Поддръжка на кожен салон

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от Maxmadness » 26 Фев 2014, 0:25

SaSo написа:Е това беше добър довот да не си пръскаш салона...

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Колега когато изпереш една дреха и я хвърлиш на парното,и я облечеш после ти се струва по тясна,задай си въпроса защо :yes: Защото в този случай мокрейки кожата тя попива обилно влага,а слънцето и зверските жеги през лятото играят ролята на парното,и когато влагата изчезне и излезе от кожата,тя започва да се стяга и да възвръща забележи,не първоначалните си стойности,а се свива още повече,и започва да се напуква и протрива по лесно,точно това се избягва с качествените лосиони на BMW защото съдаржанието им е малко по различно от топла водичка,е пробвай да си търкаш кожата на волана с мокри кърпички точно пред таблото както го пече слънцето и след 3-4 месеца ще изглежда все едно е на 120 000 км :yes: И от кожа до кожа има голяма разлика,както и свойствата.

Свинска кожа: порите са кръгли и дебели, простиращи се косо до вътрешната страна на кожата. Три пори образуват група, които изглеждат като триъгълници по повърхността.

Телешка кожа: кожата от крала и бик се изписват като телешка кожа, но с някои разлики. Порите на кожата от крава са кръгли и прави до вътрешността й. Те са стегнати и равни, но разпръснати като звездно небе. Порите на кожата от бик са дори по-дебели, но в помалко количество, като качеството й е ронещо се.

Конска кожа: Порите на този вид кожа са елипсовидни и по-големи от телешката кожа, порядъчно подредени.

Овча кожа: Порите на овчата кожа са сплеснати и чисти. Няколко пори образуват група и изглежда като таблица.

Сега провери каква е кожата на BMW и ще ти стане още по ясно. :yes:
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 21.06.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330D Touring
Мечтае да кара: BMW E46 330D Touring

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от LoS BanditoS » 26 Фев 2014, 9:31

А някой има ли представа от къде мога да си взема боя за кожен салон. Понеже знам че тя се прави ако салонът е с нестандартен цвят като това моето кафяво да кажем.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от Ivo_Borisov » 26 Фев 2014, 10:05

Прочетете темата която съм постнал, там пише всичко.

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 7.09.2014
Пол: Мъж
Кара: е46 328i
Мечтае да кара: e46 328i

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от Antares7 » 08 Мар 2016, 13:29

Здравейте колеги, извинявам се, че вдигам от нафталина стара тема, но и аз сериозно се замислям за кожата на моя красавец. В момента салона е в добро състояние, и ми се ще да продължи да бъде така.

От изчетеното във форума до момента оставам с впечатлението, че най-доброто е оригиналния препарат на bmw, а като бюджетна алтернатива - препарат на Сонакс. До тук добре, но оригиналния не го намирам намирам :) По каталожния номер на препарата (83120411413) намирам само резултати на руски, не мога да намеря от къде мога да го взема в родината. При търсенето в нета намерих този препарат, който го дават УЖ да е на bmw, но честно казано малко ме съмнясва. Предпочитам да го взема ако е възможно от някой онлайн магазин. Ако можете да дадете препоръки за онлайн магазин, или място в София, от където да го намеря - ще съм ви благодарен!

За сонакса - намерих този резултат. Това ли е?

Също така, доколкото разбирам процедурата - първо се почивства старателно (мисля да ползвам мокри кърпички), след което се нанася с кърпа препарата. На прав път ли съм?

Благодаря предварително!
карикатури . Крива
Homo sum, et nihil humanum a me alienum puto!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от terorero » 08 Мар 2016, 16:54

Мен пък ме интересува дали някой е ползвал препаратите на avtorenovacia, по-конкретно препарата за почистване и този за подхранване?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от dr.peshev » 08 Мар 2016, 20:00

Antares7 написа:Здравейте колеги, извинявам се, че вдигам от нафталина стара тема, но и аз сериозно се замислям за кожата на моя красавец. В момента салона е в добро състояние, и ми се ще да продължи да бъде така.

От изчетеното във форума до момента оставам с впечатлението, че най-доброто е оригиналния препарат на bmw, а като бюджетна алтернатива - препарат на Сонакс. До тук добре, но оригиналния не го намирам намирам :) По каталожния номер на препарата (83120411413) намирам само резултати на руски, не мога да намеря от къде мога да го взема в родината. При търсенето в нета намерих този препарат, който го дават УЖ да е на bmw, но честно казано малко ме съмнясва. Предпочитам да го взема ако е възможно от някой онлайн магазин. Ако можете да дадете препоръки за онлайн магазин, или място в София, от където да го намеря - ще съм ви благодарен!

За сонакса - намерих този резултат. Това ли е?

Също така, доколкото разбирам процедурата - първо се почивства старателно (мисля да ползвам мокри кърпички), след което се нанася с кърпа препарата. На прав път ли съм?

Благодаря предварително!

При Лавиатан е около 35лв,не помня точно , но е оригинален BMW!
Разминаването на номерата идва от факта , че при дилърите върви с картонена кутийка и 3 кирливи гъбички
и струва 50лв , а при Лавиатан е само флакона с препарат!
Този препарат освен че почиства, подхранва и оставя защитен UV филм срещу стареенето на кожата от слънцето!
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от NGneer4eto » 08 Мар 2016, 20:11

Antares7 написа:Здравейте колеги, извинявам се, че вдигам от нафталина стара тема, но и аз сериозно се замислям за кожата на моя красавец. В момента салона е в добро състояние, и ми се ще да продължи да бъде така.

От изчетеното във форума до момента оставам с впечатлението, че най-доброто е оригиналния препарат на bmw, а като бюджетна алтернатива - препарат на Сонакс. До тук добре, но оригиналния не го намирам намирам :) По каталожния номер на препарата (83120411413) намирам само резултати на руски, не мога да намеря от къде мога да го взема в родината. При търсенето в нета намерих този препарат, който го дават УЖ да е на bmw, но честно казано малко ме съмнясва. Предпочитам да го взема ако е възможно от някой онлайн магазин. Ако можете да дадете препоръки за онлайн магазин, или място в София, от където да го намеря - ще съм ви благодарен!

За сонакса - намерих този резултат. Това ли е?

Също така, доколкото разбирам процедурата - първо се почивства старателно (мисля да ползвам мокри кърпички), след което се нанася с кърпа препарата. На прав път ли съм?

Благодаря предварително!


Как къде можеш да го намериш? :shock: В магазините и сервизите на БМВ трябва да ги има винаги. Не знам от кой град си, но все трябва да има представител наблизо. Аз лично ползвам 83122298236 препарата и съм доволен от ефекта. 50-тина лв струва.
По-добре не ползвай мокри кърпички! Не знам каква химия имат в тях, но като си избърша по-старателно ръцете след някаква интервенция по колата, после кожата ми става много суха и грапава. Нямам представа как ще повлияе на салона, но едва ли ще бъде положително. А и обикновено мокрите кърпички повече цапат, отколкото чистят.
В упътването пише да почистиш салона с някакъв влажен парцал. След като поизсъхне, нанасяш препарата с гъбичка (от комплекта) и чакаш няколко часа. В комплекта има и едни хартиени салфетки, да се избърше, ако някъде има прекалено много останал препарат.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от dr.peshev » 10 Мар 2016, 11:36

50лв за 250мл това да не е черно джони :kuku:
Едно време беше в сивите шишета 375мл и пак на 50лв
83122298236 83122288906 83122298209 са идентични!
83120411413- е старото сиво шише с 375мл
Има ги всички при форумните магазини на нормална цена!
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 15.01.2011
Пол: Мъж
Кара: 745Li

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от Atanas328 » 26 Апр 2016, 16:50

Колеги ,открих невероятен продукт за кожа , професионален ,който го използват на авто-мивките , а цената е УНИКАЛНА ! 1 литър - 9,20 лв !! Може и да го знаете - продуктът е на фирма - БГ ХИМИЯ или Индустриална Химия. Имат сайт и пълна гама професионална авто козметика . От препарат за джанти до препарат за кожа. Конкретно за кожата се казва - Препарат за Кожа . Още от 1вия път има страшен ефект,а на 2рия кожата става почти като нова-лъскава и много много мека,направо е удоволствие да я гледаш и пипаш. Черната ми кожа беше доста поуморена и суха ,дълго време не я бях третирал и този препарат просто я съживи. Сигурно и оригиналният препарат на бмв за кожа е хубав ,но този според мен едва ли му отстъпва ,а цената и количеството е несравнима.
На мивката ,на която си мия колата,срещу скромна почерпка ,момчето ми даваше гланцът за гуми и силиконовия препарат за табла и пластмасови прагове. Бях много доволен от ефекта им и се поинтересувах на коя фирма си,цъкнах в интернет и ги намерих.Принципно са голям завод и продават само на едро за мивки и професионална употреба,но имат и фирмен магазин,който се оказа доста близко до нас,където имат всичко на дребно . Абсолютно всичко им е уникално-ароматизатори за купе,препарат за гуми,за джанти,за кожа и много други. Гумите като се намажат с четка стоят лъскави 1 седмица дори и да вали,ако не вали- месец . От мивка тоя ефект изчезва макс за 1-2 дена,там разреждат много препарата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от andy » 27 Апр 2016, 6:39

След третиране с качествен препарат, кожата не трябва да лъщи както ти описваш.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 19.07.2010
Пол: Мъж

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от Dink00 » 30 Юли 2016, 17:38

Момчета, от къде може да се закупи въпросният препарат на BMW за подхранване на кожен салон във Варна? Има ли магазини които го предлагат освен Варна Карс?

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 19.07.2010
Пол: Мъж

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от Dink00 » 30 Юли 2016, 17:56

Какви кърпи използвате за почистването на кожата?

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 7.05.2016
Пол: Мъж

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от Pepkoto » 02 Авг 2016, 23:05

terorero написа:Мен пък ме интересува дали някой е ползвал препаратите на avtorenovacia, по-конкретно препарата за почистване и този за подхранване?


Приятел от скоро ги ползвам, наистина действат много добре.Почистих кожата и след това я намазах и стана уникално,омекна и я подхрани значително и придава блясък.На всеки 2,3 седмици особено сега през лятото я мажа само с крема за подхранване. :wave:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 697
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от DoesNot » 12 Яну 2018, 16:40

Някой ползвал ли е тези продукти :arrow: https://www.furnitureclinics.bg/Leather ... r_Care_Kit :?: Досега съм ползвал само BMW продуктите за кожата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 24.08.2014
Местоположение: София
Кара: e46 320d 150hp

Re: Поддръжка на кожен салон

Мнение от Simbazz » 14 Яну 2018, 11:33

Здравейте! Аз ползвам продуктите на Turtle Wax за кожен салон и сякаш съм доволен. Кожата някак става по мека и свежа.. Но имам друг въпрос, въпреки че не знам дали се вписва в тази тема.. В един сервизите, в които съм бил (няма да споменавам къде) са ми скъсали една част от шофьорската седалка и има около 6,7см цепнато по дължина и лека полека започва да се разширява.. Това оправя ли се и някой знае ли къде и как?

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook