Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 6.02.2008
Местоположение: София, ул.Струга 22
Кара: Е61
Мечтае да кара: X5M

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от rzamen » 07 Май 2018, 13:01

Здравейте колеги,
Решил съм да покарам е46 та се чуда ... 330xi или 325xi ? Моля някой запознат да ме посъветва кое ще е по добрия избор? Има ли някаква огромна разлика по обслужване, разход, динамика? И задължително искам да е комби! Това променя ли нещо откъм обслужване?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Драгослав » 08 Май 2018, 8:15

Колега аз карам пета година 325xi с ръчни скорости. Като цяло съм много доволен и си се кефа на колата. Поведението й на пътя е доста добро , особено зимата. Задвижването е така измислено ,че пак се запазва усещането за задно,защото 62% от мощноста отива към задните колела. На мен лично ми харесва ,че х-вете са малко по-високи от не х-вете. Като разход на гориво в София ми дава 14-16 според зависи извънградслко 9-12 пак според зависи. Слабо място им са предните полуоски. Също някои части по окачването са по-скъпи защото няма неоригинални,примерно тампони на двигател,тампон на раздатка,на носачите, амортисьори. 330 ката върви повече,но не очаквай фрапантна разлика и ако вземеш 330 ще можеш да я караш само на 17 ки,което за нашите пътища според мен не е ок. 330хи има по-хубави спирачки и е малко по-бърза. Въпрос на личен избор :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от pampo » 08 Май 2018, 10:14

Аз имах 325хи автомат и 330ките хи автомат, които пробвах преди покупката вървяха осезаемо повече. Но бяха и осезаемо по-скъпи...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Драгослав » 08 Май 2018, 10:28

Аз не усетих чак осезаема разлика във вървежа. Карах едно 330хи комби ръчни скорости.Повече върви в сравнение с моето (седан 325хи),но чак голяма разлика не усетих. Комбито е и малко по-тежко от седана.

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1244
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от cww » 08 Май 2018, 12:56

Можеш да видиш последното ми мнение в темата за части относно хубавите спирачки :mhihi:
Моята 330-ка гори 15-16 чисто градско в София, зимата и в задръствания до 19. Извън града със 140-160 км/ч - 13.
Като всяко БМВ си иска необходимото, иначе наистина основен плюс за мен на 4х4 задвижването е, че колата е по-висока. За М54 има много писано, почети за проблемите на двигателя, ако ти е необходимо инфо.
И зиме и лете карам на 18-ки, проблеми не съм имал.
Колата върви приятно, въпреки поостарелия автомат, сменя гладко. Забележки нямам.


Sent from my iPhone using Tapatalk
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от u`F`o » 08 Май 2018, 14:16

Аз лично избягвам Х-са. Поне за сега. По-сигурна на пътя - вероятно, да. По-висока, ок но се губи част от чара на управлението и визията.

По-бавна, със сигурност.
Повече гори, да.

Бензинките са Ок, ако не караш много. С този разход от 15-17 в града и извънградско 13. Доста е. Няма проблем, ако не караш. За сравнение 20-ска дизел извън града пада до 4.2 (с чип, иначе не). Със 130 си харчи 5.
В София скача до 10 в най-лошите условия.

С чипа ускорението е към 7.0-7.5, което я класира при 330-ките Х-драйв. Факт, след 100км/ч са по-бързи, но не са кой знае колко.

Естествено, няма как да не спомена, че комплект маховик и дюзи са редовен проблем на дизелите, което е към 2-2.5к ремонт. Но след това 200 000 км си караш.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 6.04.2009
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: BMW 320i Е36 touring

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от basic » 13 Май 2018, 18:09

Колеги дайте мнение за тази каляска https://www.cars.bg/offer/c2600954 ,че се разбрах с продавача тези дни да се видим на живо интересно че е xi а няма бутон за асистент при спускане продавача каза че когато я е купил е минала диагностика и му казали че бил автоматичен :dunno: чакам и vin.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 8.02.2015
Местоположение: ЛяуЛИН
Пол: Мъж
Кара: ше M54 , сега N53
Мечтае да кара: нормално
Детайли за колата: M54 сега N53

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Stoqnchev » 14 Май 2018, 10:12

basic написа:Колеги дайте мнение за тази каляска https://www.cars.bg/offer/c2600954 ,че се разбрах с продавача тези дни да се видим на живо интересно че е xi а няма бутон за асистент при спускане продавача каза че когато я е купил е минала диагностика и му казали че бил автоматичен :dunno: чакам и vin.


Снимките са с лошо качество , но се виждат много сериозни забележки по салона.За автоматичния асистент го чувам за сефте.
Големия мотор е като спестените пари , имаш ги! ама не винаги ти трябват.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Драгослав » 14 Май 2018, 11:22

Всички фейсови Х модели на Е46 имат асистента за спускане.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 6.04.2009
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: BMW 320i Е36 touring

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от basic » 14 Май 2018, 12:06

Драгослав написа:Всички фейсови Х модели на Е46 имат асистента за спускане.

И аз така знам.Възможно ли е да е правен фейс. Ето вин WBAAW31010JR93910

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 15.09.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от BobbyD » 14 Май 2018, 12:38

Stoqnchev написа:
basic написа:Колеги дайте мнение за тази каляска https://www.cars.bg/offer/c2600954 ,че се разбрах с продавача тези дни да се видим на живо интересно че е xi а няма бутон за асистент при спускане продавача каза че когато я е купил е минала диагностика и му казали че бил автоматичен :dunno: чакам и vin.


Снимките са с лошо качество , но се виждат много сериозни забележки по салона.За автоматичния асистент го чувам за сефте.

Чак пък много сериозни... Едно пране на салона плюс препарат за мазане, може би и едни нови стелки и няма да са сериозни забележките :)

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1244
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от cww » 14 Май 2018, 14:12

Production date 19.07.2001. Фейса започва 09.2001 доколкото ми е известно.
Интериорните лайсни заводски са били алуминий, другите неща на прима виста съвпадат.
Странното е, че в графата с техническото описание на колата пише 325 i, а отдолу е добавена опцията S203A - 4 wheel drive (на моята например още горе си пише xi).
Изображение
Може и да си е ок, просто ми направи впечатление.
Защо наистина няма копче за спускане по наклон, за мен е загадка. Евентуално лайсната с бутоните по някаква причина да е сменяна, но кой знае.



Sent from my iPhone using Tapatalk
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 11.08.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: M3

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от kpa » 14 Май 2018, 17:27

Дайте някакви интересни предложения за 320 комби автомат до към 5000 лв.
Знам, че не може да се очаква много за тези пари, но може някой да има някакое скрито бижу...

Sent from my Nokia 3210 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 8.02.2015
Местоположение: ЛяуЛИН
Пол: Мъж
Кара: ше M54 , сега N53
Мечтае да кара: нормално
Детайли за колата: M54 сега N53

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Stoqnchev » 14 Май 2018, 17:38

BobbyD написа:
Stoqnchev написа:
basic написа:Колеги дайте мнение за тази каляска https://www.cars.bg/offer/c2600954 ,че се разбрах с продавача тези дни да се видим на живо интересно че е xi а няма бутон за асистент при спускане продавача каза че когато я е купил е минала диагностика и му казали че бил автоматичен :dunno: чакам и vin.


Снимките са с лошо качество , но се виждат много сериозни забележки по салона.За автоматичния асистент го чувам за сефте.

Чак пък много сериозни... Едно пране на салона плюс препарат за мазане, може би и едни нови стелки и няма да са сериозни забележките :)


На две места кожата е скъсана... на още четири места е пред скъсване.Това ако не са сериозни забележки не знам.
Големия мотор е като спестените пари , имаш ги! ама не винаги ти трябват.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 10.05.2018
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от DeepCool » 15 Май 2018, 8:54

Здравейте,харесал съм тази 46ца - https://m.mobile.bg/details/11515003678286286
Виждате ли някакви нередности от снимките и ако отида на оглед за какво да гледам ?

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook