Висок рaзход 320д

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Висок рaзход 320д

Мнение от Djelebov » 26 Фев 2014, 15:33

Gqbriel написа:
Libero написа:Моят разход на гориво е абсолютно същия като на колегите milenski75 и Leon. Както писах в по-предните постове аз съм проверил абсолютно всичко свързано с разхода на автомобила и смея да твърдя ,че е в отлично състояние. Моят разход във Варна е 12,5 -13 л/100 зимата. Колата се кара около 7 км до работата ми и след това до удома, като се прибирам от работа съм във час пик / не като във София но все пак си има задръствания/. Извънграда твърдо си гори около 7 литра. А относно скоростната кутия, е проверна в лицензиран сервиз и е всички стойности са и нормите. Така ,че аз отдавна престанах да ровя по колата и се убедих ,че явно такъв и е разхода.


Само едно искам някой да ми обясни,как точно автомата влияе на разхода извън града?Или тоя автомат е толкова малоумен,че вместо да кара на 5 около 2000 оборота кара на 4та ? - наистина ми е интересно..

Има приятел с 330хд - в софия не му е 13 разхода градско ,извън е близко до това но едно че е 4х4 друго че е по-големия мотор..незнам защо си мислите,че тва 13 е нормално :dunno:

Аз съм убеден ,че за такъв разход или са мноого къси разстояния ,или малко по-агресивно каране или нещо не е изправно на 100%...2.0д да харчи 13лтр в града означава 2.0бензин да отиде на 18... :dunno:



Няма спор, че автоматикът влияе и извън града, защото и от BMW са го отбелязали в техните данни - иначе щяха да напишат, че харчи 4 и нещо извън като ръчката, а хората са написали черно на бяло че има разлика при перфектни еднакви условия ;)
Единствената възможна причина е, че като заключи 5-тата, оборотите при 80-100км/ч са по-ниски и мотора се "гърчи" в сравнение с 5-та на ръчната, която е малко по-наготе в оботорите. Като се гърчи- харчи; ако се гърчи много (примерно на сериозен баир на ниски оборити) маха заключването - оборотите се вдигати и торк конвертора хвърля малко лев на вятъра и пак харчи. Ако се гърчи още повече,сменя предавка - и харчи още повече. Но мене никой не може да ме убеди, че на магистралата с над 130км/ч постоянна скорост автомата продължава да харчи повече от ръчката (5 скоростна кутия), защото ми е пределно ясно как работи ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 9.04.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 320dA '02; Yamaha FZ6S ABS

Re: Висок рaзход 320д

Мнение от TRR » 27 Фев 2014, 21:57

JTD написа:При 93км/ч реална скорост, или около 100км/ч по километраж (ако си знаеш разминаването най-добре), то трябва да си точно на 1800 оборота при заключен торк. Ако торка не е заключен, то оборотите на двигателя биха били по-високи и съответно разхода ще е по-висок, заради загубите, които се получават в торк-а.
Това е най-често срещания проблем при автоматите, който дават висок разход, а реално всичко им е наред на пръв поглед.

Аз днес го направих този опит. При 100km/h оборотомера държи точно 2000 ... май е ясно къде й е проблема на моята кола :banghead:
Иначе днес заредих догоре (Еко на 4-ти километър), нулирах разхода и средната скорост, резултатът е че 300km ги минах с близо 25 литра нафта. Това е според стрелката, утре ще заредя да видя колко точно съм изгорил, но няма да е по-малко от 20 литра. Маршрутът е София-Пловдив-София по магистралата, останалите километри до 300 са градско в София и Пловдив, средна скорост 138km/h. Колата е от профила - 320d/автомат/2002-ра.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 471
Регистриран на: 13.09.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е61 530 Д/ Е34 525 тдс
Мечтае да кара: M6 разбира се

Re: Висок рaзход 320д

Мнение от Gancho » 27 Фев 2014, 22:24

TRR написа:
JTD написа:При 93км/ч реална скорост, или около 100км/ч по километраж (ако си знаеш разминаването най-добре), то трябва да си точно на 1800 оборота при заключен торк. Ако торка не е заключен, то оборотите на двигателя биха били по-високи и съответно разхода ще е по-висок, заради загубите, които се получават в торк-а.
Това е най-често срещания проблем при автоматите, който дават висок разход, а реално всичко им е наред на пръв поглед.

Аз днес го направих този опит. При 100km/h оборотомера държи точно 2000 ... май е ясно къде й е проблема на моята кола :banghead:
Иначе днес заредих догоре (Еко на 4-ти километър), нулирах разхода и средната скорост, резултатът е че 300km ги минах с близо 25 литра нафта. Това е според стрелката, утре ще заредя да видя колко точно съм изгорил, но няма да е по-малко от 20 литра. Маршрутът е София-Пловдив-София по магистралата, останалите километри до 300 са градско в София и Пловдив, средна скорост 138km/h. Колата е от профила - 320d/автомат/2002-ра.

Колега аз съм с ръчка и при 100км/ч обортомера е накъде 1-2мм преди 2000обр/мин,така че явно проблема ти е в скоростната кутия.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Висок рaзход 320д

Мнение от Djelebov » 27 Фев 2014, 22:44

TRR написа:
JTD написа:При 93км/ч реална скорост, или около 100км/ч по километраж (ако си знаеш разминаването най-добре), то трябва да си точно на 1800 оборота при заключен торк. Ако торка не е заключен, то оборотите на двигателя биха били по-високи и съответно разхода ще е по-висок, заради загубите, които се получават в торк-а.
Това е най-често срещания проблем при автоматите, който дават висок разход, а реално всичко им е наред на пръв поглед.

Аз днес го направих този опит. При 100km/h оборотомера държи точно 2000 ... май е ясно къде й е проблема на моята кола :banghead:
Иначе днес заредих догоре (Еко на 4-ти километър), нулирах разхода и средната скорост, резултатът е че 300km ги минах с близо 25 литра нафта. Това е според стрелката, утре ще заредя да видя колко точно съм изгорил, но няма да е по-малко от 20 литра. Маршрутът е София-Пловдив-София по магистралата, останалите километри до 300 са градско в София и Пловдив, средна скорост 138km/h. Колата е от профила - 320d/автомат/2002-ра.


Аз нямам разминаване - колкото ми показва GPS-a (и от навигацията и от телефона) толкова и километража. Ако наистина трябва на 93км/ч да е на 1800 оборота, то на 100км/ч ще е на 1950 оброта...и ако ти се окаже точен киломеража като моя примерно, значи ти е зацепен торка ;) Виж с GPS как ти е километража, но мисля че има и по-лесен начин:

При зацепен торк както си държиш 100км/ч ако натиснеш газта леко колкото да ускори без да сменя, оборотите си тръгват бавно нагоре със скоростта. Ако не е зацепен първо ще ти се вдигнат леко оборотите още преди колата да си е увеличила скоростта, абе усеща се, ама е тънък момента ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 9.04.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 320dA '02; Yamaha FZ6S ABS

Re: Висок рaзход 320д

Мнение от TRR » 27 Фев 2014, 23:22

Djelebov написа:Аз нямам разминаване - колкото ми показва GPS-a (и от навигацията и от телефона) толкова и километража. Ако наистина трябва на 93км/ч да е на 1800 оборота, то на 100км/ч ще е на 1950 оброта...и ако ти се окаже точен киломеража като моя примерно, значи ти е зацепен торка ;) Виж с GPS как ти е километража, но мисля че има и по-лесен начин:

При зацепен торк както си държиш 100км/ч ако натиснеш газта леко колкото да ускори без да сменя, оборотите си тръгват бавно нагоре със скоростта. Ако не е зацепен първо ще ти се вдигнат леко оборотите още преди колата да си е увеличила скоростта, абе усеща се, ама е тънък момента ;)

Не съм сравнявал дали има разлика между скоростта по GPS и по скоростомер. Останал съм с впечатление, че всички коли показват повече от реалното, но утре ще засека моята. Иначе съм със стандартен размер 16" гуми, така че поне от това не трупам грешка.
Като задържа скоростта до постоянна стойност в диапазона около 90 до 120-130km/h при настъпване не реагира добре. Първо се качват оборотите, а след това плавно и скоростта, усеща се все едно колата няма мощност. Имам чувството, че между 90 и 130km/h съм в нещо като дупка, преди това и след това колата набира по-добре. Конкретно при 100km/h - при плавно настъпване трябва да кача оборотите до 2300-2400 преди да усетя, че и скоростта се увеличава.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 1.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW 330xd

Re: Висок рaзход 320д

Мнение от xian777 » 28 Фев 2014, 8:20

http://translate.google.com/translate?c ... index.html

В този линк има информация кога какво се заключва при автомата.
Аз прежалих 199 евро и направих update на компа на скоростната кутия - всичко е както е описано - приплъзване няма след 58км/ч. Тогава се заключвало нещо си /аз не разбирам от тия работи, затова моля да ме извините/.
Като цяло на теория би трябвало разхода да е по-малко с около литър на 100, но обикновено само при градски условия или ако теглиш ремарке. За извън градско, както аз обикновено карам, разликата е по-минимална.

Сега обективно - не мога да кажа дали ми е по-нисък разхода, защото направих промяната преди няколко дни и нямам наблюдения, а освен това ще сменям и дебитомера.
А, да спомена, че съм и с ремап, като хич не ми е ясно колко трябва да ми е реалния разход - иначе колата е 330хд 184 к.с. - сега около 218 к.с. - автомат.

Ще споделя след седмица, че ще ходя да покарам ски до Банско и ми предстои пътуване.

Хубав ден на всички!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 262
Регистриран на: 10.10.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 320dA+чип
Мечтае да кара: черно М6

Re: Висок рaзход 320д

Мнение от Kalinski » 28 Фев 2014, 13:36

По темата

320д автомат 136коня + ремап и изолиран егр ми дава 6л. извън града със спокойно каране (100-120) така , че при повечко настъпване от сорта 140-150 7л. си е напълно нормално.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: Висок рaзход 320д

Мнение от Teogop » 28 Фев 2014, 14:23

Колега, а с какво масло и с какви гуми си (модел/размер)? Отгоре имаш ли багажник? Провери на ръка дали някоя джанта не е по-топла от срещуположната (заял спирачен апарат, проблемен лагер).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2090
Регистриран на: 2.07.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Е61 530d '05 и Е46 330d '04
Мечтае да кара: 5GT 535 xd

Re: Висок рaзход 320д

Мнение от SaSo » 01 Мар 2014, 23:03

Днес София-Хасково с 2 спирания едно на Макдоналдс и едно на Джъмбо в Пловдив 4 човека в колата и доста багаж 6л/100км... Колата е 330д автомат комби...

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 595
Регистриран на: 4.04.2010
Местоположение: Мюнхен
Пол: Мъж
Кара: 320д Е46 136к.с
Мечтае да кара: BMW F10

Re: Висок рaзход 320д

Мнение от shark1986 » 02 Мар 2014, 20:39

500км от които 50км градско със 30 литра екто дизел + добавка на Кастрол!Мерих със пълен резервоар до горе и после пак допълване.На БК показва 5/100 някъде 1литър лъже :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Висок рaзход 320д

Мнение от Gqbriel » 02 Мар 2014, 21:03

Темата за разхода е друга!

Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10440
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Висок рaзход 320д

Мнение от Leon » 03 Мар 2014, 8:22

Leon написа:
JTD написа:
Leon написа:При мен разхода в момента в София също е към 13, кара се предимно в пиков час . Автомата си сменя нормално, не задържа и т.н. ЕГР-а не съм го отстранявал, защото чета доста противоречиви отзиви по темата.

Тия 13/100 разход при каква средна скорост ти ги дава?

Около 20 км/ч средна скорост, предимно по задръствания. Не съм седнал да си чеша пръстите, просто тази кола под 11-12 никога не е харчила. Всички специалисти твърдят, че е в идеално състояние, така че няма смисъл да се наливат повече пари в търсене на проблем. Като ходя към Бургас може да се възползвам от предложението на колегата в горния пост, но тези с разхода по 8-9 на автомат хич не ги вярвам ;)

Понеже скоро не я бях карал, вчера погледнах и се оказа, че средната скорост е 15 км/ч, а разходът при последното зареждане 13.5/100. Предстоят нови опити за откриване на проблем.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Висок рaзход 320д

Мнение от vvasilev1 » 03 Мар 2014, 10:36

TRR написа:средна скорост 138km/h. Колата е от профила - 320d/автомат/2002-ра.

Колега, ти си я убил от газ, да й направиш 138 средна скорост, а после горяла много??
Туй 138 км средна с градското ли е???

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 3.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 330хд

Re: Висок рaзход 320д

Мнение от JTD » 03 Мар 2014, 10:50

Leon написа:
Leon написа:
JTD написа:
Leon написа:При мен разхода в момента в София също е към 13, кара се предимно в пиков час . Автомата си сменя нормално, не задържа и т.н. ЕГР-а не съм го отстранявал, защото чета доста противоречиви отзиви по темата.

Тия 13/100 разход при каква средна скорост ти ги дава?

Около 20 км/ч средна скорост, предимно по задръствания. Не съм седнал да си чеша пръстите, просто тази кола под 11-12 никога не е харчила. Всички специалисти твърдят, че е в идеално състояние, така че няма смисъл да се наливат повече пари в търсене на проблем. Като ходя към Бургас може да се възползвам от предложението на колегата в горния пост, но тези с разхода по 8-9 на автомат хич не ги вярвам ;)

Понеже скоро не я бях карал, вчера погледнах и се оказа, че средната скорост е 15 км/ч, а разходът при последното зареждане 13.5/100. Предстоят нови опити за откриване на проблем.

Това вече е друга бира.
При 15км/ч е напълно нормално този разход от 13+/100 за автомат.

Вече няколко години подред доказвам, че градския разход, който се пише в книгата е реален при точно 21км/ч средна скорост. Естествено ако караш нормално, а не си пръв по светофарите.
Така, че всеки ако има желание, нека си гледа и средната скорост и ако тя е около 21км/ч, то разхода трябва да е около този, който се цитира в книжките.
Многократно съм го доказал през годините си на водене на статистика на всякакви автомобили - дизелови, бензинови, метанови - говоря само за оригиналното гориво, с което е излязъл автомобила от завода.

А точно границата на нормалния разход се постига при 15км/ч средна скорост, колкото си и написал.
Под тази скорост разхода започва да скача драстично, като всеки 1км/ч намаляване на средната скорост се отразява в литри на 100км повишаване на разхода.
Лично аз под 9км/ч средна скорост нямам статистики. :mhihi:
Трябва да си богат, за да караш BMW!
Трябва да си много богат, за да караш старо BMW!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 11.01.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330д 204к.с.
Мечтае да кара: E92 335д
Детайли за колата: Чипосан фърколет!

Re: Висок рaзход 320д

Мнение от jordan_vik » 17 Апр 2014, 0:03

320d 150коня, по борд ми дава 4,3л смесено, как стават тия работи :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook