Задно прозорче не се отваря Touring

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 28.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 325DА touring

Задно прозорче не се отваря Touring

Мнение от kkrumov » 04 Сеп 2014, 12:58

Здравейте, колеги,
имам е46 комби фейслифт и от няколко седмици установих, че е спряло да се отваря прозорчето на петата врата. Не работи нито от бутона на ключа, нито от бутончето под чистачката. Когато съм в колата и натисна бутона на ключа се чува едно леко цъкване отпред в таблото, но няма резултат . Изчетох доста теми, но така и не успях да срещна моя проблем. Дори не знам, как да разглобя корите на врата, за да проверя, дали няма прекъснат кабел. Моля за съвет, какво мога да направя, за да отстраня този глупав проблем.
Благодаря :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 20.01.2012
Местоположение: Банско
Пол: Мъж
Кара: ше Е36, Е46, E61, а сега Passat B8
Мечтае да кара: BMW

Re: Задно прозорче не се отваря Touring

Мнение от русиабн » 04 Сеп 2014, 13:31

Виж тази тема може да ти помогне viewtopic.php?f=34&t=349048. Най вероятно и при теб проблем е същия :yes:
ЖЕНА БЕЗ ЦИЦИ Е КАТО СЕЛО БЕЗ НАЧАЛНО УЧИЛИЩЕ-НЯМА ОТ КЪДЕ ДА ЗАПОЧНЕШ !
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 28.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 325DА touring

Re: Задно прозорче не се отваря Touring

Мнение от kkrumov » 04 Сеп 2014, 13:55

Благодаря, колега. Току що разкачих гофрирания шлаух и разгледах кабелите вътре, но не видях да има прекъснат или някой с нарушена изолация. Явно при мен е нещо друго :(

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 6.09.2011
Местоположение: Божурище
Пол: Мъж
Кара: Е46 330i

Re: Задно прозорче не се отваря Touring

Мнение от Nasko_ » 04 Сеп 2014, 15:53

И аз имам някакъв проблем с отварянето на стъклото от бутона под чистачката, не мога да отворя стъклото от него. При мен обаче от ключа се отваря :dunno:
Не спори с глупак, защото ще те принизи до нивото си и ще те победи с опит!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 28.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 325DА touring

Re: Задно прозорче не се отваря Touring

Мнение от kkrumov » 04 Сеп 2014, 16:00

Nasko_ написа:И аз имам някакъв проблем с отварянето на стъклото от бутона под чистачката, не мога да отворя стъклото от него. При мен обаче от ключа се отваря :dunno:


Значи си късметлия, колега :)

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 27.08.2012
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 320d 136к.с.

Re: Задно прозорче не се отваря Touring

Мнение от taniotd » 04 Сеп 2014, 22:06

Nasko_ написа:И аз имам някакъв проблем с отварянето на стъклото от бутона под чистачката, не мога да отворя стъклото от него. При мен обаче от ключа се отваря :dunno:

Аз го имах същия дерт..беше се повредило самото бутонче.Разпоих старото,взех от някакво фенерче на децата едно подобно,запоих го,уплътних навсякъде със силикон да не влиза вода и вече 2год.нямам грижи :arrow: Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Кара: Е24 М6, Е31 850i

Re: Задно прозорче не се отваря Touring

Мнение от maikooo » 05 Сеп 2014, 8:03

Nasko_ написа:И аз имам някакъв проблем с отварянето на стъклото от бутона под чистачката, не мога да отворя стъклото от него. При мен обаче от ключа се отваря :dunno:

При теб проблема е или в самия бутон, което е малко вероятно, или се е прекъснала жичката от стъклото до бутона ти. Тук -> http://forums.bimmerforums.com/forum/sh ... d37968e734 може да видиш как се разглобява цялата чистачка и на стъпка 7 се вижда за кои жички точно говоря. При мен беше от именно от това :yes:
kkrumov написа:Благодаря, колега. Току що разкачих гофрирания шлаух и разгледах кабелите вътре, но не видях да има прекъснат или някой с нарушена изолация. Явно при мен е нещо друго :(

След като не е кабел остава "бравичката" за отключване да се бъзика. Представлява една малка черна кутия, която е захваната за моторчето на чистачката. Махни кората на вратата и ще го видиш -> https://www.google.bg/search?q=51247201 ... 9&imgdii=_
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 28.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 325DА touring

Re: Задно прозорче не се отваря Touring

Мнение от kkrumov » 05 Сеп 2014, 8:39

maikooo написа:
Nasko_ написа:И аз имам някакъв проблем с отварянето на стъклото от бутона под чистачката, не мога да отворя стъклото от него. При мен обаче от ключа се отваря :dunno:

При теб проблема е или в самия бутон, което е малко вероятно, или се е прекъснала жичката от стъклото до бутона ти. Тук -> http://forums.bimmerforums.com/forum/sh ... d37968e734 може да видиш как се разглобява цялата чистачка и на стъпка 7 се вижда за кои жички точно говоря. При мен беше от именно от това :yes:
kkrumov написа:Благодаря, колега. Току що разкачих гофрирания шлаух и разгледах кабелите вътре, но не видях да има прекъснат или някой с нарушена изолация. Явно при мен е нещо друго :(

След като не е кабел остава "бравичката" за отключване да се бъзика. Представлява една малка черна кутия, която е захваната за моторчето на чистачката. Махни кората на вратата и ще го видиш -> https://www.google.bg/search?q=51247201 ... 9&imgdii=_


Благодаря, колега. Аз вчера се опитах да махна кората, но нещо не се получи. Ако напъна още малко и ще се счупи. Моля да ми кажеш, как мога да я разглобя.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Кара: Е24 М6, Е31 850i

Re: Задно прозорче не се отваря Touring

Мнение от maikooo » 05 Сеп 2014, 9:11

kkrumov написа:Благодаря, колега. Аз вчера се опитах да махна кората, но нещо не се получи. Ако напъна още малко и ще се счупи. Моля да ми кажеш, как мога да я разглобя.

Първо махаш плюшената част в средата, на щипки е, в долната част на вратата има 3 отвора, точно под плюшената част, с отвертка подпъхваш и я откачаш. Цялата останала пластмасова част е на винтове, само около бравата има 2 пластмасови нита. Нищо никъде не напъваш, всичко слиза много лесно :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 28.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 325DА touring

Re: Задно прозорче не се отваря Touring

Мнение от kkrumov » 06 Сеп 2014, 19:38

Благодаря, колега. Ще опитам идната седмица :)

Sent from my HTC One using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 16.06.2012
Кара: Audi 1.9 tdi;BMW e46 320da 12.2002

Re: Задно прозорче не се отваря Touring

Мнение от danzel-jtd » 11 Окт 2016, 9:11

А кой е бушона за това отваряне на прозореца,защото ми писна само да се отваря,без да го натисна.
И при мен се отваря само от ключа.
Не е важно да блъскаш във фитнеса, важно е как и с какво!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: Задно прозорче не се отваря Touring

Мнение от hitar_potar » 13 Окт 2016, 9:41

И аз бях така - отваряше се постоянно от самосебе си в лошо, влажно време, от бутона на стъкрото не се отваряше, само от бутона на ключа. Всички кабелчета бяха наред, чудихме се дали не е лентовия кабел на самото стъкло. Понеже нямах желание да ровим и гадаем, а и това ставаше миналата зима и беше бахърляк, просто прекъснахме едно от кабелчетата, отговарящо за отварянето на стъклото мисля от бутона. Оттогава насам си го отварям само с ключа и нямам проблеми, нито ми е неудобно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 16.06.2012
Кара: Audi 1.9 tdi;BMW e46 320da 12.2002

Re: Задно прозорче не се отваря Touring

Мнение от danzel-jtd » 13 Окт 2016, 16:58

Ми аз извадих буксата на бутона,и пак се отваря сам,затова търся кой бушон отваря стъклото.
Не е важно да блъскаш във фитнеса, важно е как и с какво!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Задно прозорче не се отваря Touring

Мнение от swetlioo » 20 Сеп 2019, 13:07

Колеги, вчера след последните дъждове и при мен излезе този проблем. Когато колата е отключена, задния прозорец се отваря сам, и като го повдигна леко, ключалката започва да щрака през 1-2 секунди. Като затворя стъклото, след 10 секунди се отваря само и после всичко се повтаря. Но когато колата е заключена и стъклото си седи заключено, не се отваря само.
Къде да търся проблема?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Задно прозорче не се отваря Touring

Мнение от swetlioo » 21 Сеп 2019, 16:47

Да си отговоря и сам на питането ми.
При мен помогна следният метод, показан в това видео. Дано помогне и на някой друг:

https://www.youtube.com/watch?v=CbDHlGaXkio

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook