Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 1.06.2012
Пол: Мъж
Кара: 320ка, тихо и кротко
Мечтае да кара: по читави пътища

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от pac0 » 14 Фев 2018, 10:32

Plamen_Shopov_BMW написа:
drago9205 написа:Колкото и добра цена да ти предлагат за е36-цата защо просто не си я запазиш за евридейка. Струва ми се нелогично цялото упражнение да продаваш кола, която познаваш, след което да доплащаш горница за новата + обслужване/регистрация и режийни разходи и пак не знаеш с какво точно разполагаш (освен ако не ти предлагат 5 бона за е36-цата).

Е36-цата я карам от 12 години.
Познавам я повече от добре и съм сменил почти всичко по нея преди година... под всичко имам предвид цялото окачване, всички течности, спирачките, свещи, кабели и т.н.
Просто е евтин за поддръжка автомобил и понякога превантивно си сменям неща.
А мотора го ревизирах преди няколко години и още 200К км може и да не се обади нищо по него.
Държа си я до ден днешен защото няма точица ръжда. Но ми омръзна до болка.
Не е с голям мотор 2.5+ за да ме накара това да си я оставя. То това и е идията на евридейката де...да е проста и евтина за обслужване и ремонт.
Просто ми се иска нещо друго вече. Не ме притесняват обслужването, регистрацията и всичко останало.
Една идея по-съвременно от е36, но надеждно.
Заглеждах и разни волва S40 от 2005 год, но и Волво не е това което бяха... те са си с мотори на Рено и ги игнорирах като вариант. Е46 фейслифт не искам защото там варианта за хубав двегател е 3.0 дизел.
А разходите при него са други. И остава като алтернатива само М43 - 318 и.
Ако някой може да помогне и отговори на въпросите ми, ще се радвам много.


Това с омръзването е много подвеждащо, колега... Казвам ти го от опит, бях в същия филм, имах си Е46 което си бях стегнал и си познавах, наложи се (или по-точно си навих) да го продавам защото уж ми омръзнало и по-ново нямало да стане, и се нашибах на тва "по-новото", което ми изсмука живота с проблеми... докато ги оправя и го продам, побелях и съжалих 1000 пъти че съм си махнал Е46цата... така че ако колата наистина е хубава както я обясняваш, ревизирана, гледал си я, пазил си я, и аз бих те посъветвал да не я махаш... Така или иначе каквото и да ти обясняваме, ще направиш каквото решиш, но моя съвет е да не се навиваш че ти е омръзнала а да си я запазиш. А колкото до двигатели, всичко е на късмет... всеки различно би казал, аз например бях страшно доволен от М54, сипвах и карах... а от М47Д20 дизела, дето уж бил безсмъртен, ревах. Така че, всичко е късмет.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Bexim » 14 Фев 2018, 11:17

Има една единствена причина за такава смяна. Просто е46 е доста по-сигурна от е36 при удар, не дай си Боже, разбира се.
Иначе си е точно едно към едно и няма смисъл от смяна.

При такава смяна хората правят една грешка. Продават си колата от предна генерация във високия ценови диапазон, защото например са си я гледали и е читава и се втурват в по-новата от ниския ценови диапазон. Резултатът е ясен.
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 20.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Yamaha R1
Мечтае да кара: E38 740IL

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Oblivion » 15 Фев 2018, 8:32

Щом е36-цата няма ръжда и е в добро състояние, защо не и боднеш едно 2.8 с къс диференциал + шпер и ще ти е забавно дълго време :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 27.01.2016
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Minchorna » 15 Фев 2018, 13:52

https://www.cars.bg/offer/c2405468
Колеги, не знам дали е обсъждана в темата, но мисля, че не е. Моля за мнение :) Виждате ли нещо нередно ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Драгослав » 15 Фев 2018, 14:19

На мен ми изглежда доста добре.Няма неправилни луфтове,вътре е с най-хубавият салон по мое мнение,хубав двигател.Това с реалните километри.,.нали възможно е на теория кола на 17-18 години да е на 178хкм.,ама ще е уникален късмет. Средно на година да са минавани по около 9хкм, :nono: . Много искам манипулирането на километри да се криминализира в България и Италия. Не е нормално около автокъщите да има хора с лаптопи,които работят като връщачи на километри.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 23.11.2014
Местоположение: гр. София
Кара: be em we
Детайли за колата: 330ci e46

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от mu6a4 » 15 Фев 2018, 14:41

Minchorna написа:https://www.cars.bg/offer/c2405468
Колеги, не знам дали е обсъждана в темата, но мисля, че не е. Моля за мнение :) Виждате ли нещо нередно ?


На мен на снимки много ми харесва тази. Бих отишъл да я видя.
Не е и като да няма екстри, освен това е 328-ца.
Ако всичко основно и е наред, една диагностика да се направи...и се спазари така че да се върже към 6 с регистрацията ще е перфектна направо.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 27.01.2016
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Minchorna » 15 Фев 2018, 15:16

На какво да обърна внимание при огледа, слаби места? Досега се интересувах от е39 и 360, но май ще мина на е46, мисля, че ще е по-добрия вариант за градска кола.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 30.01.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328ci и Alfa Romeo 155

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от iradev » 16 Фев 2018, 0:10

Minchorna написа:На какво да обърна внимание при огледа, слаби места? Досега се интересувах от е39 и 360, но май ще мина на е46, мисля, че ще е по-добрия вариант за градска кола.


Проверка по ВИН за несъответсвия. Трябва да се види дали не е скъсан задния мост, при 328i е голям риска. Ако вкараш първа скорост и се чува звук от лек удар в метал е за смяна заден тампон на диф. Гледаш дали всички електронни компоненти работят, най-добре диагностика. Термостата дали е ок. Важно дали се регулират оборотите на вентилатора за парното, често е за смяна таралежа. Оглеждаш е на живо за забележки, има писано как да видиш дали е прясно пребоядисвана. Понеже е от Италия няма да има ръжда, трябва да е с пълен комплект ключове. А за двигателя са стандартните неща за M52, има много писано по темата в интернет за CCV, ванос, диса клапа и т.н.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Bogat-Beden » 17 Фев 2018, 12:31

320ia мнения, моля?
За оправяне на забележките дали стигат 1000 лв?
Реалната й цена каква е на колата?
Носи на газ предполагам? :roll:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 345
Регистриран на: 16.11.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 525dA '09
Мечтае да кара: ново БМВ

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от batvlady79 » 17 Фев 2018, 12:48

320 iA - ако е версията със 150 коня, няма да си доволен от вървенето. Автомата го спъва този мотор, карал съм такъв - като влака за Каспичан е :mhihi: Ако е 170 к.с. е една идея по-добре, автомата е за големи мотори - голям мотор+здрав автомат, това е рецептата.

Няма проблем с газифицирането. Ако е с много екстри - само тогава е оправдано да я вземеш.

Едит - сега погледнах, версията със 170 к.с...ама като гледам какъв палачор я е карал, по-добре потърси друга. Състоянието на колата отвътре, личи отвън. Тоя екземпляр го е ръфал коня...защо го няма задното триъгълно стъкло ? Виж шофьорската седалка - поне на 350 хил. км е. Ауспуса е омаслен, не е добре - М54 не харчат масло до определени километри, освен 3.0, но и там имам познат на който не му харчи все още. Евтиното излиза скъпо...
Когато прочетох за вредата от алкохола, се отказах от четенето..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 23.11.2014
Местоположение: гр. София
Кара: be em we
Детайли за колата: 330ci e46

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от mu6a4 » 17 Фев 2018, 15:26

Bogat-Beden написа:320ia мнения, моля?
За оправяне на забележките дали стигат 1000 лв?
Реалната й цена каква е на колата?
Носи на газ предполагам? :roll:


Прекалено много забележни има, за да се оправдае покупката.
- Цялата дясна страна е ожулена, между задната врата и задната вежда са тръгнали ръжди.
- Седалката вътре и е най-малкия проблем, по-големия е, че очевидно е на много километри както е казал колегата(или колежка?).
- Волана също е леж...
- Липсва бутон за шоф. стъкло.
- Отзад е с ръчки...
- Малкото прозорче го няма.
- Вътре кал ли са наливали, какво са правили?
- Единствената "екстра" която има е М-пакета.
- Тоя мотор ЩЕ лапа масло, нищо че не е 30-ка...а заради автомата и това че е 170кс(колко са оцелели) ще върви плачевно!
- Като гледам и ток са и давали май...
- Даже не е регистрирана...

Айде да не се изхвърлям, ама малко ми наглее с тая цена предвид въпросното състояние.

Ако ми я дават за 3000лв бих я взел да си я правя.

PS: по-добре дай 6000лв за нещо от човек, което поне може да има някаква сервизна история.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Bogat-Beden » 17 Фев 2018, 16:26

Благодаря ви, колеги.
В интерес на истината, като пробег за 16 годишна кола, мисля че не може да имаме много претенции..
А за вървежа, дълго време карах 75 коня кола, после малко 173 к.с. Аутбек с 4ри степенен автомат- и двете са несъвместими с думата "динамика" :lol: , та предполагам няма да ми е такава драма.. Отделно че карам като бабичка на 98 процента от времето :D И все пак, и от любопитство-колко би струвало привеждането й в добър външен вид- 1000, 1500? :roll:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 23.11.2014
Местоположение: гр. София
Кара: be em we
Детайли за колата: 330ci e46

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от mu6a4 » 17 Фев 2018, 17:23

Пробега е последното нещо, което аз лично гледам при избора на кола, но в случая тази ми изглежда много изтормозена :shock:
Виждал съм по-стари БМВ-та на 400000+км, които изглеждат малко по-добре от тази.

Външния вид:

Ако си непретенциозен, имаш най-малкото боя+кит на 4 детайла, което в най-добрия случай е 4*150лв.
Със стъклото не знам как стоят нещата. Седалката, ако ще я оправяш е 150лв претапицирането на 2та борда.
Претапициране на волан - 150лв.
Пране на мокета + салона - сигурно не повече от 50лв.
Разни дреболийки от сорта на капаче на пръскалката, копче за шоф. стъкло и др. са в рамките на 20-30лв.

Мен по-скоро ме притеснява техническото състояние.

:OT: Преди повече от 2г, когато Е46-ците бяха осезаемо по-скъпи...В Софавто се продаде фейслифт 330i 2002г със SMG скорости, пълен М-пакет и т.н., с повече екстри от тази и в пъти по-добро състояние въпреки някои забележки...за 6000лв или нещо такова...след като седя някакви месеци на цена 10000 и никой не я взе :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от drago9205 » 17 Фев 2018, 18:51

Тая кола има на гърба едни 1000-1500 (регистрация, застраховка, начално обслужване на мотора, едни гуми) докато стигнеш до момента да привеждаш във вид това, което се вижда като забележки по снимките. Друг е въпроса при такива външни забележки какво може да излезе по механиката или електрониката.
Колегата горе те е ориентирал вече за козметичната част, според мен при тази цена наистина сметката не излиза добре, такава кола на джамбазите сигурно им излиза 500-600 евро.
Последна промяна drago9205 на 17 Фев 2018, 18:59, променена общо 1 път


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Bogat-Beden » 17 Фев 2018, 18:58

mu6a4 написа:Външния вид:

Ако си непретенциозен, имаш най-малкото боя+кит на 4 детайла, което в най-добрия случай е 4*150лв.
Със стъклото не знам как стоят нещата. Седалката, ако ще я оправяш е 150лв претапицирането на 2та борда.
Претапициране на волан - 150лв.
Пране на мокета + салона - сигурно не повече от 50лв.
Разни дреболийки от сорта на капаче на пръскалката, копче за шоф. стъкло и др. са в рамките на 20-30лв.

Това ме интересуваше, благодаря.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook