месец, изглежда, че е постояла малко.
Благодаря.


На мен ми изглежда свежа, много харесвам паркетни комбита с големия мотор. Един въпрос ако може, защо споменавате това че е постяла на обява повечко време? Може просто да няма интерес. Моята седя по обяви 8 месеца, звъняха всякакви несериозници и хора дето ми се пазарят по телефона без да са я видели, в един слънчев ден човек които знае какво търси и има пари дойде гледа кара провери в сервиз и я отнесе :) впрочем за 8те месеца беше единствения които идва да я вижда.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.05.2004
Местоположение: София

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от txl » 05 Юни 2018, 0:32

alpina27 написа:Един въпрос ако може, защо споменавате това че е постяла на обява повечко време?


Ами мислех си, че хубавите коли се продават за дни. Но това разбира се зависи от много неща, може и просто търсенето за такъв модел да не е голямо.

След като питах за колата, мога и да отговоря - ходих да я гледам.

Мисля, че няма удари, всички стъкла са с щампа БМВ, единствено челното е сменяно, но е Pilkington, т.е. хубаво и най-вероятно е сменяно от предишния собственик. Всичките светлини ми изглеждат също оригинални (малко започва да ми става трудно с тия модерни фарове, които са прозрачни стъкла и нямат надписи), халогените за мъгла в предната броня са еднакви ZKW и изглеждат оригинални. По предницата всичко си е на мястото, въздуховоди за спирачките, светлини, пластмаси, радиатор и всичко наоколо си изглежда право и здраво и на мястото си.

Гумените уплътнения около врати и стъкла също изглеждат много добре (много гумени), изненадах се.

Салонът е в много добро състояние. Има леко износване на шофьорската седалка - както се вижда на снимките. Педалите са съвсем леко износени, в началото реших, че са сменени гумичките, но едва ли - имат леко износване. Воланът е по-износен, отколкото личи на снимките, но като цяло мисля е в нормално състояние. Иначе салонът е много добър, няма петна, драскотини или други следи от варварско поведение, корите на вратите и дръжки са супер, направо като за кола от автокъща е рядкост. Предните стелки май ги нямаше, задните бяха там, но ги нямаше щифтчетата в мокета - само дупки на местата им - не знам защо така. В багажника - инструменти, резервна гума, всичко си е там.

Отдолу не съм я разглеждал много. Предните дискове са добре и накладките също. Задните дискове имат канали, накладките са на свършване. Колата има гуми Пирели Спорт-нещо-си (забравих), скоростен код ZR, година 2015 и си изглеждат съвсем свежи. 225/45/17 и 245/40/17. На джантите са им позастъргани ръбчетата (ако сте маниак на тема джанти).

Колата си пали сама (т.е. има акумулатор). Двигателят работи тихо, не чух странични шумове, на място изглежда добре. Лампи за еърбеци и двигател си работят и загасват след като запали. Лампата за ниво на маслото светна - жълта, т.е. има нужда да се долее масло.

Като цяло, всичко до тук е много добре, като се прибави оборудването на колата - още по-добре. Нещата, които лично мен ме спряха:
- има малки ръждички - по задните вежди и под капачката на резервоара. Може би наченки по предните вежди. Отдолу не съм я оглеждал. Не са кой-знае-какво в момента, но знам в какво се превръщат малките ръждички след време и... такава кола аз не искам;
- по капачката на маслото и по капака на клапаните около нея (докъдето може да се бръкне с пръст) - има налепи. Не са брутално много, но знам как изглежда моя двигател, на който му сменям редовно маслото - ами лъщи и налепи няма. В друг случай може и да е ок в това състояние, но за М54 със склонността му да запушва маслени сегменти и отворите на буталата зад тях - лично на мен ми изглежда като рисков фактор.

За финал - останах с леко неприятен привкус след огледа. Смея да кажа, че се държах супер възпитано към продавача (автокъща Swisscar) и внимателно към колата. За цени и пари въобще не съм питал. Казах си съвсем честно, че вероятно няма да е моят автомобил. Попитах, ако харесам друга кола от тях, дали може да се кара в сервиз за оглед. И получих отговор, че щом тази не съм харесал, значи кола от тях няма да харесам и няма смисъл да гледам. Жалко е.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от dr.peshev » 12 Юни 2018, 8:31

viewtopic.php?f=34&t=429195 Новата тема!!!
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook