Поддръжка на кожен салон

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 21.06.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330D Touring
Мечтае да кара: BMW E46 330D Touring

Поддръжка на кожен салон

Мнение от LoS BanditoS » 25 Фев 2014, 20:33

Здравейте колеги. Търсих в нашата търсачка нещо по-темата но не намерих нищо. Идеята ми е следната нека всеки споделя и дава съвети в тая тема как да поддържаме салоните си с какви материали го поддържа, от къде си ги набавя, боядисване, бой и всичко свързано с кожения салон.
Реших да направя тази тема понеже моята кожа е много твърда и търся препарат с който мога да я третирам че да омекне малко понеже знам че като е твърда и стегната се къса лесно и напуква. Когато взех салона го почиствах с препарати на МАФРА от силно почистващия и съм много доволен почисти страшно добре всички чернотий от салона паднаха. Дайте съвет с какъв препарат да я поддхраня.
Ето го и моя салон:
На снимката все още е със сивите интериорни лайсни сега са пиано лак понеже сивото не си върви на този салон.
903999_575052149192038_1852831006_o.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2090
Регистриран на: 2.07.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Е61 530d '05 и Е46 330d '04
Мечтае да кара: 5GT 535 xd

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от SaSo » 25 Фев 2014, 21:06

Сори за офтопика но този цвят за сожен салон ми е любимия... Много го монтират на Порше.... Можеш ли да споделиш само идивидюъл ли е или някакъв стандарт... И аз ще следя темата с интерес... Иначе за подхранване знам от мой приятел добър тапицер и съм го пробвал следното... Взимаш пулверизатор и го пълниш с гореща вода... Пръскаш обилно и оставаш... След половин час повтаряш... След още половин потретваш... След това вземаш примерно крем на Търтъл Уекс е мажеш обилно и като попие търкаш с вълнен парцал... Пробвай го... Има и кит за кожен салон за почистване и подхранване на BMW...

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Изображение

320ci
320ci
Аватар
Мнения: 573
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Детайли за колата: M52B20TU

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от mumford » 25 Фев 2014, 21:18

Аз съм доволен от BMW LEATHER LOTION WITH UV PROTECTION. Освен него ползвам и крем NIVEA за кожата на люБимата.

///Мтусиаст
Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 16.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3 и още нещо

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от rve » 25 Фев 2014, 21:44

Лосионът на БМВ е най-доброто според мен. Аз го ползвам вече почти 4 години и съм много доволен. Третирам салона 3-4 пъти годишно и състоянието на кожата не е мръднало откакто имам колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от dr.peshev » 25 Фев 2014, 21:47

Съжалявам, но не се сдържах :oops:
Лосиона за кожа плюс бонуси на 1/3 цена!
viewtopic.php?f=134&t=362848 :ok:
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение


кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 21.06.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330D Touring
Мечтае да кара: BMW E46 330D Touring

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от LoS BanditoS » 25 Фев 2014, 22:26

SaSo написа:Сори за офтопика но този цвят за сожен салон ми е любимия... Много го монтират на Порше.... Можеш ли да споделиш само идивидюъл ли е или някакъв стандарт... И аз ще следя темата с интерес... Иначе за подхранване знам от мой приятел добър тапицер и съм го пробвал следното... Взимаш пулверизатор и го пълниш с гореща вода... Пръскаш обилно и оставаш... След половин час повтаряш... След още половин потретваш... След това вземаш примерно крем на Търтъл Уекс е мажеш обилно и като попие търкаш с вълнен парцал... Пробвай го... Има и кит за кожен салон за почистване и подхранване на BMW...

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


И аз съм му голям фен на цвета, чувал съм много негативи за този цвят и коментари от сорта но защо кафяв и т.н. но все пак си е моята кола и на мен много ми харесва цвета. Не съм много запознат, но до колкото знам този цвят се предлага само индивидуал и цвета на салона е Cardinal Red но не напълно сигурен понеже гледах цветовата гама и това е най-близо мислих си че е Дакота кафяво но то е по тъмно а моя на пряка светлина червенее.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от Maxmadness » 25 Фев 2014, 22:51

SaSo написа:Сори за офтопика но този цвят за сожен салон ми е любимия... Много го монтират на Порше.... Можеш ли да споделиш само идивидюъл ли е или някакъв стандарт... И аз ще следя темата с интерес... Иначе за подхранване знам от мой приятел добър тапицер и съм го пробвал следното... Взимаш пулверизатор и го пълниш с гореща вода... Пръскаш обилно и оставаш... След половин час повтаряш... След още половин потретваш... След това вземаш примерно крем на Търтъл Уекс е мажеш обилно и като попие търкаш с вълнен парцал... Пробвай го... Има и кит за кожен салон за почистване и подхранване на BMW...

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Е аааааа това ТОЧНО НЕДЕЙ ДА ПРАВИШ,че като пекне слънцето после и се изсуши салона ще стане много забавно :nono: :nono:
Колега кратко и ясно,вземи си препарат за кожа от BMW,48 лв е,но като го намажеш после няма да си познаеш салона :yes:

rve написа:Лосионът на БМВ е най-доброто според мен. Аз го ползвам вече почти 4 години и съм много доволен. Третирам салона 3-4 пъти годишно и състоянието на кожата не е мръднало откакто имам колата.


+1
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2090
Регистриран на: 2.07.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Е61 530d '05 и Е46 330d '04
Мечтае да кара: 5GT 535 xd

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от SaSo » 25 Фев 2014, 22:55

И кое ще му е забавното не ми е ясно... Щом от тази процедура омеква 20 годишен салон на е34... Лично съм го пробвал и ефекта е много добър...

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 6.12.2009
Местоположение: Димитровград
Пол: Мъж
Кара: E46 M47N

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от mustang1986 » 25 Фев 2014, 23:10

Най доброто е бмв лосиона.Ако не ти се дават толкова пари най-добрата алтернатива е лосиона на
Сонакс-около 20тина лева му е цената.За мекота може да третираш с крем нивея :-)
Sent from my HTC Desire C using Tapatalk 2
Изображение

Да пишеш на български с латински букви е като да пишеш на стена с лайна....чете се,но не е красиво!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 7.05.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530d lci

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от Joro KzK » 25 Фев 2014, 23:16

Аз използвам лосиона на Сонакс и съм доволен от него,кожата не става лъскава и омеква.
А каква е играта с крем Нивеа,от него омеква кожата ли,това крема за тяло ли е в сините кутийки,не стой ли мазно после?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от dan-dam » 25 Фев 2014, 23:20

Сега, ако кажете и какъв е крема на Нивеа ще е супер. И аз ползвам оригиналния БМВ препарат, но кожата на шофьорската седалка си остава по-твърда.
Склонен съм да опитам и с горещата вода. Колегата който каза да не го правим може ли да обоснове защо не е добре да се пръска с вода,

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 6.12.2009
Местоположение: Димитровград
Пол: Мъж
Кара: E46 M47N

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от mustang1986 » 25 Фев 2014, 23:24

Синята нивея.Кожата трябва да се хидратира,но не с вода.

Sent from my HTC Desire C using Tapatalk 2
Изображение

Да пишеш на български с латински букви е като да пишеш на стена с лайна....чете се,но не е красиво!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от dr.peshev » 25 Фев 2014, 23:31

Трябва да си луд, да си пръскаш ЕСТЕСТВЕНА кожа с гореща вода! Има си препарат ,който е 3 в 1 - служи и за почистване и за подхранване(хидратиране) и за защита от напукване/изсъхване на кожата(с UV защитен филм) че и поне 1-2 месеца сутрин като отвориш вратата , салона мирише на нов! Ако е само за подхранване става и с Нивея! :yes:
Последна промяна dr.peshev на 26 Фев 2014, 0:00, променена общо 1 път
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2090
Регистриран на: 2.07.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Е61 530d '05 и Е46 330d '04
Мечтае да кара: 5GT 535 xd

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от SaSo » 25 Фев 2014, 23:40

Е това беше добър довот да не си пръскаш салона...

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Изображение

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook