Досадно пукане и скърцане в предницата ???

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 9.07.2011
Местоположение: около Монтана
Пол: Мъж
Кара: каквото намери
Мечтае да кара: служебно BMW

Досадно пукане и скърцане в предницата ???

Мнение от kinazoberk » 19 Авг 2014, 16:50

Здравейте колеги,

От известно време ( по -точно от как се постопли времето ) започна някакво досадно пукане и скърцане в предницата, струва ми се от дясната страна, но може и да се бъркам защото предава по желязото и не мога да разбера точно.
Майсторчето дето ходих ми каза , че е отдясно, но не не се спря на точна диагностика ??
При въртене на място надясно се увеличава пукането и скърцането и при неравности на пътя, като се клати колата повечето градско при лека скорост.
Едни казват шарнири, тампона на амортесьора, други пружината в леглото се е разместила и всякакви версии. :kuku:

Ако някой е имал подобен проблем бих желал да помогне

Благодаря Ви предварително :help:
България е страна на мечтите...всички мечтаят да избягат от нея.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 9.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 316 i 1999

Re: Досадно пукане и скърцане в предницата ???

Мнение от NikVanov » 19 Авг 2014, 16:59

Колега, проблемите с предница освен досадни може да са и опасни, затова си намери МАЙСТОР, канал и щанга и почвайте- шарнири, кормило, биалетки и т.н.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 19.08.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318 i touring,520d touring
Детайли за колата: 318i 1999год. ,520d 2010год.

Re: Досадно пукане и скърцане в предницата ???

Мнение от cezarre » 19 Авг 2014, 17:10

Здравей колега.Имах същия проблем и го отстраних като смених всичко по предницата>Амортисьори,рециклирани носачи,биалетки и тампони на носачите.Не е необходимо да правиш същото,защото е доста средства.При мен от старите ми амортисьори се бяха повредили основно биалетките и единия носач,леко вътрешния шарнир.Също и дясния тампон на носача,но той по-скоро от БГ пътищата.Препоръчвам първо да провериш биалетките.Да попитам колата устойчива ли е в завой или "потъва"?
Ползвам рециклирани носачи от Казанлък,биалетки и тампони от ибей на "MEYLE" HD серията,а амортисьорите са Monroe.Пиши на лични за повече подробности ако ти е необходимо.Имам бензинка 318 и дизел 320 и нямам тайни по ходовата част. :driving:Ако си от София може да хвърлим едно око. :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 9.07.2011
Местоположение: около Монтана
Пол: Мъж
Кара: каквото намери
Мечтае да кара: служебно BMW

Re: Досадно пукане и скърцане в предницата ???

Мнение от kinazoberk » 19 Авг 2014, 17:42

cezarre написа:Здравей колега.Имах същия проблем и го отстраних като смених всичко по предницата>Амортисьори,рециклирани носачи,биалетки и тампони на носачите.Не е необходимо да правиш същото,защото е доста средства.При мен от старите ми амортисьори се бяха повредили основно биалетките и единия носач,леко вътрешния шарнир.Също и дясния тампон на носача,но той по-скоро от БГ пътищата.Препоръчвам първо да провериш биалетките.Да попитам колата устойчива ли е в завой или "потъва"?
Ползвам рециклирани носачи от Казанлък,биалетки и тампони от ибей на "MEYLE" HD серията,а амортисьорите са Monroe.Пиши на лични за повече подробности ако ти е необходимо.Имам бензинка 318 и дизел 320 и нямам тайни по ходовата част. :driving:Ако си от София може да хвърлим едно око. :bchug:


"Майстора" провери предницата , както е писал горния колега с щангата. Няма никъде видим проблем по ходовата част . Имам леко разбит тампон на носача но е левият, и леко мърда колелото. Но шумът идва от дясно. И не мисля, че от този тампон ще пука така.
Моята е бензинка на газ 318 i 2000г. Като я клатя все е дно за проверка на амортесьор не скърца , само като тръгнеш да въртиш волана надясно и постепенно се увеличава пукането.
Колега не съм от София но пътувам от време на време до столицата и ако кажеш някакви координати може да се чуем и да я погледнем.
България е страна на мечтите...всички мечтаят да избягат от нея.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 471
Регистриран на: 13.09.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е61 530 Д/ Е34 525 тдс
Мечтае да кара: M6 разбира се

Re: Досадно пукане и скърцане в предницата ???

Мнение от Gancho » 19 Авг 2014, 17:54

Колега и при мен го има това скърцане при завиване и при неравности с лека скорост.Сменил съм биалетките,не е от тях.Това скърцане се появява само в много горещо и сухо време.При мокро и влажно няма проблем.При мен за смяна са ми шарнирите на носачите и тампоните,но изчаквам да пооправят града ни(Габрово-воден цикъл от 2 год. :bang: ),и все си мисля че е от шарнирите защото звука ми прилича на разсъхнал се шарнир(ако тва ти говори нещо),защото при мен го прави само и единствено когато е жега.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 9.07.2011
Местоположение: около Монтана
Пол: Мъж
Кара: каквото намери
Мечтае да кара: служебно BMW

Re: Досадно пукане и скърцане в предницата ???

Мнение от kinazoberk » 19 Авг 2014, 18:08

Gancho написа:Колега и при мен го има това скърцане при завиване и при неравности с лека скорост.Сменил съм биалетките,не е от тях.Това скърцане се появява само в много горещо и сухо време.При мокро и влажно няма проблем.При мен за смяна са ми шарнирите на носачите и тампоните,но изчаквам да пооправят града ни(Габрово-воден цикъл от 2 год. :bang: ),и все си мисля че е от шарнирите защото звука ми прилича на разсъхнал се шарнир(ако тва ти говори нещо),защото при мен го прави само и единствено когато е жега.



Абсолютно прав си колега , само в големите жеги ми го прави , аз и в самото начало в скобите съм сложил , че от както стана жега почна да скърца докато валеше и беше мокро нямаше. Майстора повдига със щангата шарнирите , но ми каза , че за сега не вижда чак такъв луфт та да се разскърцат, но знаее ли човек и аз ще изчакам още малко и като стане много досадно ще предприема мерки . Или другия вариант е след някой и друг месец като захладнее ще намали скърцането ;) Шегата настрана , но и на мен ми се стува че е от шарнирите ... Предишното Е 36 горе долу по същия начин скърцаше и смених шарнирите и спря. Но там беше лесно А тук трябва да сменя целият носач и /или да рециклирам старите . .
България е страна на мечтите...всички мечтаят да избягат от нея.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 19.08.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318 i touring,520d touring
Детайли за колата: 318i 1999год. ,520d 2010год.

Re: Досадно пукане и скърцане в предницата ???

Мнение от cezarre » 19 Авг 2014, 18:15

Носачите ви дали са рециклирани или са си оригинални?Наистина при повреда на чашките на шарнирите,дори и да не мърдат,почват да скърцат и да почукват.Повреден тампон на носач лесно се хваща като се разклати колелото,ако е много зле при рязко натискане на спирачка се чува тупкане и дърпане в съответната посока.На всички автомобили страда винаги дясната страна.На бензинката се бяха скапали дясен външен шарнир и ляв вътрешен заедно с тампоните.Не се хвърляйте в джаза,обстойно да се диагностицира от опитен човек.За колегата от Берковица предполагам,ще пратя телефон на лични.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 21.02.2005
Пол: Мъж
Кара: Е46, Е91
Детайли за колата: БМВ 320д '02
БМВ 320д '07
БМВ 318и '09

Re: Досадно пукане и скърцане в предницата ???

Мнение от cgm » 19 Авг 2014, 18:56

Колеги, ще следя темата синтерес. При мен проблема е абсолютно същия. Скърца от пред в дясно. Прави го само когато е топло. При неравност или въртене на волана.
Бях при майстор, ама нищо.

Колеги при мен се оказа проблема във външен шарнир. Отначяло скърцаше но нямаше луфт, но след това се и поразтропа.
Последна промяна cgm на 20 Дек 2014, 12:51, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 8.08.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 316i Е46 седан
Мечтае да кара: магарешка каручка

Re: Досадно пукане и скърцане в предницата ???

Мнение от dzhibarov » 23 Авг 2014, 13:06

И аз имах същия проблем преди 2-3 месеца. Заскърца ужасно в горещи юнски дни. Първия посетен сервиз не намери къде е проблема, но се сетих за познати в сервиз, специализиран в реглаж предници. Казаха, че се болтовете на носачите. Смениха носачите и проблема се реши.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Досадно пукане и скърцане в предницата ???

Мнение от vvasilev1 » 23 Авг 2014, 13:15

Голям % за проблем в носачи.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 9.07.2011
Местоположение: около Монтана
Пол: Мъж
Кара: каквото намери
Мечтае да кара: служебно BMW

Re: Досадно пукане и скърцане в предницата ???

Мнение от kinazoberk » 14 Сеп 2014, 11:19

Смених носачите , с нови тампони , нови шарнирни болтове и проблема , като че ли си остана е малко намаля пукането , но скърцането си остава :dunno: Майсторчето ми каза, че може да е от накрайниците и ми свали маншончето на накрайника , смазахме го и сега като че ли понамаля , но ще видим времето ще покаже . Сега е още влажно и мокро и не мога да разбера дали е изчезнал напълно проблема. Като се позатопли ще видим ..
България е страна на мечтите...всички мечтаят да избягат от нея.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 9.12.2011
Мечтае да кара: SR-71 Blackbird

Re: Досадно пукане и скърцане в предницата ???

Мнение от MonsteR » 15 Сеп 2014, 19:53

Колега, при мен го имаше същото поскръцване и попукване в предницата.. нито бяха носачи, нито биалетки, нито амортисьори.Гадното копеленце е тампона на макферсона горе в бомбето който е. Поне при мен смяната доведе до магическо решаване на проблема със скърцането. Според запознати хора, лагерчето запичало и било причина за тези нелицеприятни звуци..
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Досадно пукане и скърцане в предницата ???

Мнение от vavilon » 16 Сеп 2014, 10:12

MonsteR написа:Колега, при мен го имаше същото поскръцване и попукване в предницата.. нито бяха носачи, нито биалетки, нито амортисьори.Гадното копеленце е тампона на макферсона горе в бомбето който е. Поне при мен смяната доведе до магическо решаване на проблема със скърцането. Според запознати хора, лагерчето запичало и било причина за тези нелицеприятни звуци..

Точно! :) :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 9.07.2011
Местоположение: около Монтана
Пол: Мъж
Кара: каквото намери
Мечтае да кара: служебно BMW

Re: Досадно пукане и скърцане в предницата ???

Мнение от kinazoberk » 16 Сеп 2014, 17:15

vavilon написа:
MonsteR написа:Колега, при мен го имаше същото поскръцване и попукване в предницата.. нито бяха носачи, нито биалетки, нито амортисьори.Гадното копеленце е тампона на макферсона горе в бомбето който е. Поне при мен смяната доведе до магическо решаване на проблема със скърцането. Според запознати хора, лагерчето запичало и било причина за тези нелицеприятни звуци..

Точно! :) :yes:


Отварях капачето на бомбето и го смазвах и това лагерче , като го напръсках с течна грес , и тампоните са сменени...
. Както и да е за сега на скърца щото е влажно ще видим занапред...
България е страна на мечтите...всички мечтаят да избягат от нея.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 9.12.2011
Мечтае да кара: SR-71 Blackbird

Re: Досадно пукане и скърцане в предницата ???

Мнение от MonsteR » 16 Сеп 2014, 19:45

Не помага мазането.. смяна.
Изображение

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook