Махане на катализатори е46 320d

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 7.01.2013

Махане на катализатори е46 320d

Мнение от krasko1 » 25 Сеп 2014, 15:46

Здравейте колеги на скоро си ремапнах софтуера на колата и сега съм около 163 коня и искам да си мхна катализаторите да се поотпуши четах доста и искам савет кой е най-добрият вариянт! И искам сащо да попитам на първо време ако махна само този които е от долу а не този след турбото ще имам ли лек ефект при един свален катализатор и на негово място какво да се сложи:Права траба или второ гарне четах какво ли не дайте съвети! И трето ще ми направили след това проблем ламда сонда,или някакви др странични ефекти?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 172
Регистриран на: 3.01.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: както я може.
Мечтае да кара: На пържоли и пържени картофки нон-стоп.

Re: Махане на катализатори е46 320d

Мнение от dxd » 26 Сеп 2014, 7:04

Първо нямаш ламбда сонда,ти си дизел,второ ако махаш,махай ги и двата,няма смисъл да стои само единия,като ги махат ги накарай да ти махнат питите само и да си остават оригиналната генерация,без други прави тръби и гърнета.Цената на питите ако са си на мястото е около 200лв за двете и труда от тях,поне в П-в е така.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320d,Peugeot 407SW
Мечтае да кара: BMW E61

Re: Махане на катализатори е46 320d

Мнение от NicKo_8 » 26 Сеп 2014, 11:30

320d,нямат ламбда сонда.Виждал съм такива с махнати катализатори и турботата им свиреха като хиликоптери. :mhihi:
The Power of Dreams!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 19.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530d '09

Re: Махане на катализатори е46 320d

Мнение от Malik » 26 Сеп 2014, 12:23

Моя съвет е преди да предприемаш каквото и да било да се убедиш напълно, че има проблем в катализаторите. Много "майстори" започват от това, а в последствие се оказва съвсем друго.
Иначе това, че турбото се чува по-силно без тях за мен е плюс.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Махане на катализатори е46 320d

Мнение от nikola59 » 27 Сеп 2014, 2:00

krasko1 написа:Здравейте колеги на скоро си ремапнах софтуера на колата и сега съм около 163 коня и искам да си мхна катализаторите да се поотпуши четах доста и искам савет кой е най-добрият вариянт! И искам сащо да попитам на първо време ако махна само този които е от долу а не този след турбото ще имам ли лек ефект при един свален катализатор и на негово място какво да се сложи:Права траба или второ гарне четах какво ли не дайте съвети! И трето ще ми направили след това проблем ламда сонда,или някакви др странични ефекти?

За феслифта да напиша може да ти е полезно - с ремап от февруари. Премахва се катализатора на първото гърне ( работата беше за около час - свалят се тръбите и с флексче извадиха катализатора, а после гърнето се завари отново. Други слагат направо тръба... Боядисах го с цинкова боя и до сега не е мръднало). При ремап задължително се маха за да се облекчи работата на турбината ( много е близко до нея). Така ме посъветваха и така направих. Ако катализатора не е запушен разлика няма да усетиш. И при свалянето когато се реже да се внимава самата пита да не се нарани - изкупуват се на добра цена. Вторият задният е по твое желание - аз моят не го махнах.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 7.01.2013

Re: Махане на катализатори е46 320d

Мнение от krasko1 » 27 Сеп 2014, 11:28

Махнах го само 1 катализатор седеше след турбото другия е бил махнат от давна явно.Колата в момента леко казано варви тя лети,но ми казаха че оказвало такова влияние само ако е ремап като моята иначе не се чуствала кой знае ква разлика при мен разликата е много голяма! :bchug: Нямам пушилки от зад нито ми се промени звука на колата нито се чува турбото по силно сичко си е нормално само колата варви по добре!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 345
Регистриран на: 3.05.2009
Местоположение: Сл.Бряг,Schwarzwald
Пол: Мъж
Кара: 530xd F11 individual

Re: Махане на катализатори е46 320d

Мнение от tekabg » 27 Сеп 2014, 12:47

Къде прави ремапа колега?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 7.01.2013

Re: Махане на катализатори е46 320d

Мнение от krasko1 » 28 Сеп 2014, 18:29

Ремапа колега е правен в Русе в VRPerfomance момчетата са едни от най-добрите в българия разбират си от работата,много добро отношение кквото и да те интересува ще ти се отговори :bchug: Колата в момента е супер днес се дарпах с ремапнато 530д варвим на равно до 400 метар после у байра ме дарпа 1 кола но нормално повече коне е вече от мен :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 20.01.2012
Местоположение: Банско
Пол: Мъж
Кара: ше Е36, Е46, E61, а сега Passat B8
Мечтае да кара: BMW

Re: Махане на катализатори е46 320d

Мнение от русиабн » 01 Окт 2014, 13:13

krasko1 написа:Махнах го само 1 катализатор седеше след турбото другия е бил махнат от давна явно.Колата в момента леко казано варви тя лети,но ми казаха че оказвало такова влияние само ако е ремап като моята иначе не се чуствала кой знае ква разлика при мен разликата е много голяма! :bchug: Нямам пушилки от зад нито ми се промени звука на колата нито се чува турбото по силно сичко си е нормално само колата варви по добре!

Тук мога да добавя нещо от собствен опит. След като махнах катализаторите / и двата/, колата стана много по пъргава и отзивчива на при натискане на педала, а ремап не съм правил- представям си какво ще стане след такъв :kuku: :kuku: :driving:
ЖЕНА БЕЗ ЦИЦИ Е КАТО СЕЛО БЕЗ НАЧАЛНО УЧИЛИЩЕ-НЯМА ОТ КЪДЕ ДА ЗАПОЧНЕШ !
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 502
Регистриран на: 1.05.2011
Местоположение: РУСЕ
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 520dA

Re: Махане на катализатори е46 320d

Мнение от BMW_1914 » 03 Окт 2014, 21:21

Някакви проблеми след махане на катализаторите може ли да се очакват?
Аз разлика във вървежа не усещам :roll: само турбото леко свирка и колата ми се струва една идея по шумна :)
Колата е 320 д 136 кс.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 25.10.2013
Пол: Мъж

Re: Махане на катализатори е46 320d

Мнение от milas_7777 » 06 Окт 2014, 12:30

BMW_1914 написа:Някакви проблеми след махане на катализаторите може ли да се очакват?
Аз разлика във вървежа не усещам :roll: само турбото леко свирка и колата ми се струва една идея по шумна :)
Колата е 320 д 136 кс.


други проблеми няма да имаш. и аз имам 136к.с. с махнат катализатор само дето малко свири от турбото.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 20.01.2018
Пол: Мъж

Re: Махане на катализатори е46 320d

Мнение от MONI86 » 03 Май 2018, 12:03

Да се похваля махнах средния катализатор.Първия е избушен отдавна а сега като махнах средния беше запушен яко имаше едно леко замисляне след 3000 оборота за част от секундата сега го няма .
Очаквах да свири повечко турбото а то съвсем малко и то като е студена.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook